Zbliża się XXV Bydgoski Festiwal Operowy

Redaktor | 8 kwi 10:55 XXV Bydgoski Festiwal Operowy zainauguruje 21 kwietnia premiera baletu Sergiusza Prokofiewa „Romeo i Julia” w choreografii Paula Chalmera i pod muzycznym kierownictwem Macieja Figasa, w wykonaniu zespołów Opery Nova.

Maszynista pod ojcowskim nadzorem [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 7 kwi 10:35 Zdarza się, że co pewien czas ktoś nieostrożny lub zdesperowany znajdzie się na torach, tuż przed rozpędzonym składem… Taki też jest punkt wyjścia „Dziennika maszynisty”, serbskiego filmu w reżyserii Miloša Radovicia.

Czarny humor i kryminał. Podwójny seans dziś w Fordonie

Redaktor | 5 kwi 09:05 Dziś (5 kwietnia) w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. „Bora” Komorowskiego 2 zostaną wyświetlone aż dwa filmy: „Dziennik maszynisty” i kręcona w Bydgoszczy „Zagadka zemsty”. Początek seansu o 19.00.

Słowacki odczytany po nowemu [premiera w Teatrze Polskim]

Andrzej Pawełczak | 4 kwi 20:03 „Balladyna. Wojna wewnętrzna” to kolejna premierowa propozycja bydgoskiego Teatru Polskiego. Twórcy spektaklu zastanawiają się, czy tekst, który powstał tak dawno, nadal może być aktualny. Czy dramat stanowiący szkolną lekturę, który był już wystawiany tyle razy, można przedstawić w zupełnie nowy, nieoczywisty sposób?

„It happened” – „Stało się”. Wernisaż w KPCK

Redaktor | 3 kwi 10:17 „Poszukuję najlepszego sposobu na to, by odpowiedzieć sobie na pytanie, kim jestem” - mówi o swojej twórczości Agnieszka Niziołek-Marciniak. 5 kwietnia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż jej prac.

Represje wobec „jedenastki”

Redaktor | 25 mar 20:47 „Sprawa jedenastu” Andrzeja Friszkego ukazuje istotny, choć w powszechnej świadomości słabo znany, epizod w najnowszej historii Polski. Wśród uwięzionych opozycjonistów, o których przeczytamy, jest bydgoszczanin Jan Rulewski.

Bydgoski zespół „oRety” coraz bliżej Jarocina

Magdalena Liczkowska | 24 mar 11:00 Bydgoski zespół „O rety”dzięki głosom fanów i czytelników „Tygodnika Bydgoskiego” pokonał 350 grup z całej Polski i ma szansę zagrać na legendarnym festiwalu w Jarocinie. Teraz wszystko zależy od występu przed jury.

Kino o wielkim sporcie. Jutro seans w Fordonie

Redaktor | 21 mar 14:59 W czwartek, 22 marca, kolejna projekcja filmowa w Szkole Podstawowej nr 9 (ul. „Bora” Komorowskiego 2). Tym razem widzowie obejrzą „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”.

Startuje Festiwal Literacki Przeczytani!

Redaktor | 20 mar 13:18 Od 22 do 27 marca w MCK, Galerii Wspólnej, Amfiteatrze przy Mostowej oraz w VI Liceum Ogólnokształcącym odbywać się będą spotkania i warsztaty tegorocznej edycji „Przeczytanych”. To jedyny festiwal literacki w Bydgoszczy, a nawet w Polsce, organizowany przez licealistów przy wsparciu profesjonalistów. W tym roku odwiedzą go Robert Makłowicz, Grzegorz Wasowski, Olga Drenda i Filip...

Japońskie warsztaty na urodziny BCS

Redaktor | 16 mar 10:55 Bydgoskie Centrum Sztuki w sobotę (17 marca) zaprasza na otwarte warsztaty origami. W ten sposób, jak mówią organizatorzy, chce uczcić swoją „papierową” rocznicę – pierwsze urodziny.