Pieśni Moniuszki i muzyka serbska. Wyjątkowy koncert na UKW

Redaktor | 15 wrz 10:37 Na finał polsko-serbskich warsztatów artystycznych zaprasza w niedzielę (15 września) Młodzieżowy Dom Kultury nr 5. Koncert uczniów z Bydgoszczy i Kragujewca odbędzie się w sali koncertowej UKW „Copernicanum” (ul. Kopernika 1) o 18.00. Wstęp bezpłatny.

Seniorzy do opery pójdą za złotówkę

Redaktor | 14 wrz 15:43 W ramach corocznej ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+KULTURA” Opera Nova w Bydgoszczy prowadzić będzie sprzedaż biletów na trzy wrześniowe przedstawienia opery Mozarta „Wesele Figara” (27, 28, 29 września). Koszt: 1 zł za sztukę.

Krzysztof Zanussi uhonorowany przez wojewodę

Redaktor | 3 wrz 20:28 Wybitny polski reżyser, scenarzysta, publicysta, filozof został uhonorowany nagrodą wojewody kujawsko-pomorskiego w uznaniu zasług dla kultury polskiej. Krzysztof Zanussi odebrał wyróżnienie osobiście. Wtorkowa (3 września) uroczystość była też okazją do zaprezentowania książki pt. „Życie rodzinne Zanussich. Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem” pióra Barbary Gruszki-Zych.

Koniec imperium Kiszczaka [KSIĄŻKA]

Redaktor | 2 wrz 18:53 Organy bezpieczeństwa publicznego były transformowane w taki sposób, by winni mogli uniknąć odpowiedzialności za zbrodnie SB. O tajnych służbach w okresie tworzenia się III RP pisze Tomasz Kozłowski w „Końcu imperium MSW”.

Do zobaczenia, Mieciu! Wspominali Mieczysława Franaszka [ZDJĘCIA]

Redaktor | 30 sie 07:31 Jubileusz 50-lecia pracy scenicznej Mieczysława Franaszka pt. „To tylko chwila” odbył się w czwartek (29 sierpnia) w bydgoskiej Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego. Zmarłego pod koniec lipca aktora wspominali: Wojciech Banach, Małgorzata Grajewska, Jan Kaja, Maciej Krzyżan, Zdzisław Pruss, Kazimierz Rink, Bartłomiej Siwiec, Grzegorz J. Grzmot-Bilski, Jacek Soliński,...

W świecie patologów [KSIĄŻKA]

Redaktor | 26 sie 08:29 Książka teoretycznie dla wszystkich, ale w praktyce nie dla każdego. Traktuje ona bowiem o czymś, co dotyka wszystkich (choroby, śmierć), ale czego doświadczyć nie chciałby praktycznie nikt.

Reporter śladem imigrantów [KSIĄŻKA]

Redaktor | 25 sie 18:54 Największy kryzys migracyjny od czasu zakończenia drugiej wojny światowej jest faktem. Od kilku lat możemy obserwować jego przebieg i skutki nie tylko na łamach mediów, ale również w codziennym życiu.

Komunistyczne służby wobec Watykanu [KSIĄŻKA]

Redaktor | 24 sie 13:15 Władysław Bułhak jest jednym z najlepszych specjalistów od dziejów komunistycznego wywiadu. Dobitnie dowodzi tego jego najnowsza książka, dzieło monumentalne nie tylko pod względem formy (prawie 850 stron!), ale również treści.