Operowe rendez-vous. Koncert w plenerze

Redaktor | 4 cze 09:13 Plenerowym koncertem 6 czerwca (środa) Opera Nova włączy się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wielki koncert z udziałem solistów, chóru i orkiestry odbędzie się na scenie letniej przy amfiteatrze nad Brdą.  

Bydgoskie dzieci piszą wiersze [RECENZJA]

Redaktor | 22 maj 10:50 Okazuje się, że aby dawać dobro i piękno, nie trzeba być głośnym, szaleńczo szybkim, ale wystarczy być po prostu… prawdziwym – o dziecięcych „Potyczkach z wierszem” pisze Katarzyna Chrzan.

Lista Wächtera. Syn wierzy, że tata był dobrym nazistą

Redaktor | 20 maj 17:58 70 lat po wojnie podpisywał się „Horst von Wächter, syn gubernatora” – dr Magdalena Ogórek opowiadała w Bydgoszczy o swoim śledztwie, które prowadziła tropem zagrabionych Polsce dzieł sztuki. Tak powstała książka „Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków”.

Ziemia Bydgoska dedykuje koncert matkom i ojczyźnie

Redaktor | 16 maj 10:32 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zaśpiewa i zatańczy z okazji Dnia Matki i 100-lecia odzyskania niepodległości. W czasie koncertu „Nasza Matka Ojczyzna” zespół zaprezentuje m.in. repertuar ze swojej najnowszej płyty.

Dramat i kino grozy w jednym. Jutro seans w Fordonie

Redaktor | 16 maj 08:55 Jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich miesięcy – „Wieża. Jasny dzień” – już w najbliższy czwartek (17 maja) w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. „Bora” Komorowskiego 2. Początek seansu o 19.00.

Wiesław Trzeciakowski świętuje jubileusz twórczości

Redaktor | 15 maj 08:41 - Po 40 latach pracy intelektualnej i duchowej jestem w takim miejscu, z którego „człowiek widzący” wie, że literatura nie jest z tego świata. Galeria Autorska zaprasza na obchody jubileuszu pracy twórczej Wiesława Trzeciakowskiego.