Narkotyki schowali w skalniaku w ogródku [ZDJĘCIA]

Redaktor | Dzisiaj 08:33 Kryminalni zatrzymali małżeństwo, które zajmowało się „narkotykowym biznesem”. Środki odurzające i psychotropowe mieli schowane pod kamieniami w skalniaku w ogródku. 27-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, pomagająca mu żona dostała policyjny dozór.

W Bydgoszczy jak na Saharze [POGODA]

Redaktor | Dzisiaj 06:06 Utrzymująca się od wielu dni susza doprowadziła do takiego wysuszenia się gleby w całym kraju, że silniejszy wiatr unosi pyły z powierzchni ziemi. Tak  tworzą się zamiecie pyłowe. Sprzyja temu bardzo niska wilgotność  powietrza, o której już w naszych prognozach pisaliśmy.

Jechał 130 km/h motocyklem przez miasto [WIDEO]

Redaktor | Wczoraj 20:36 Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” na obwodnicy miasta zatrzymali do kontroli motocyklistę, który w obszarze zabudowanym pędził 130 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 70 km/h. 24-letni mężczyzna prowadzący yamahę został ukarany mandatem za zbyt szybką jazdę. Przekroczenie prędkości o 60 km/h skutkowało również zatrzymaniem prawa jazdy.

Mocno wieje. Strażacy interweniowali na Błoniu [ZDJĘCIA]

Redaktor | Wczoraj 19:58 Strażacy usuwali zagrożenie na budynku akademiku przy ulicy Koszarowej. Wiatr poluzował elementy opierzenia dachu. Konieczne było użycie drabiny mechanicznej z JRG 3 Bydgoszcz. Sprawnie i szybko usunięto niebezpieczny element.

Sypniewski: Wynagrodzenie jest za pracę, a nie za strajk

Redaktor | Wczoraj 16:29 Marcin Sypniewski i przedstawiciele Młodych dla Wolności we wtorek (23 kwietnia) zabrali głos w sprawie strajku w szkołach. Pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego postulowali reformę edukacji w duchu wolnościowym oraz skrytykowali projekt uchwały Rady Miasta Bydgoszczy pozwalający na zwiększenie puli nagród dla nauczycieli.