Polscy żołnierze Stalina [RECENZJA]

Redaktor | 18 lut 14:41 Nakładem Wydawnictwa RM z Warszawy i Ośrodka Karta ukazała się jakiś czas temu ciekawa książka prezentująca wybór wspomnień żołnierzy tzw. Ludowego Wojska Polskiego. Od nazwiska dowódcy nazywano ich berlingowcami i pod taką nieformalną nazwą przeszli oni do historii.

Szatana może pokonać tylko Bóg

Redaktor | 18 lut 11:30 Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, rozważmy ewangelię, która jest czytana w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, zarówno w liturgii dawnej, jak i zreformowanej, dotyczącą kuszenia Pana Jezusa.

Kłamstwa o ludobójstwie [FELIETON]

Redaktor | 18 lut 11:01 Obóz w Auschwitz w pierwszym okresie był przeznaczony do mordowania polskiej inteligencji. To trzeba dziś wyraźnie podkreślić. Dopiero w późniejszym okresie stał się głównym miejscem zagłady Żydów i przedstawicieli innych narodów.

Domowa plantacja marihuany [NARKOTYKI, RAPORT]

Redaktor | 17 lut 20:10 Po przeszukaniu mieszkania, funkcjonariusze znaleźli krzaki konopi oraz sprzęt potrzebny do ich uprawy – to hit narkotykowych komunikatów policyjnych minionego tygodnia.

Wiolonczela w roli głównej [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 17 lut 19:16 Filharmonia Pomorska zaprasza w środę (21 lutego) na koncert pn. „Wiolonczela w roli głównej”. Przed bydgoską publicznością wystąpi Marcin Zdunik zaliczany do grona najwybitniejszych europejskich wirtuozów wiolonczeli młodego pokolenia.