Dziecięce Graffiti poznawało kujawskie tradycje [ZDJĘCIA]

Redaktor | 28 sty 08:41 Po raz pierwszy z nowym roku uczestnicy projektu Dziecięce Graffiti uczestniczyli w spotkaniu muzealnym. Na spotkaniu poprowadzonym przez Marię Flinik-Huryn, kurator wystawy „Idą Gody”, dowiedzieli się m.in., czym jest podłaźniczka i czego poza nią nie mogło zabraknąć w kujawskiej izbie na święta.

Drugie życie świątecznych drzewek

Redaktor | 15 sty 14:21 Co zrobić z żywymi bożonarodzeniowymi choinkami po zakończeniu okresu świątecznego? – Mogą stać się cennym surowcem. Wystarczy postawić drzewko obok pojemnika na odpady biodegradowalne lub altany śmieciowej. Stamtąd choinki bydgoszczan zostaną zabrane do przetworzenia – przypomina firma Remondis.

Młody Mentos czy urocza Neli? Pieski szukają domu

Redaktor | 15 sty 10:36 Oto czworonożni mieszkańcy bydgoskiego schroniska, czekający na przygarnięcie przez człowieka. Czy znajdą swój dom i stałych opiekunów, którym urozmaicą życie codziennymi spacerami i zabawą?

Czy Norton i Loyd znajdą w końcu dom?

Redaktor | 30 gru 14:31 Norton -dzielny spacerowicz, spontaniczny i pełen życia oraz Loyd, który szuka domu pośród dorosłych, bo nie jest przyzwyczajony do zabaw z dziećmi. Dwa pełne energii psiaki szukają domu.

Żywotna Sara i spolegliwa Alutka po przejściach szukają domu

Redaktor | 23 gru 13:54 Losy niektórych piesków przebywających w bydgoskim schronisku bywają niekiedy dramatyczne. A jednak psy mają w sobie coś takiego, że potrafią kochać mimo zranień. Potrafią zaufać człowiekowi od nowa, nawet jak wyraźnie widać po ich zachowaniach, że człowiek nie traktował dobrze zwierzęcia. Taki nieprzyjemny los miała Alutka. Zarówna ona jak i pełna życia Sara to dwa serca...

Kurs „Bezpieczna Kobieta” - ciekawa propozycja policji dla pań

Redaktor | 23 gru 13:14 W przedświąteczny piątek 20 grudnia 2019 uczestniczki Bezpiecznej Kobiety pokonywały swoje słabości i nabierały wiary we własne możliwości podczas egzaminu, który uwieńczył trwający od października kurs. Policjanci już zapraszają na kolejną, wiosenną edycję kursu.