Schreiber: Nie można stwierdzić, że w tzw. ustawie covidowej jest przepis o bezkarności

Krzysztof Drozdowski | Wczoraj 16:37 Politycy Solidarnej Polski zaatakowali swoich dotychczasowych koalicjantów ze Zjednoczonej Prawicy w nawiązaniu do tzw. ustawy Bezkarność+. Ma ona na celu zwolnienie od odpowiedzialności wszystkie osoby oraz firmy, które w imię wyższego dobra popełniły jakiekolwiek wykroczenia. Warunkiem jest, ze był to stan wyższej konieczności związanej z walką z pandemią koronawirusa.

Marek Suski: Od dziś rząd jest mniejszościowy. Koniec Zjednoczonej Prawicy

Krzysztof Drozdowski | Wczoraj 09:57 ustawa o ochronie zwierząt, zwana potocznie ustawą futerkową wstrząsnęła polską sceną polityczną. Chyba nikt nie spodziewał się takich reperkusji. politycy mówią już o końcu Zjednoczonej Prawicy, rozpadzie koalicji i rządzie mniejszościowym. W tle pytanie o przyśpieszone wybory.

Niemcy zamykają Nord Stream 2? Upadek projektu

Jarosław Aleksander | Wczoraj 00:06 Szef ukraińskiej firmy Naftohaz Andrij Kobolew w wywiadzie jaki ukazał się w serwisie YouTube stwierdził, że amerykańskie sankcje mogą skłonić Niemcy do rezygnacji z Nord Stream 2. Jednocześnie nawołuje do wprowadzenia takich sankcji.

Skandal! Lewica i Platforma głosowały za rezolucją przeciwko Polsce

Krzysztof Drozdowski | 17 wrz 16:13 17 września jest dla Polaków datą symboliczną. Tego dnia w 1939 r. ZSRR zaatakował Polskę przyłączając się do niemieckiej armii w dziele unicestwienia kraju. Data ta przejdzie również do historii za sprawą głosowania w Parlamencie Europejskim w którym PO i Lewica poparły rezolucję przeciwko Polsce.

Nie obsłużyła klientki bez maseczki. Sąd wydał wyrok

Krzysztof Drozdowski | 16 wrz 13:58 Ekspedientka nie obsłużyła jednego z klientów, gdyż ten nie miał zakrytych nosa i ust. Sąd nakazał wypłacenie odszkodowania w wysokości 100 zł. Kobieta odwołała się od wyroku. Jest już nowa decyzja w tej sprawie.

Czarne chmury nad Sławomirem Nowakiem

Krzysztof Drozdowski | 15 wrz 12:22 Jak podaje Polsat News, agenci CBA zabezpieczyli nieznany dotąd majątek oskarżonego o korupcję byłego ministra rządu Donalda Tuska i byłego szefa ukraińskiej agencji drogowej, Sławomira Nowaka. Śledczy zabezpieczyli majątek warty 6 milionów złotych.

Zakaz palenia w kominkach - nowe przepisy

Redaktor | 15 wrz 08:03 Województwo mazowieckie jako pierwsze w Polsce wprowadza nowy przepis dot. palenia w kominkach. Zakaz został ujęty przez sejmik województwa w Programie Ochrony Powietrza.

Czystki na UMK. Prof. Polak pozbawiony funkcji

kd | 15 wrz 06:24 Prof. Wojciech Polak został pozbawiony funkcji kierownika Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Katedra jest likwidowana, a w jej miejsce powstanie katedra Bezpieczeństwa Narodowego. Jednakże już bez prof. Polaka.