Camerimage 2019 odbędzie się w Toruniu

Redaktor | 7 mar 11:59 Na początku sesji Rady Miasta Torunia głos zabrał Marek Żydowicz, dyrektor festiwalu EnergaCamerimage. Poinformował, że gospodarzem imprezy w tym roku będzie właśnie Toruń.

Wyklęty - pokaz specjalny

Redaktor | 5 mar 19:50 Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej i Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Bydgoszczy zapraszają na pokaz filmu historycznego pt. „Wyklęty" w reżyserii Konrada Łęckiego, poświęconego polskiemu antykomunistycznemu podziemiu niepodległościowemu.

Zwariowane przygody razem z Niespodzianką. Seans w Fordonie

Redaktor | 19 gru 12:39 „Człowiek, który zabił Don Kichota” – głośny film Terry’ego Gilliama wyświetlony zostanie w czwartek 20 grudnia w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. „Bora” Komorowskiego 2. Seans rozpocznie się o godz. 19.00.

Seans na hali Stomilu i zwiedzanie

Redaktor | 14 gru 12:39 Zwiedzanie prawie stuletniej fabryki Stomil, a także projekcje dwóch filmów w pomieszczeniu na hali fabrycznej – w piątek 14 grudnia odbędzie się pokaz filmowy z projektora analogowego w ramach festiwalu „Przeźrocza”.

Bruski wycenia Camerimage na półtora miliona

Redaktor | 4 gru 16:04 Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski odpowiada Markowi Żydowiczowi: „dostrzegam możliwość zwiększenia maksymalnego wsparcia organizacji festiwalu Camerimage do kwoty 1,5 miliona złotych”. Stawia jednak warunki.

Życie i śmierć ikony mody. Seans w Fordonie

Redaktor | 28 lis 15:05 Głośny film dokumentalny „McQueen” zostanie wyświetlony w czwartek 29 listopada w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. „Bora”Komorowskiego 2. Seans rozpocznie się o godz. 19.00.

Polska premiera filmu z Emmą Thompson na EnergaCAMERIMAGE 2018

Redaktor | 12 lis 20:14 W środę wieczorem (14 listopada) w Operze Nova w Bydgoszczy podczas 26. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE, zainaugurowany zostanie nowy cykl „Na straży naszych praw”. Przegląd powstał z inicjatywy Naczelnej Rady Adwokackiej i Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. Na początek zobaczymy polską premierę filmu „The Children Act” z...

EnergaCAMERIMAGE rozpoczęty!

Redaktor | 11 lis 08:25 W Operze Nova oficjalnie rozpoczęła się 26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „EnergaCAMERIMAGE”.

Do zobaczenia w zaświatach [RECENZJA]

Redaktor | 25 paź 12:41 „Fifteen… Fourteen…” – odliczanie adiutanta wybija się ponad zgiełk zwiastujący rozpoczęcie natarcia. Grany przez Kirka Douglasa pułkownik Dax sprawdza jeszcze, czy jego podkomendni są gotowi do walki, bierze do ust gwizdek i po chwili sam rusza na czele ataku. Żołnierze wybiegają z okopów i rozpoczynają beznadziejną próbę szturmu na fortecę nie do zdobycia.

Żydowicz komentuje stanowisko kandydatów w sprawie Camerimage

Redaktor | 2 paź 19:16 „Konkretne zapewnienie w tej kwestii złożył Pan Tomasz Latos. Deklarację rozmów o przyszłości Camerimage w Bydgoszczy złożył także Pan Marcin Sypniewski. List Pana Rafała Bruskiego wywołuje największe emocje i budzi największe wątpliwości” - tak Marek Żydowicz komentuje odpowiedzi na jego list otwarty, które otrzymał od trzech z pięciorga kandydatów do fotela prezydenta...

Filmowy seans: „The Florida Project”

Redaktor | 26 kwi 2018 „The Florida Project” – już dzisiaj (26 kwietnia) na kolejnym seansie w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. Bora-Komorowskiego 2. Początek o godz. 19.00.

Maszynista pod ojcowskim nadzorem [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 7 kwi 2018 Zdarza się, że co pewien czas ktoś nieostrożny lub zdesperowany znajdzie się na torach, tuż przed rozpędzonym składem… Taki też jest punkt wyjścia „Dziennika maszynisty”, serbskiego filmu w reżyserii Miloša Radovicia.