Inspiracja na święta. Nowy butik w Focus Mall [SPONSOROWANY]

Redaktor | 5 gru 20:24 Ręcznie tworzona ceramika czy prace Anny Halarewicz, najlepszej w Polsce graficzki modowej - te i wiele innych przedmiotów można znaleźć w nowym butiku w CH Focus Mall Bydgoszcz. Pop up INSPIRANDER.pl gości w galerii od listopada i pozostanie do Bożego Narodzenia.

Które ulice trafią do remontu w przyszłym roku?

Redaktor | 5 gru 19:36 W 2018 roku najwięcej prac zaplanowano w centrum, na ulicach, którymi poruszają się pojazdy komunikacji miejskiej. Wstępnie do remontu wytypowano m.in. ul. Krasińskiego. To zadanie pozwoli połączyć wcześniej odnowione nawierzchnie na ul. Śniadeckich i Markwarta.

Do pieca trafiło 300 kg narkotyków z policyjnego magazynu

Redaktor | 5 gru 19:09 300 kg narkotyków – marihuany, amfetaminy i innych psychotropów – zniszczyli w piecu funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Mogli to zrobić dopiero po prawomocnych wyrokach, orzekających zniszczenie tych substancji.

Złoty medal dla plakatu Opery Nova

Redaktor | 5 gru 11:06 Złoty medal na 3. Międzynarodowym Biennale Plakatu Lublin 2017 otrzymał Tomasz Bogusławski, autor plakatu do bydgoskiego „Falstaffa” Verdiego.

Nagrody „Świadek Historii” wręczone

Redaktor | 5 gru 09:13 Instytut Pamięci Narodowej uhonorował dziś (4 grudnia) osoby szczególnie zasłużone dla upamiętnienia historii narodu polskiego w regionie. Wśród nagrodzonych są m.in. Leokadia Majewicz, autorka wspomnień z Syberii, i Hanna Sowińska, dziennikarka „Gazety Pomorskiej”.

Od 1 stycznia zacznie obowiązywać nowe prawo wodne

Redaktor | 4 gru 20:13 W poniedziałek (4 grudnia) gościł w Bydgoszczy wiceminister środowiska Mariusz Gajda. Podczas spotkania z parlamentarzystami, samorządowcami oraz przedstawicielami instytucji zajmujących się gospodarką wodną z naszego regionu mówił o wdrażaniu nowej ustawy „Prawo wodne”, która ma wejść w życie 1 stycznia 2018 roku.

Przetarg na rewitalizację młynów Rothera ogłoszony

Redaktor | 4 gru 18:14 Ogłoszony został przetarg na rewitalizację kompleksu młynów Rothera. Pierwszy etap prac związany z renowacją ścian i stolarką powinien zakończyć się jesienią przyszłego roku. W zabytkowym spichrzu zbożowym powstanie park kultury, w którym znajdą się przestrzenie wystawiennicze.