Wydarzenia 5 gru 18:14 | Redaktor
Zmiany w ruchu jeszcze przed Jarmarkiem. Drogowcy uprzedzają

materiał ilustracyjny/fot. Maczu

Na czas Jarmarku Bożonarodzeniowego i Sylwestra Latino wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu w obrębie ul. Grodzkiej, ul. Mostowej, ul. Stary Port i placu Teatralnego.

Jarmark Bożonarodzeniowy na ul. Mostowej zacznie się 14 grudnia, ale pierwsze zmiany w ruchu już wprowadzono. Od 4 grudnia obowiązuje zakaz zatrzymywania się na placu Teatralnym, dotyczący obu funkcjonujących parkingów. 

Od 6 grudnia nastąpi zamknięcie ul. Mostowej i placu Teatralnego oraz odwrócenie kierunków ruchu na ul. Grodzkiej na odcinku od ul. Mostowej do ul. Podwale.
Do 14 grudnia wjazd na zamknięte ulice będzie możliwy całodobowo dla pojazdów służb miejskich oraz zaopatrujących Jarmark Bożonarodzeniowy i czasowo, w godz. 8.00-11.00, obsługujących banki przy placu Teatralnym.  W podanych dniach będzie montowana infrastruktura Jarmarku Bożonarodzeniowego, co może ograniczać przejezdność.


Od 14 do 23 grudnia wprowadzone zostaną kolejne zmiany na ul. Mostowej. Będą dotyczyły zaopatrzenia punktów handlowych Jarmarku. Dojazd będzie możliwy wyłącznie w godzinach 8.00-11.00 oraz 20.00-22.00.


Po zakończeniu Jarmarku od 23 do 30 grudnia przywrócone zostaną zasady dostępności obowiązujące w okresie od 6 do 14 grudnia.
Począwszy od 30 grudnia, ze względów bezpieczeństwa, wjazd w zamknięte ul. Mostową i plac Teatralny będzie możliwy wyłącznie dla służb miejskich i organizatora Sylwestra Latino Bydgoszcz 2018. Z ruchu zostanie wyłączona również ul. Stary Port na odcinku od ul. Pocztowej do ul. Mostowej. Możliwość wjazdu na ul. Stary Port będą miały jedynie pojazdy służb miejskich.


Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w godzinach nocnych 2 stycznia 2019 roku.

Źródło: ZDMiKP

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor