Orzechowska. Prace zebrane - Wernisaż i wystawa w "perA boutique".

Jacek Kargól | 12 cze 10:03 Orzechowska. Prace zebrane - to tytuł wystawy, która zagościła w butiku "perA" w piątek (31 maja). Wernisaż Anny Pulcyn-Orzechowskiej zgromadził sporą widownię, ledwo mieszczącą się w sklepie z oryginalną damską odzieżą. Dwie przyjaciółki z dwóch sklepów przy ul. Długiej wykazały się inicjatywą, poczuciem smaku i zdolnością wsłuchania się w potrzeby klientów, którzy...

Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego zaprasza na koncerty

Redaktor | 5 cze 19:08 Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy zaprasza na koncert wokalny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego (6 czerwca) oraz na koncert Jakuba Kuszlika z okazji 78. rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego (12 czerwca).

Tragiczny los „sowieckiego Napoleona”

Redaktor | 4 cze 21:16 Gdy ktoś popadł w niełaskę Stalina albo stał na drodze do realizacji jakiegoś tajemnego planu, jego los był przesądzony. Nie inaczej było w przypadku marszałka Tuchaczewskiego.

Dominika Zamara: Zawsze spotykałam anioły [ZDJĘCIA]

Redaktor | 4 cze 13:16 Prawdziwą ucztą dla melomanów był koncert poświęcony tenorowi Luciano Pavarottiemu. W niedzielę (2 czerwca) przed publicznością w Pałacu w Ostromecku zaprezentowali się Dominika Zamara, Jacek Szymański i Łukasz Wroński.

Marcin Sauter nakręci film w Bydgoszczy. Potrzebny młody aktor

Redaktor | 30 maj 14:14 Bydgoski reżyser Marcin Sauter pracuje nad nowym filmem „Miasto”. Zdjęcia kręcone będą w całości w Bydgoszczy, a główne role zagrają Karolina Gruszka i Bartłomiej Topa. Filmowiec szuka też odtwórcy jednej z ról: casting dla chłopców w wieku 9-12 lat odbędzie się w piątek (31 maja) w Miejskim Centrum Kultury.

Parada perkusyjna i koncerty gwiazd. W Bydgoszczy trwa Drums Fusion

Redaktor | 29 maj 17:26 13. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION jest już na półmetku. Dziś (29 maja) kończy się Międzynarodowe Forum Perkusyjne – darmowe warsztaty z profesjonalistami. Następne dni upłyną pod znakiem koncertów , w tym legendarnego Stewarta Copelanda, współtwórcy The Police, i parady perkusyjnej.

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim w Teatrze Polskim

Redaktor | 29 maj 08:57 Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim - autorem książki „Inna dusza", na podstawie której powstał spektakl o tym samym tytule w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Spotkanie w najbliższą środę (29 maja) poprowadzi dziennikarz Michał Nogaś.