O lęku i panice w czasie zarazy u zdrowych i chorych. Rozmowa z psychiatrą dr Jachimowicz

Redaktor | 17 mar 21:21 Wszyscy przechodzimy teraz bardzo trudny czas. Odciska się on również na naszej psychice. Eksplozja wiadomości o koronawirusie powoduje w nas między innymi reakcje lękowe, co jest zrozumiałe. O przeżywaniu tego czasu, o tym jak sobie poradzić, o doświadczanej niekiedy panice i mądrym do niej podejściu, a także o zdalnej pracy lekarskiej rozmawiamy z dr Katarzyną Jachimowicz,...

Naukę otula warstwa ideologii [ROZMOWA Z AUTOREM POWIEŚCI „KOLUMB A.D. 2100”]

Krzysztof Drozdowski | 15 mar 10:58 Biorąc do ręki książkę Mariusza Kaniewskiego, przenosimy się do Los Angeles, około roku 2100. Technologia w Ameryce oraz Europie wkradła się w każdy zakamarek życia, pozbawiając ludzi pracy. Ta staje się przywilejem nielicznych. Większość utrzymuje się z wypłacanej przez rząd pensji. Każdy z nas kiedyś marzył o tym, by nie musieć pracować. Co zdaniem Kaniewskiego dzieje...

Niezrozumienie czy atak? [KOMENTARZ]

Redaktor | 12 mar 12:49 Mam wrażenie, że nastąpiło całkowite niezrozumienie intencji Episkopatu albo po prostu atak na Kościół w tym momencie jest komuś na rękę - o reakcji na postulat zwiększenia liczby Mszy pisze radny Paweł Bokiej.

Czy bydgoszczanie wpadli w panikę? [FELIETON]

Krzysztof Drozdowski | 12 mar 11:55 W południe 11 marca odbyła się wspólna konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego z ministrami kilku resortów. Ogłoszono, że nie będą prowadzone żadne zajęcia szkolne, a od poniedziałku do 25 marca włącznie zostają zamknięte szkoły. Uważam, że to dobra profilaktyczna decyzja naszego rządu. Wychodzimy na przekór powiedzeniu, że mądry Polak po szkodzie. Może tym...

Był palec – nie ma prezesa TVP [FELIETON]

Krzysztof Drozdowski | 9 mar 12:00 Nikt nie mógł przypuszczać, że jeden gest spowoduje tyle następstw. Karuzela nazwisk kandydatów na stanowisko szefa TVP już ruszyła – pisze Krzysztof Drozdowski.

Prowokacja czy profanacja. Rzecz o symbolu Polski Walczącej na bydgoskiej Manifie

Krzysztof Drozdowski | 8 mar 23:06 Polskie symbole narodowe można przerabiać na różne sposoby. Warunek jest jeden. Nie można tych symboli sprofanować. A czy właśnie każda przeróbka nie jest profanacją? Czy symbol Polski Walczącej , w którym dolna część ma się kojarzyć z kobiecymi piersiami, jest przeróbką czy profanacją? Czy zawsze należy robić to, co wolno?

Zielony ład czy zielony terror? [OPINIA]

Redaktor | 5 mar 10:43 Troska o otaczającą nas przyrodę wydaje się czymś jak najbardziej zrozumiałym i mało kto kwestionuje jej zasadność, wszak to nasze wspólne dobro. Problem pojawia się, gdy jesteśmy manipulowani, a świat przyrody zaczynamy traktować jako ostateczny punkt odniesienia – analizuje w swoim artykule Mateusz Soliński.

Poseł Olszewski uprzejmie donosi [OPINIA]

Krzysztof Drozdowski | 2 mar 16:06 Szef bydgoskiej Platformy uprzejmie „sygnalizuje” „nacjonalistycznemu” PiS-owi, by ten wykluczył radnego Mickusia ze swego grona. Powodem jest udział w marszu pamięci Żołnierzy Wyklętych, podczas którego na transparencie pojawiła się postać Janusza Walusia – pisze Krzysztof Drozdowski.