Skarb z jedwabiu i drewna. Co mówią znaleziska z trumien?

Marta Kocoń | 25 cze 20:33 Poza kosztownościami odnalezionymi w prezbiterium katedry zachowały się fragmenty ubrań, dewocjonalia czy ozdoby.– Te materiały mają dla nas, badaczy kultury, znacznie wyższą wartość niż złote monety – mówi dr hab. Małgorzata Grupa z Instytutu Archeologii UMK.

Jesienią 500 nowych stojaków rowerowych. Trwa przetarg

Redaktor | 25 cze 15:45 Ogłoszono przetarg na ustawienie w mieście ponad 500 rowerowych stojaków. To finał ubiegłorocznej akcji, w której bydgoszczanie wskazali najlepsze lokalizacje na rowerowe parkingi. Montaż rozpocznie się jesienią.

Historia z rowerem w tle w KPCK

Redaktor | 25 cze 13:54 Pracownia Dziedzictwa Kulturowego KPCK w Bydgoszczy zaprasza w sobotę (30 czerwca) na 23. Spotkanie z Historią. Będzie można m.in. zobaczyć kolekcję zabytkowych rowerów i posłuchać o bydgoskim przemyśle rowerowym.

Od dziś wakacyjny rozkład jazdy

Redaktor | 25 cze 09:34 25 czerwca zaczynają obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy w komunikacji miejskiej. Większość autobusów jeździ rzadziej. Wyjątkiem są weekendowe kursy do Myślęcinka.

Znów będzie padać

Redaktor | 25 cze 07:05 Niż, który odpowiadał za wczorajszą pogodę, przesuwa się na południe, w stronę Królewca i tu zaniknie, ustępując miejsca wyżowi, przez Niemców nazwanemu Daryl, który znad Anglii przesunie się nad Skandynawię i Bałtyk.

Klasyka rocka. Popis Audiofeels na Wyspie Młyńskiej [FOTORELACJA]

Redaktor | 24 cze 11:48 Audiofeels zaprezentował projekt muzyczny prezentujący hity światowego rocka, z repertuaru takich zespołów jak: Led Zeppelin, Queen, Guns’n’Roses, David Bowie czy U2 w wykonaniu zespołu Audiofeels. Występ zespołu przyciągnął w sobotę (23 czerwca) tłumy na Wyspę Młyńską.

Śladami akowskich konspiratorów

Redaktor | 23 cze 14:18 Kancelaria sztabu, punkty przerzutowe i tajne skrytki – w Bydgoszczy miejsca związane z działalnością AK wciąż są nieznane. Czy nie czas, aby to zmienić? – pyta historyk Krzysztof Osiński.