Mniej deszczu i cieplej [POGODA]

Redaktor | 3 lis 07:46 Rozległy niż „Zed” wędruje na wschód przez północną Europę. Polska jest na skraju tego niżu, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływa cieplejsze i wilgotne powietrze z południa.

Chemik triumfował czwarty raz z rzędu

Redaktor | 2 lis 20:43 W sobotnim (2 listopada) meczu IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz wygrali z Pogonią Mogilno i są już na czwartym miejscu w tabeli.

„Coppelia”, potem konkurs. Intensywny listopad w operze

Redaktor | 2 lis 20:11 Już za niespełna tydzień odbędzie się pierwsza w tym sezonie premiera Opery Nova  - balet komiczny „Coppelia” . Tuż po niej, od 12 listopada, na bydgoskiej scenie rywalizować będą uczestnicy I Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Bogdana Paprockiego.

Wszystkich Świętych na cmentarzu na Bielawkach [FOTORELACJA]

Redaktor | 2 lis 15:38 W uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny (1 i 2 listopada) tradycyjnie zapalamy znicze i modlimy się przy grobach bliskich nam zmarłych. Tak piątkowa uroczystość przebiegała na cmentarzu parafii św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy.

Jesiennie [POGODA]

Redaktor | 2 lis 07:02 Dzień Zaduszny będzie prawdziwie jesienny w odróżnieniu od wczorajszego, jeszcze słonecznego dnia Wszystkich Świętych.

Jeszcze będzie przepięknie [FELIETON]

Redaktor | 31 paź 21:07 W środę (30 października), jak radosny grom z jasnego nieba, na Kibiców Zawiszy Bydgoszcz spadła wiadomość, że nowym partnerem strategicznym Klubu został Polski Koncern Naftowy Orlen S.A.

Trwa kwesta na renowację zabytkowych nagrobków [ZDJĘCIA]

Redaktor | 31 paź 17:42 Już po raz 22. Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy organizuje zbiórkę pieniędzy na ratowanie zabytkowych pomników cmentarnych. W czwartek (31 października) kwestujących można było zobaczyć na cmentarzu parafialnym przy ul. Kossaka.