Muzyka otwiera oczy. Wyjątkowy Festiwal w Światłowni

Redaktor | 12 paź 13:28 Artystą się jest lub nie – niezależnie od wszelkich schorzeń – zaznaczają organizatorzy VIII Festiwalu Widzących Duszą. W tym roku uczestnicy konkursu adresowanego do osób z dysfunkcją wzroku będą śpiewać piosenki Agnieszki Osieckiej.

Do Opery powraca balet „Zniewolony umysł”

Redaktor | 8 paź 13:40 W Operze Nova montowana jest nowa scena obrotowa. Dzięki niej po czterech latach do repertuaru wraca balet „Zniewolony umysł” Roberta Bondary stworzony dla Baletu Opery Nova. Na scenie pojawi się jeszcze w tym tygodniu.

Symfonicznie i lirycznie – Szpilman, Wars, Kilar [RECENZJA]

Anna Szarapka | 5 paź 08:07 Koncert Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego pt. „Szpilman, Wars, Kilar” dostarczył melomanom miłych wrażeń dzięki muzyce lekkiej, radosnej i komunikatywnej, zdobionej muzycznym humorem i ilustracyjnością. Pierwsza część koncertu poświęcona została orkiestrowej twórczości Władysława Szpilmana i Henryka Warsa. W drugiej części natomiast usłyszeliśmy suitę z filmu „Pan...

Żydowicz komentuje stanowisko kandydatów w sprawie Camerimage

Redaktor | 2 paź 19:16 „Konkretne zapewnienie w tej kwestii złożył Pan Tomasz Latos. Deklarację rozmów o przyszłości Camerimage w Bydgoszczy złożył także Pan Marcin Sypniewski. List Pana Rafała Bruskiego wywołuje największe emocje i budzi największe wątpliwości” - tak Marek Żydowicz komentuje odpowiedzi na jego list otwarty, które otrzymał od trzech z pięciorga kandydatów do fotela prezydenta...

Andrzej Sikorowski: Piszę przyzwoite piosenki [ROZMOWA]

Redaktor | 30 wrz 17:28 – Ludzie na te piosenki czekają. Może dlatego, że kojarzą się z ich młodością – mówi Andrzej Sikorowski, lider zespołu „Pod Budą”, świętującego jubileusz 40-lecia działalności. 9 października grupa wystąpi w Bydgoszczy.

Muzyczne skarby Jasnej Góry [RECENZJA]

Anna Szarapka | 30 wrz 09:45  W środę 18 września, w ramach 56. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego przebiegającego pod hasłem „Kontrasty - Niepodległa”, wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu zatytułowanego „Duchowa stolica Polski”. Wieczór poświęcony był polskiej muzyce barokowej i jej znakomitemu kompozytorowi Marcinowi Józefowi Żebrowskiemu.

Prapremiery o kobietach i niepodległości

Redaktor | 26 wrz 12:31 Początek Festiwalu Prapremier już w przyszłym tygodniu. Spektakle wystawiane w Teatrze Polskim będą nawiązywać do obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rocznicy nadania praw wyborczych kobietom. Prócz przedstawień odbędą się debaty, warsztaty i czytanie performatywne.

Dla każdego coś dobrego w Operze Nova

Redaktor | 25 wrz 11:07 W tym tygodniu Opera Nova przygotowała przedstawienia zarówno dla najmłodszej widowni, jak i dla starszej. Na scenie kameralnej będzie można zobaczyć balet „Magiczne zabawki”, a weekend na dużej scenie należy do opery „Wesele Figara”.

Będą powroty i „Awantura”. Nowy sezon bydgoskiej opery

Marta Kocoń | 24 wrz 19:47 Premiera „Awantury w Recco” Małeckiego, nowości w wyposażeniu i repertuarowe powroty – dyrektor Opery Nova Maciej Figas na poniedziałkowej (24 września) konferencji prasowej przedstawił plany na rozpoczynający się sezon artystyczny.

Koncerty dla najmłodszych wracają w Wiatraku

Redaktor | 21 wrz 11:23 Po wakacjach Fundacja „Wiatrak” rozpoczyna kolejny cykl Poranków Muzycznych, przygotowywanych przez bydgoską Akademię Muzyczną. Pierwszy pt. „Do widzenia, lesie zielony” już w najbliższą niedzielę (23 września) o godz. 10.15.