Po filharmonii oprowadzi sam dyrektor. Wirtualnie

mk | 28 kwi 12:37 We wtorek (28 kwietnia) miasto zaprasza na transmitowany online spacer po Filharmonii Pomorskiej i Dzielnicy Muzycznej. „Tajemnice” gmachu odkrywać będzie przed bydgoszczanami dyrektor Maciej Puto.

Kto zdradził Witolda Pileckiego? Nowa książka Anny Mandreli [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 26 kwi 18:15 Postać rtm. Witolda Pileckiego powinna być znana każdemu Polakowi. Powstało jak dotąd kilkanaście publikacji opisujących jego życie i dokonania, jak i próbujących odpowiedzieć na pytanie kto jest odpowiedzialny za jego śmierć. W omawianej publikacji dr Anna Mandrela poszła pod prąd dotychczasowych ustaleń. Przedstawia zupełnie nowe fakty, a te powszechnie znane przedstawia w...

IPN Gdańsk uwalnia książki

Krzysztof Drozdowski | 25 kwi 11:19 Od grudnia 2019 roku Instytut Pamięci Narodowej oddział w Gdańsku prowadzi akcję rozdawania książek historycznych z najnowszej historii Polski.

Zdjęcia lotnicze Polski z okresu II wojny światowej [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 19 kwi 14:57 Od kilku lat w pracach badawczych trwa moda na zdjęcia lotnicze. Powstają albumy poświęcone kolejnym miastom zawierające liczne zdjęcia pochodzące ze zbiorów archiwalnych, państwowych i prywatnych. Warto poznać historię powstawania takich zdjęć, jak i zyskać narzędzia do ich interpretacji. Z pomocą przychodzi nowa publikacja pracowników Politechniki Warszawskiej.

Weekend z kulturą w sieci. Mnóstwo możliwości

Redaktor | 19 kwi 13:00 Zwiedzanie Biskupina online czy odsłuchanie archiwalnych nagrań Filharmonii Pomorskiej - oferta kulturalna na wirtualnej mapie regionu jest bogata. Marszałkowskie instytucje kultury poza wirtualnym zwiedzaniem proponują także m.in. audycje poświęcone wystawom, wywiady z twórcami, pomysły na zajęcia z dziećmi, dostęp do spektakli.

Wiosna wirtuali. Propozycje na kolejne dni [PROGRAM]

kd | 16 kwi 17:00 Przez siedem tygodni MCK zaprezentuje ponad 20 wydarzeń, które będzie można śledzić na Facebooku, Instagramie, Twitterze, You Tubie, profilu głównym na FB – Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz za pośrednictwem strony www.

#zostanwdomu - zapraszamy na koncert Dominiki Zamary [TRANSMISJA]

Krzysztof Drozdowski | 16 kwi 13:05 Zapraszamy na koncert online wybitnej sopranistki Domini Zamary. Koncert odbędzie się w gościnnych progach Pałacu w Ostromecku. Transmisja na żywo jedynie za pośrednictwem Tygodnika Bydgoskiego, odbędzie się 17 kwietnia (piątek) o godz. 18:00.

Wiosna Wirtuali. Zobacz, co proponuje MCK w Bydgoszczy [PROGRAM]

Redaktor | 14 kwi 11:19 14 kwietnia zaczęła się Wiosna Wirtuali 2020, która ma zapewnić mieszkańcom dostęp do kultury poprzez działalność w sieci. W programie przygotowanym przez MCK są koncerty, pokazy filmowe, spektakle teatralne, reportaże, interaktywne publikacje oraz wirtualne spacery i wystawy.

Testament Jaroszewicza. Kulisy największej zbrodni III RP [RECENZJA]

Krzysztof Drozdowski | 7 kwi 17:57 Zabójstwo byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej do dziś nie zostało wyjaśnione. Pierwsze śledztwo po wielu latach zakończyło się fiaskiem i uniewinnieniem podejrzanych. Obecnie, po odnalezieniu zaginionych dowodów, prowadzone jest kolejne śledztwo z kolejnymi podejrzanymi. I pomimo że jeden z nich przyznał się do winy, autorzy zapowiadają, że jeszcze...