Trzeba mówić prawdę, nie budząc nienawiści

Magdalena Liczkowska | 22 paź 20:08 – Chętnie sięgam do dziejów regionalnych i to dzieciaki bardzo pociąga. Ojczyzna i patriotyzm zaczynają się na podwórku, a nie w starożytnym Babilonie – mówi Sebastian Bartkowski. Jego lekcje historii w Unisławiu wyglądają zupełnie inaczej niż w większości szkół.

Zbigniew Boniek podziękował bydgoskim policjantom

Redaktor | 22 paź 20:06 Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Komendant Główny Policji wyróżnili bydgoskich funkcjonariuszy za perfekcyjne zabezpieczenie przebiegu piłkarskiego turnieju UEFA EURO U-21 w Bydgoszczy.

Na takie rządy czekałem przez całe życie

Wojciech Bielawa | 22 paź 15:02 – Kolejne ekipy polityczne z Torunia były dużo bardziej skuteczne od rozczłonkowanego środowiska bydgoskiego. Przespaliśmy wiele spraw, nawet autostradę daliśmy sobie przesunąć – mówi Andrzej Walkowiak, radny województwa, w rozmowie z Wojciechem Bielawą.

Budowniczy nowoczesnej Polski

Krzysztof Osiński | 22 paź 15:00 Eugeniusz Kwiatkowski wydatnie przyczynił się do unowocześnienia i rozbudowy potencjału gospodarczego Polski. To z jego inicjatywy rozbudowywano Gdynię i magistralę węglową łączącą Wybrzeże ze Śląskiem, a także zbudowano Centralny Ośrodek Przemysłowy. Z tych przedsięwzięć korzystamy do dziś.

Golf. Mistrz Piotr i podsumowanie sezonu

Redaktor | 22 paź 12:49 54-letni bydgoszczanin Piotr Słojewski wygrał tegoroczną klasyfikację BKG Golf Cup. Wygrał też mistrzostwa woj. kujawsko-pomorskiego na polu Tatfort w Toruniu. Z kolei w meczu miast Bydgoszcz pokonała Toruń. Tak zakończył się sezon zawodów golfowych.

Zbiór klęsk w nauczaniu [OPINIA]

Michal Jedryka | 22 paź 12:42 W nowoczesnej matematyce niemal wszystko jest zbiorem, a liczba (naturalna) to nic innego jak moc zbioru. Koncepcja ta ma ogromną doniosłość w matematyce wyższej, ale na poziomie podstawowym jest niezrozumiała i niepotrzebna – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Jesienny przegląd trawnika

Redaktor | 22 paź 11:12 Jesień to w przyrodzie czas dużych zmian. Drzewa, krzewy, byliny przygotowują się do zimy. Mimo to wszystkie te rośliny wybuchają wiosną piękną, soczystą zielenią. Tak dzieje się również z trawą w naszych ogrodach.

Spacer śladami reportera papieża

Magdalena Gill | 22 paź 09:09 „Cóż mogę poradzić, że po nocach śni mi się miasto mojej młodości” pisał o Bydgoszczy Tadeusz Nowakowski. Z okazji 100-lecia urodzin wybitnego pisarza i reportera papieża, ukazał się spacerownik po jego bydgoskich miejscach.

Zawisza wygrywa w Żołędowie [WIDEO]

Redakcja | 21 paź 21:16 Zawisza wygrał 2:0 z GLKS Osielsko w 10. kolejce A-klasy. Bramki strzelili: Bartosz Stoppel (48 min. - głową), Wojciech Ruczyński (87 min.)