Słowiańskie obrzędy i romsko-żydowska muzyka na festiwalu Ethniesy w Bydgoszczy [WIDEO]

Redaktor | Wczoraj 15:53 Ujawniamy dwa, kolejne zespoły, które wystąpią na 7. Festiwalu Muzyki Ludowej i Tradycyjnej Ethniesy. Grupa Kust odkryje przed nami zapomniane dźwięki polsko-białoruskiego Polesia. Kapela Timingeriu zmiksuje ze sobą muzykę Romów, Żydów i ludów bałkańskich. Ethniesy, które są częścią projektu „Wiosna Festiwali”Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, rozpoczynają się 14...

Wielkie nazwiska i musical w Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 22 lut 12:15 Muzyką popularną w znakomitym wykonaniu bydgoska filharmonia pożegna się z karnawałem. 1 marca zaprasza na koncert „Tribute to musical” pod batutą Krzysztofa Herdzina. Na estradzie pojawią się Kayah, Damian Aleksander, Joanna Kołaczkowska i Edyta Krzemień

Studenci też wypiją „Napój miłosny” w Operze Nova

Redaktor | 21 lut 12:13 W ostatni weekend lutego (22, 23, 24) bydgoska opera zaprasza na romans z happy endem: „Napój miłosny” Gaetana Donizettiego. Niedzielny spektakl będzie wyjątkowy: w role wcielą się studenci Akademii Muzycznej.

Tak tworzą studenci wzornictwa na UTP

Redaktor | 19 lut 15:24 Już po raz dziewiąty najnowsze prace studentów bydgoskiej uczelni, które są jednocześnie ich pracami dyplomowymi, będzie można obejrzeć w Galerii Miejskiej bwa (ul. Gdańska 20).

Ziemia Bydgoska podbija Indie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Redaktor | 18 lut 20:31 Publiczność Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Amritsar w Indiach podziwiała śpiewy i tańce kujawskie. Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska podbija serca mieszkańców prowincji Pendżab również innymi występami m.in. na weselu.

Dobrze nam w naszym bastionie [FELIETON JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 17 lut 20:02 Byłem na premierze spektaklu „Trump i pole kukurydzy” autorstwa Artura Pałygi i w reżyserii Pawła Łysaka. Na tym powinienem zakończyć, bo przyjąłem zasadę, że nie recenzuję produktów kolegów po fachu.

Dwa akordeony i klarnet w „Wiatraku”

Redaktor | 15 lut 08:43 Fundacja „Wiatrak” zaprasza na kolejny koncert przygotowany przez artystów bydgoskiej Akademii Muzycznej. Początek w niedzielę (17 lutego) o godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołtucia).

„Dziadek do orzechów” w operze bez zmian

Redaktor | 14 lut 10:41 W związku z żałobą narodową po śmierci premiera Jana Olszewskiego spektakle „Dziadka do orzechów” (15-16 lutego) w Operze Nova nie zostają odwołane, ale poprzedzi je minuta ciszy.

Wybrzeże, jakiego nie znacie [KSIĄŻKA]

Redaktor | 10 lut 20:15 Bałtyk kojarzy nam się najczęściej – i słusznie! – z okresem wakacyjnego szaleństwa. To przecież nad morze wielu z nas wybiera się latem, aby wypocząć, dobrze się zabawić i nabrać energii na kolejne miesiące roku.

Za kulisami międzywojennego wywiadu

Redaktor | 9 lut 18:55 Krzysztof Osiński poleca: Brawurowe akcje, werbunki, zdrady, działania, których przebieg nie miał nigdy ujrzeć światła dziennego – to wszystko znajdziemy w książce „W tajnej służbie”.