Czwarty krąg coraz bliżej. Najpierw kasa na projekt

Redaktor | 6 wrz 19:02 Na ostatniej sesji (5 września) bydgoscy radni przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej województwu z przeznaczeniem na dofinansowanie rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg wraz z infrastrukturą parkingową.

Teatr Polski przedstawia repertuar. Będą cztery premiery

Joanna Gwizdała | 6 wrz 09:11 Rozpoczyna się drugi sezon Teatru Polskiego w Bydgoszczy pod kierownictwem Łukasza Gajdzisa. W planach są cztery nowe spektakle, tradycyjnie już Festiwal Prapremier oraz międzynarodowy projekt dla młodzieży.

Latynoamerykańskie rytmy w Ostromecku

Redaktor | 28 sie 09:28 Chór Uniwersytetu Narodowego w San Juan w Argentynie wystąpi w Pałacu w Ostromecku. Organizatorzy zapewniają bezpłatny autokar z Bydgoszczy dla osób, które chcą pojechać na koncert.

Warsztaty teatralne na wodzie

Redaktor | 27 sie 17:13 Do Bydgoszczy „przypłynął” projekt Motyw Rzeka. W jego ramach na barce Lemara odbędą się warsztaty teatralne inspirowane historiami kapitanów żeglugi śródlądowej oraz seanse filmowe.

Dyktator na emeryturze. Bydgoski akcent w Teatrze Telewizji

Redaktor | 26 sie 13:16 Teatr Telewizji programu pierwszego TVP ogłosił już program na nowy sezon. 10 grudnia zobaczymy w nim „Generała” - dramat bydgoskiego autora, Jarosława Jakubowskiego, w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality. Będzie to telewizyjna realizacja kultowego przedstawienia z Teatru IMKA w Warszawie. W roli Generała wystąpi Marek Kalita.

Tartak w Operze

Redaktor | 23 sie 17:33 Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon artystyczny w Operze Nova. Placówka chce zakończyć do tego czasu wszystkie prace związane z modernizacją. Aktualnie jest wymieniana podłoga na scenie.

Oko w oko z Innym. Wernisaż fotografii Mieczysława Franaszka

Redaktor | 23 sie 08:25 - Jego kadry nie służą kolekcjonowaniu wrażeń, ale raczej zrozumieniu fenomenu danego zakątka świata - pisze Jarosław Jakubowski o wystawie zdjęć Mieczysława Franaszka. Wernisaż odbędzie się w czwartek (23 sierpnia) w Galerii Autorskiej. Ponadto czytane będą fragmenty utworów Aleksandra Fredry.

Młodzi pianiści pokazali w Bydgoszczy, co potrafią [GALERIA]

Redaktor | 20 sie 09:43 Najlepsi uczestnicy Paderewski Piano Academy - letniej szkoły dla pianistów - wystąpili wczoraj (19 sierpnia) na wspólnym koncercie w Bydgoszczy. Swoje umiejętności zaprezentowali reprezentanci Chin, Stanów Zjednoczonych, Danii, Singapuru i Polski. Wykonali utwory z repertuaru m.in. Chopina, Beethovena i Mozarta.