Ferie z wojskiem. Wiele atrakcji w koszarach [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | Dzisiaj 11:41 1. Pomorska Brygada Logistyczna w środę (29 stycznia) zaprasza na ferie z wojskiem, do koszar przy ul. Powstańców Warszawy 2 w Bydgoszczy. W programie m.in. wystawa sprzętu, uzbrojenia, gry sportowe i okazja do rozmowy z żołnierzami.

Dziecięce Graffiti poznawało kujawskie tradycje [ZDJĘCIA]

Redaktor | Dzisiaj 08:41 Po raz pierwszy z nowym roku uczestnicy projektu Dziecięce Graffiti uczestniczyli w spotkaniu muzealnym. Na spotkaniu poprowadzonym przez Marię Flinik-Huryn, kurator wystawy „Idą Gody”, dowiedzieli się m.in., czym jest podłaźniczka i czego poza nią nie mogło zabraknąć w kujawskiej izbie na święta.

Lolita przyniosła deszcz [POGODA]

Redaktor | Dzisiaj 06:25 Wtórny niż, który utworzył się nad Danią, w zatoce wielkiego atlantyckiego niżu „Kim”, został nazwany przez niemieckich meteorologów imieniem „Lolita”

Enea nowym sponsorem bydgoskich siatkarzy

mk | Wczoraj 15:23 Koncern energetyczny Enea będzie wspierać siatkarzy BKS Visła Bydgoszcz. – Cieszymy się, że mamy bardzo silnego partnera, który zaufał nam w naszej niestety nadal ciężkiej sytuacji – mówił prezes klubu Wojciech Jurkiewicz.

Po wyżu Ekart już tylko wspomnienie

Redaktor | Wczoraj 06:27 IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących. Mogą one wystąpić w kujawsko pomorskiem do godz. 10:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska, wg oficjalnego ostrzeżenia, wynosi 80%.

Od jutro trochę cieplej [POGODA]

Redaktor | 26 sty 08:18 Wyspy Brytyjskie i Skandynawia są w zasięgu głębokiego niżu znad Islandii. Polska też dostaje się pod jego wpływ. Napływa wilgotne powietrze polarne morskie.

Chmurna jesienna zima trwa [POGODA]

Redaktor | 24 sty 06:14 Polska będzie w zasięgu rozległego wyżu „Ekart” którego centrum przemieściło się nad Turcję. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Nadchodzi okres pochmurny [POGODA]

Redaktor | 23 sty 06:31 Dni następne będą raczej szare i pochmurne, z całkowitym zachmurzeniem i możliwym deszczem. Wciąż nie widać jakichkolwiek oznak nadejścia mroźnej zimy.