Wydarzenia 15 maj 18:37 | Redaktor
Zlot harleyowców,  czyli Super Rally 2018  w Bydgoszczy

Super Rally 2018 jutro rozpocznie się na terenie Myślęcinka / fot. Anna Kopeć

Przez kilka najbliższych dni Bydgoszcz będzie stolicą Harleya-Davidsona. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć najnowsze motocykle marki, a nawet się nimi przejechać. O wydarzeniu opowiadali dziś (15 maja) organizatorzy.

- Kiedy w Myślęcinku zaczęła powstawać cała infrastruktura, pojawiło się od mieszkańców wiele zaniepokojonych pytań, co się dzieje, czy teren jest skażony, czy może zamykamy go dla ludzi. Nic bardziej mylnego. Po prostu Bydgoszcz przez kilka najbliższych dni będzie stolicą Harleya-Davidsona – tłumaczy Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą.

Wielka impreza motocyklowa w Bydgoszczy

Jutro (16 maja) w Myślęcinku rozpoczyna się impreza motocyklowa Super Rally 2018. Entuzjaści pojazdów marki Harley-Davidson zjeżdżają z całej Europy oraz krajów pozaeuropejskich (m.in. Japonii, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii), aby wspólnie spędzać czas, dzielić się pasją, jak również zwiedzić Bydgoszcz.

- To najważniejsze wydarzenie w kalendarzu rocznym posiadaczy harleya-davidsona. Już zimą

fot. Anna Kopeć

planujemy, kiedy wyruszymy na Super Rally – tłumaczy Łukasz Zalicki, prezydent Harley-Davidson Club Riders of Poland.

Super Rally to najstarsza i największa impreza  w Europie organizowana przez kluby zrzeszone w Europejskiej Federacji Harley-Davidson. Odbywa się już od ponad 40 lat, w tym roku - w Bydgoszczy. Organizatorzy przewidują, że do miasta przyjedzie od 7 do 10 tysięcy „rajdersów”. Na terenie Myślęcinka wyznaczono ogromny obszar (około 6 km ogrodzenia), na którym odbywa się zlot. Impreza ma charakter zamknięty, wstęp mają tylko kierowcy harleyów-davidsonów, którzy uiścili opłatę wjazdową. Uczestnicy będą nocować w namiotach. Na terenie zbudowane są sanitariaty, strefa imprezowa ze sceną oraz strefa gastronomiczna i handlowa. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwać będzie profesjonalna firma ochroniarska, straż pożarna oraz karetki pogotowia.

- Warto podkreślić, że to jedna z nielicznych imprez entuzjastów marki Harley-Davidson, która została zachowana w takim starym stylu spotkań i wspólnej zabawy, bez udogodnień, blisko natury, blisko motocyklów – powiedział Marcin Brewiński, wiceprezydent Brothers Harley-Davidson Club Poland.

Mimo że Super Rally 2018 to impreza zamknięta, organizatorzy zapewniają, że atmosferę wydarzenia będzie można poczuć w całej Bydgoszczy.

- Jedną z zalet i radości jeżdżenia harleyem-davidsonem jest poznawanie ludzi i oglądanie świata. Większość z uczestników zasiądzie w ogródkach na Starym Rynku i pojedzie zwiedzać okolice. Przepraszamy mieszkańców za niedogodności i mamy nadzieję, że obcowanie z motocyklami i ich kierowcami trochę to wynagrodzi – mówi Łukasz Zalicki.

Najnowsze modele  na Starym Rynku

fot. Anna Kopeć

Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla mieszkańców Bydgoszczy. Jutro (16 maja) w godzinach od 12.00 do 19.00 na płycie Starego Rynku będzie stał demo truck, czyli wielki TIR, na którym zostanie ustawionych ponad 20 najnowszych motocykli marki Harley-Davidson. Części z nich nie ma jeszcze nawet w sprzedaży, to modele na przyszły rok. Bydgoszczanie będą mieli okazję obejrzeć maszyny i usiąść na nich. Dla posiadaczy motocyklowego prawa jazdy dodatkowa atrakcja – jazda testowa.

W czwartek ciężarówka zostanie ustawiona przed Myślęcinkiem, poza terenem zamkniętym zlotu i będzie do dyspozycji zwiedzających park.

Myślęcinek będzie otwarty

W czasie imprezy Myślęcinek będzie funkcjonował tak, jak do tej pory. Park jest otwarty dla mieszkańców miasta wraz ze wszystkimi atrakcjami. Dodatkowo wzdłuż ulicy Gdańskiej wyznaczono strefę parkingową. Zwiedzający będą mogli swobodnie poruszać się wokół terenu zlotu, czyli ulicami Rekreacyjną, Hippiczną, Konną oraz Gdańską.

fot. Anna Kopeć

- Myślęcinek dobrze się przygotował, żeby pogodzić interesy uczestników zlotu oraz zwykłych bydgoszczan, którzy chcą wypoczywać w parku. Będzie dość głośno, ale myślę, że każdy to zrozumie. Piękne tereny Myślęcinka zobaczą ludzie z całego świata. Bądźmy więc otwarci, żeby pokazywać to, co mamy – apelowała Sandra Tyczyno, rzecznik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.

Co ze sprzątaniem po imprezie? Łukasz Zalicki zapewnił, że  „rajdersi wynajęli profesjonalną firmę, która będzie na bieżąco sprzątała teren. Po zakończeniu zlotu miejsce również zostanie oczyszczone z wszelkich odpadków.

Władze miasta organizują również dla motocyklistów dodatkowe parkingi w centrum. Do ich dyspozycji będzie Rybi Rynek oraz Stary Rynek.

– Super Rally 2018 to prestiżowe wydarzenie, które ma ogromny wymiar promocyjny dla naszego miasta. Bardzo cieszymy się i czujemy dumę, że Bydgoszcz może być gospodarzem tej imprezy. Kilka dni utrudnień związanych z parkingami czy wzmożonym ruchem w mieście to szczegóły, które mam nadzieję mieszkańcy miasta zrozumieją – dodaje Krupa.

Zlot kończy się w niedzielę, 20 maja. 

jg

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor