Kandydaci PiS: Ruszamy po kolejną kadencję

Redaktor | Wczoraj 17:28 Na parkingu przed Artego Areną kandydaci PiS do parlamentu przedstawili hasło kampanii: „Dobry czas dla Polski”. – To właściwa puenta działań, które Prawo i Sprawiedliwość podejmowało przez te cztery lata – mówił poseł Tomasz Latos.

Po warsztatach z Rafałem Blechaczem dali koncert [ZDJĘCIA]

Redaktor | Wczoraj 10:12 Uczestnicy drugiego tygodnia Paderewski Piano Academy zagrali w niedzielę (18 sierpnia) dla publiczności w kościele pw. Bożego Ciała w Bydgoszczy. Przez tydzień szkolili się pod okiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i Rafała Blechacza.

Dziś będzie padać [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 06:10 Niż „Bernd” znajduje się wciąż nad morzem Norweskim i przemieszcza się bardzo wolno. Podobnie jego pofalowany front atmosferyczny, którego zachmurzenie wczoraj obserwowaliśmy.  Od Francji, przez basen morza Śródziemnego, Bałkany i Ukrainę, po zachodnią Rosję rozciąga się obszar wyżów. 

Miecz przenika świat, przenika dusze [MAKSYMILIAN POWĘSKI]

Redaktor | 18 sie 12:29 W zreformowanej liturgii czytany jest dziś fragment Ewangelii wg św. Łukasza (12, 49 nn). Jest to jeden z najtrudniejszych, najbardziej niepokojących fragmentów Chrystusowej  Dobrej Nowiny. Nie pozostawia on bowiem złudzeń. Chrześcijaństwo nie jest sielanką, nie jest czymś łatwym, miłym i przyjemnym, choć prowadzi do Boga, który jest najwyższym  szczęściem i ostatecznie ma nas...

Pochmurno, jutro deszcz [POGODA]

Redaktor | 18 sie 07:52 Północny Atlantyk i część Europy, w tym Polska, objęte są wpływem dobrze znanego niżu „Bernd” znad Morza Norweskiego. Chmury, które zakryją nam nieboskłon dziś i jutro, to własnie zachmurzenia jego frontów.

Kto jest winien zbrodni wołyńskiej? [KSIĄŻKI]

Redaktor | 17 sie 13:18 Łatwo sądzimy dawne wydarzenia z obecnej perspektywy, bo wiemy, do czego doprowadziły. Zapominamy, że współcześni nie zawsze mieli możliwości, by coś zmienić – w taką pułapkę wpada autor nowej książki o Polakach zamordowanych na Wołyniu - pisze Krzysztof Osiński.