Dmowski. Architekt niepodległości [FELIETON]

Redaktor | 10 lis 20:48 Święto Niepodległości. Wszędzie utożsamiane na wyrost z Józefem Piłsudskim. Na szczęście coraz mocniej dociera do Polaków, że nie byłoby niepodległości Polski w 1918 roku, gdyby nie Roman Dmowski, jej główny architekt.

Sobota z przejaśnieniami [POGODA]

Redaktor | 10 lis 07:40 Wciąż znajdujemy się pomiędzy wyżem znad Rosji a rozległym niżem znad północnego Atlantyku, co sprzyja napływowi z południa ciepłego i wilgotnego powietrza

Drugi tor do Kościerzyny. Szybciej z Bydgoszczy do Trójmiasta

Redaktor | 9 lis 19:31 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na dokumentację projektową dla odcinka Maksymilianowo – Kościerzyna. To kolejny etap inwestycji za 1,5 mld zł, która ma usprawnić podróże z Bydgoszczy do Trójmiasta i transport do portów w Gdyni i Gdańsku .

Prawie 14 tysięcy elektronicznych biletów

Redaktor | 9 lis 18:12 Bydgoszczanie polubili nowoczesne biletomaty w autobusach i tramwajach. W ciągu miesiąca skorzystali prawie 14 tysięcy razy z tej formy płatności - Mennica Polska podsumowała okres wdrożeniowy systemu.

Wjechał do sali bankietowej. Po pijaku

Redaktor | 9 lis 13:28 Rozpędzony mercedes staranował drzwi wejściowe i wjechał do wnętrza budynku, w którym zazwyczaj odbywają się imprezy okolicznościowe. Za kierownicą siedział pijany 22-latek. Na szczęście lokal był tej nocy pusty.