Dziecięce Graffiti kontynuuje projekt logopedyczny [ZDJĘCIA]

Redaktor | 13 lis 12:25 5 listopada po raz pierwszy w tym roku akademickim odbyły się „Warsztaty logopedyczne z Dziecięcym Graffiti”. Ich uczestnicy dobrze się bawili, a jednocześnie szlifowali swoje umiejętności w ćwiczeniach przygotowanych przez studentów UKW.

Grecja – antyczna przygoda [PODRÓŻE]

Redaktor | 3 lis 11:00 To jeden z krajów najczęściej odwiedzanych przez turystów, miejsce narodzin demokracji, filozofii, sportu i antycznego dramatu. Hellada, jak ją nazwali starożytni, jest krajem kontrastów, pięknej przyrody, niezwykłych krajobrazów oraz ciekawej kultury i obyczajów.

Palce lizać! Najlepsze smaki regionu wybrane

Redaktor | 26 paź 15:46 Filet z kurczaka z papryką i pierogi z gęsiną to najlepsze produkty w tegorocznej edycji konkursu Najlepszy Produkt Spożywczy Pomorza i Kujaw zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego.

Sentymentalna podróż na Litwę [TURYSTYKA]

Redaktor | 25 sie 15:40 Dla Polaków podróż na Litwę to podróż pełna wzruszeń – wyprawa śladami Polaków, którzy mieszkali na Kresach dawnej Rzeczpospolitej. Przez wieki nasze kraje tworzyły jedną Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Bydgoszczanka wyszywa dzieła mistrzów [ZDJĘCIA]

Redaktor | 25 sie 12:20 Pasjonuje się dobrą literaturą, śpiewem, ale przede wszystkim – haftem. – Kiedy coś mi się podoba, chcę to wyszyć, żeby powiesić na ścianie jako pamiątkę. Haftowane dzieła będą taką małą spuścizną po mnie – mówi Marzena Sobień.

Weekend we Lwowie z wylotem z Bydgoszczy

Redaktor | 11 sie 11:37 Lwowa nikomu nie trzeba polecać. Niegdyś był stolicą Galicji, dziś jest centrum kulturalnym kraju i regionu. Leży na styku Roztocza, Niziny Nadbużańskiej i Wyżyny Podolskiej, pośród wysokich wzgórz, na które wspina się wąskimi uliczkami. Do Lwowa można się łatwo dostać samolotem z Bydgoszczy i zaplanować trzydniowy pobyt w tym pięknym mieście.

Zielona Hiszpania – wzdłuż Zatoki Biskajskiej

Redaktor | 4 sie 08:58 Nie tylko południe, ale i północ Hiszpanii zachwycają. Wspaniałe zabytki, znakomita kuchnia i żywiołowy temperament mieszkańców uzależniają od tego pięknego kraju i sprawiają, że chcemy tu powracać.