Wydarzenia 8 sie 18:34 | Redaktor
Zwiedzanie Bydgoszczy ze smartfonem

źródło: MOB / Facebook

Wakacje to dobry czas na odkrywanie nowych miejsc. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy stworzyło aplikację, która jest multimedialnym przewodnikiem po mieście z elementami gry miejskiej. Można z niej korzystać bezpłatnie na urządzeniach mobilnych.

źródło: Google Play

„Czas na Bydgoszcz” to bezpłatna aplikacja stworzona przez Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Jest to multimedialny przewodnik po mieście z elementami gry miejskiej. Trasa obejmuje Stare Miasto i Śródmieście. Po pokonaniu wytyczonego odcinka szlaku można sprawdzić zdobytą wiedzę rozwiązując zadania w aplikacji.

W przewodniku znajdują się zagadnienia dotyczące władzy, życia społeczno-kulturalnego, religii, rozrywki i sportu, jak również architektury, obyczajów, gwary, a nawet pracy zarobkowej. Mocny akcent położono na wielokulturowość miasta oraz związek bydgoszczan z rzeką Brdą. W aplikacji umieszczono plany miasta, plakaty, reklamy, ogłoszenia, obrazy i przedmioty oraz dokumenty, a także informacje prasowe, wspomnienia czy fragmenty tekstów źródłowych. Pojawią się również dawne nazwy ulic i placów. Przygotowano też filmy z wypowiedziami ekspertów, fragmenty utworów muzycznych oraz spoty radiowe komentujące wydarzenia społeczno-kulturalne Bydgoszczy.

Treści umieszczone w aplikacji dostępne są w języku polskim i angielskim (tekst i lektor). Dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu będzie możliwość powiększania fotografii i czcionki w tekście oraz odsłuchania informacji czytanych przez lektora.

Stworzenie aplikacji zostało dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra".

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor