Rozpoczęło się wielkie święto melomanów [57. BFM]

Redaktor | Wczoraj 13:28 Dzieła Richarda Wagnera i Giuseppe Verdiego usłyszeli melomani na inaugurację 57. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. uroczyste otwarcie festiwalu odbyło się w piątek (20 września) w Filharmonii Pomorskiej.

Jeszcze więcej nowych instrumentów w Filharmonii Pomorskiej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 30 mar 15:26 Do Filharmonii Pomorskiej przybywają kolejne instrumenty zakupione w ramach projektu „Zakup sprzętu i wyposażenia dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach VIII Osi Priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój...

Arie i duety trafią „Od brzuszka do uszka maluszka” [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 1 lut 11:55 Ze względu na duże zainteresowanie cyklem dla niemowląt i kobiet w ciąży „Od brzuszka do uszka maluszka” Filharmonia Pomorska zaplanowała dodatkowe spotkanie. Koncert z repertuarem arii i duetów operowych i operetkowych odbędzie się 16 lutego o godz. 13.30.

Rozbudowa filharmonii w pięć lat. Całbecki o kolejnych krokach

Marta Kocoń | 11 sty 17:19 Rok na przygotowanie dokumentacji, potem przetarg i wykonanie od 2021 – tak marszałek Piotr Całbecki ocenia etapy rozbudowy Filharmonii Pomorskiej. Dziś (11 stycznia) w jej gmachu odbyło się spotkanie z parlamentarzystami, radnymi miasta i województwa.

Coraz więcej nowych instrumentów w Filharmonii Pomorskiej [WIDEO]

Redaktor | 18 gru 20:02 Kolejne spotkanie melomanów i przedstawicieli mediów informujące o postępie programu zakupu nowych instrumentów odbyło się w poniedziałek (17 grudnia) w Filharmonii Pomorskiej. Muzyczną niespodzianką był koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez rodziny pracowników FP.

Mikołajki i słodki poranek w Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 5 gru 16:07 „Missa Sancti Nicolai” Haydna to propozycja filharmonii na pomikołajkowy wieczór 7 grudnia. W niedzielę natomiast (9 grudnia) zaprasza melomanów w samo południe na „Poranek z Capellą Bydgostiensis i ciastkiem”