„Melomaniak” podsumowuje sezon w filharmonii

Redaktor | 3 lip 14:35 123 koncerty, 50 tysięcy sprzedanych biletów, 15 milionów złotych na zakup sprzętu i pozyskanie szczodrego mecenasa, którym została Enea – Filharmonia Pomorska podsumowuje sezon w najnowszym wydaniu internetowego „Melomaniaka”.

Kulturalne lato, czyli wakacje z MCK

Redaktor | 2 lip 22:00 Spektakle teatralne, koncerty i warsztaty. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy przygotowało bogatą ofertę wydarzeń dla bydgoszczan spędzających lato w mieście oraz turystów. Sprawdź co się będzie działo.

Jaś i Małgosia w klimacie rocka. Tak zakończą się „Radosne Serca”

Redaktor | 2 lip 12:37 Historia o sprytnym rodzeństwie, które przechytrzyło złą Babę Jagę, od lat pobudza wyobraźnię dzieci i dorosłych. Nowe, rockowe spojrzenie na znaną bajkę zaprezentują uczestnicy Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”. Widowisko „Jaś, Małgosia i Rock'n' Roll” już w piątek w kinoteatrze Adria.

Fantastyczna Bydgoszcz. Święto popkultury [ZDJĘCIA]

Redaktor | 1 lip 13:15 Trwają Bydgoskie Dni Popkultury. Pokazy cosplay, gry planszowe i prelekcje – fani popkultury opanowali Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną (Stary Rynek 24) . Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zespół Raz, Dwa, Trzy zagra w amfiteatrze nad Brdą

Redaktor | 30 cze 12:07 „Rzeka muzyki” to już stały punkt letnich wieczorów w Bydgoszczy. Piąta edycja cyklu rozpocznie się w niedzielę (1 lipca) koncertem zespołu Raz, Dwa, Trzy. W kolejne niedziele wakacji będzie można posłuchać m.in. Kapeli ze Wsi Warszawa, Joanny Dark, a także śpiewaków operowych i jazzmanów.

Każda świnka ma swój styl. Nowy spektakl kukiełkowy

Redaktor | 27 cze 19:15 Jedna zbuntowana, druga dziecinna, a trzecia rozsądna. Tak przedstawione są główne bohaterki spektaklu „Trzy świnki” w reżyserii Czesława Sieńko. Już w niedzielę bajkowe postaci zobaczmy w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Fantastyczna Bydgoszcz. W ten weekend Dni Popkultury

Redaktor | 27 cze 16:13 Pokaz cosplay, gry planszowe i prelekcje – fani popkultury w najbliższy weekend opanują Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną (Stary Rynek 24) . Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Dzieci wiersze piszą. Najmłodsi bydgoscy twórcy [POEZJA], cz. 2

Redaktor | 25 cze 19:58 Młodzi twórcy zaprezentowali swoje wiersze w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. „Dla dorosłych (…) było to naprawdę bardzo wzruszające przeżycie. Przypomniało wszystkim, jak wnikliwie dzieci potrafią patrzeć i widzieć” - pisze Katarzyna Chrzan.