Świnka Peppa w Teatrze Polskim w Bydgoszczy [KONKURS]

Redaktor | 17 sty 12:41 8 lutego w bydgoskim Teatrze Polskim im. H. Konieczki odbędzie się spektakl dla dzieci pt. „Świnka Peppa – Wielka Niespodzianka”. Jest to widowisko oparte na dobrze znanej wszystkim dzieciom bajce o małej śwince, jej rodzinie i przyjaciołach.

Miejskie stypendia trafiły do bydgoskich twórców [ZDJĘCIA]

Redaktor | 17 sty 10:53 Wydawnictwa książkowe i muzyczne, wystawy – to niektóre cele, które zrealizują miejscy stypendyści. Dofinansowanie na swoje projekty w pierwszej w tym roku edycji konkursu otrzymało 26 osób. Spotkanie z laureatami odbyło się w czwartek (16 stycznia) w Miejskim Centrum Kultury.

„Ptak” Teatru Polskiego nagrodzony

Redaktor | 14 sty 11:54 Najnowsza produkcja Teatru Polskiego, spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab, otrzymał nagrodę specjalną w konkursie „Klasyka Żywa”.

Arnold Rezler patronem studia w Polskim Radiu PiK [ZDJĘCIA]

Redaktor | 13 sty 14:41 Dyrygenta, wieloletniego szefa orkiestry symfonicznej Rozgłośni Pomorskiej PR, od soboty (11 stycznia) upamiętnia nazwa studia emisyjnego S-1 w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw. Podczas spotkania „Arnold Rezler in memoriam” wspomnieniami dzielili się jego bliscy i współpracownicy.

Słynny pianista i pedagog Alfred Brendel wkrótce w Bydgoszczy

Redaktor | 7 sty 16:32 Akademia Muzyczna imienia Feliksa Nowowiejskiego będzie gościła legendarnego austriackiego muzyka, pedagoga, pisarza (eseistę) i poetę, jednego z największych pianistów XX wieku, wybitnego wykonawcę utworów Mozarta, Beethovena i Schuberta - Alfreda Brendela.

ZNALEŹĆ PIĘKNO W PROSTOCIE - o Bronisławie Zygfrydzie Nowickim pisze J. Soliński [FELIETON]

Redaktor | 3 sty 12:51 Spotkanie wspomnieniowe o Aurelii Boruckiej - Nowickiej, które będzie miało miejsce 9 stycznia o godz. 18.00 w Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego ( ul. Chocimska 5 w Bydgoszczy), towarzyszyć będzie otwarcie wystawy grafiki Bronisława Zygfryda Nowickiego (1907 – 1981) pt. "Cel i sens". Zapraszamy do zapoznania się z osobą i charakterystyką twórczości artysty.

Zespół Pieśni i Tańca Płomienie zaprasza na Koncert Noworoczny

Redaktor | 3 sty 11:03 Działający już od 40 lat w MDK nr 4 w Bydgoszczy, Zespół Pieśni i Tańca Płomienie, serdecznie zaprasza na Koncert Noworoczny pt "Narodziła Nam się Dobroć " . Koncert odbędzie się 6 stycznia 2020 r. o godz. 14.00 w Miejskim Centrum Kultury ul. Marcinkowskiego w Bydgoszczy.

Blefowali genialnie. Pod znakiem Rosji [KSIĄŻKI]

Redaktor | 26 gru 20:03 O sprytnych działaniach wywiadowczych ZSRR i o Rosji pod rządami Putina przeczytamy w książkach polecanych przez dr. Krzysztofa Osińskiego. Poznamy też zapomnianego polskiego wizjonera.