Ziemia Bydgoska dedykuje koncert matkom i ojczyźnie

Redaktor | 16 maj 10:32 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zaśpiewa i zatańczy z okazji Dnia Matki i 100-lecia odzyskania niepodległości. W czasie koncertu „Nasza Matka Ojczyzna” zespół zaprezentuje m.in. repertuar ze swojej najnowszej płyty.

Dramat i kino grozy w jednym. Jutro seans w Fordonie

Redaktor | 16 maj 08:55 Jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich miesięcy – „Wieża. Jasny dzień” – już w najbliższy czwartek (17 maja) w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. „Bora” Komorowskiego 2. Początek seansu o 19.00.

Wiesław Trzeciakowski świętuje jubileusz twórczości

Redaktor | 15 maj 08:41 - Po 40 latach pracy intelektualnej i duchowej jestem w takim miejscu, z którego „człowiek widzący” wie, że literatura nie jest z tego świata. Galeria Autorska zaprasza na obchody jubileuszu pracy twórczej Wiesława Trzeciakowskiego.

Z miłości do muzyki filmowej i musicalowej. Finał „Szlagieru 2018”

Marta Kocoń | 13 maj 10:16 „Kaczka Dziwaczka”, „Cabaret” czy „Gwiazdą być” – to niektóre utwory, które w sobotę (12 maja) wykonali w kinoteatrze Adria młodzi wokaliści z całej Polski. Koncert finałowy z udziałem Studia Accantus zakończył 14. Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową „Szlagier 2018”.  

„Herkules” zakończył XXV Bydgoski Festiwal Operowy. Czas podsumowań

Redaktor | 9 maj 20:49 Barokowa opera „Herkules” Georga Friedricha Haendla w wykonaniu Nationaltheater Mannheim (Niemcy) zamknęła tegoroczny Bydgoski Festiwal Operowy. Najsłynniejszym dziełem artysty jest oratorium „Mesjasz”. Opowieść o greckim herosie to jeden z mniej znanych jego utworów. Jednak współcześni krytycy nazywają „Herkulesa” najpiękniejszym z klejnotów w Haendlowskiej koronie,...

Filmowe przeboje w wykonaniu młodych. „Szlagier 2018”

Redaktor | 9 maj 09:23 W najbliższą sobotę (12 maja) dzieci i młodzież z całej Polski będą rywalizować w konkursie muzyki filmowej i musicalowej „Szlagier 2018”. W finale usłyszymy także gości specjalnych: Jakuba Jurzyka, Katarzynę Mazurkiewicz i Pawła Izdebskiego ze Studia Accantus.