Totalna klęska totalnej opozycji [FELIETON]

Krzysztof Drozdowski | 15 maj 12:47 Małgorzata Kidawa Błońska zrezygnowała z dalszego kandydowania na urząd Prezydenta RP. Zrezygnowała bo po serii kompromitujących lapsusów słownych i katastrofalnym spadku w sondażach została sama.

Foliowe rękawiczki i woreczki zalegają wokół marketów

kd | 29 kwi 10:29 Wchodząc do sklepu czy marketu, mamy obowiązek założyć rękawiczki. Te dostarczane są przez same sklepy. Często zdarza się, że gdy skończą się rękawiczki, do założenia wykładane są zwykłe woreczki. Co się z nimi dzieje po wyjściu ze sklepu?

Uwaga człowiek! Czyli świat po koronawirusie.

Krzysztof Drozdowski | 21 kwi 16:49 Niemal wszyscy zastanawiamy się jak będzie wyglądała nasza rzeczywistość po ustaniu epidemii koronawirusa. Powstało już kilka scenariuszy przyszłych wydarzeń. Zgadzam się z wybitnym geostrategiem dr Jackiem Bartosiakiem, że ciężko mówić już teraz o tym co będzie po, gdy nie wiemy co jeszcze czeka nas w trakcie. Pomimo tego, jako że mnie również wielce nurtuje to zagadnienie...

Czy bydgoszczanie wpadli w panikę? [FELIETON]

Krzysztof Drozdowski | 12 mar 11:55 W południe 11 marca odbyła się wspólna konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego z ministrami kilku resortów. Ogłoszono, że nie będą prowadzone żadne zajęcia szkolne, a od poniedziałku do 25 marca włącznie zostają zamknięte szkoły. Uważam, że to dobra profilaktyczna decyzja naszego rządu. Wychodzimy na przekór powiedzeniu, że mądry Polak po szkodzie. Może tym...

Był palec – nie ma prezesa TVP [FELIETON]

Krzysztof Drozdowski | 9 mar 12:00 Nikt nie mógł przypuszczać, że jeden gest spowoduje tyle następstw. Karuzela nazwisk kandydatów na stanowisko szefa TVP już ruszyła – pisze Krzysztof Drozdowski.

O dobrodziejstwach płynących z końca świata [FELIETON]

Redaktor | 24 sty 10:56 Marszałek przeszedł do historii i w niej pozostał. Moi pradziadkowie również przeszli do historii, ale w niej zniknęli z całym swoim żywotem, który w ogromnej większości pozostał dla potomnych niepoznawalny, anonimowy. Zniknęli w „pomroce dziejów” jak miliony, by nie powiedzieć miliardy innych istnień. Czy ich życie było przez to mniej istotne, mniej wartościowe niż życie...

Świętowaliśmy, czy wiemy, dlaczego? [FELIETON]

Redaktor | 23 sty 14:17 Z wielką radością i słuszną podniosłością obchodziliśmy stulecie powrotu Bydgoszczy do wolnej Polski. Trzeba też zaraz na początku oddać sprawiedliwość. Choć władze miasta nie są z „mojej bajki” i wiele mam do nich zastrzeżeń, to organizacja tych uroczystości była naprawdę na dobrym poziomie.

Pamiętajmy o Hallerze [FELIETON]

Redaktor | 23 gru 18:54 Zbliża się Boże Narodzenie. Dobiega końca rok 2019 rok Pański, zbliża się następny,  który dla bydgoszczan powinien być rokiem szczególnej pamięci o przeszłości - pisze Maksymilian Powęski.

Gdy wigilia jest trudna [FELIETON]

Redaktor | 17 gru 17:55 Jeśli nasze święta spędzimy w tym wszystkim, co trudne i niby wcale „nie-świąteczne”, to co wtedy? - pyta Katarzyna Chrzan.