Pod maseczką krył się wielki uśmiech. Kolejna „misja remont” zakończona

Redaktor | 7 maj 21:08 W czwartek (7 maja) pani Ola symbolicznie odebrała klucze od swojego wyremontowanego mieszkania na Okolu. O to, by mogła mieszkać w komfortowych warunkach, zadbało Stowarzyszenie „Dzięki Wam”, wraz z nauczycielami i uczniami trzech bydgoskich szkół (Zespołem Szkół Budowlanych, Branżową Szkołą I Stopnia nr 6, Zespołem Szkół Elektrycznych) oraz wolontariuszami.

Place zabaw jeszcze zamknięte. Ale można urządzić własny

Redaktor | 28 kwi 20:28 Mój półtoraroczny syn miał spory problem z zaakceptowaniem tego, że nie może się bawić na placu zabaw, tym bardziej, że codziennie go oglądał, idąc na spacer. Dlatego z żoną postanowiliśmy zrobić mu mały plac zabaw na balkonie - pisze Jan Frymark. I dzieli się pomysłami na domowe zajęcia z dzieckiem.

Piękno dla Bohaterek – bony dla bydgoskiej służby zdrowia

Redaktor | 26 kwi 11:26 Zrzeszone w ramach akcji ,,Ratujmy Polskie Piękno”, dedykujemy bony na zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie kobietom, które na co dzień walczą o życie innych, często narażając przy tym swoje własne – informuje Angelika Taczyńska, przedstawicielka akcji „Ratujmy Polskie Piękno” w Bydgoszczy.

Dlaczego warto stosować żel na powieki? [SPONSOROWANE]

Redaktor | 21 kwi 11:55 Żółtawe, fioletowe, niebieskie lub szare zabarwienia w okolicach oczu spędzają Ci sen z powiek, a różne metody pielęgnacji tej niezwykle wrażliwej skóry nie przyniosły oczekiwanych rezultatów? Dowiedz się, jaki jest powód pojawiania się sińców, poznaj składniki pochodzenia naturalnego, które mają moc ich niwelowania i przekonaj się, jak skuteczne działanie ma żel na...

Kwarantanna. Żadna minuta życia człowieka nie jest do zmarnowania

Katarzyna Chrzan | 25 mar 14:13 O czasie odosobnienia mówi s. Thérèse Myriam: „Ważne jest przejście od lęku do ciekawości tego, co można odkryć”. W tym punkcie czasu spotykamy się dziś wszyscy i jesteśmy w nim razem, choć przecież osobno. Wierzący i niewierzący. Każdy z nas niesie swój bagaż doświadczeń i staje przed nowym początkiem. Nie ma gorszych i lepszych, a każdy z nas ma niepowtarzalną...

Z dyscypliną w sklepach spożywczych jest różnie. Czytelnicy opisują różne sytuacje [ZDJĘCIA]

Redaktor | 20 mar 16:04 W czasie kryzysu obserwujemy różne zachowania u ludzi jakby w wyraźniejszy sposób. Młody mężczyzna na przykład podchodzi do apteki ustawia się w kolejce na chodniku za innymi. Każdy rozsądnie oddalony. W końcu pyta: "A to w aptece może być tylko jedna osoba? To szaleństwo!" Ze spokojem jedna z pań twardo mu odpowiada: "Nie. To nie jest szaleństwo. To jest bezpieczeństwo."

Zdalna szkoła w praktyce. Rozmowa z nauczycielem jednej z bydgoskich szkół

Redaktor | 19 mar 14:49 Szkoła online jest dziś koniecznością. O pierwszych doświadczeniach takiego sposobu nauczania rozmawiamy z jedną z bydgoskich nauczycielek i wychowawczyń. Pierwsze trudności już dają o sobie znać, wszyscy uczymy się, jak sobie radzić. Są też kreatywne pomysły. Gdy każdy chce dobrze, to nie może się nie udać.

Nie poganiaj! O życzliwości na miejskich drogach, której nie opisują paragrafy

Redaktor | 12 mar 09:30 Na ulicach miasta możemy obserwować swoistą spontaniczność zachowań zarówno pieszych wobec kierowców jak i odwrotnie. Wielu wciąż sobie nawzajem przypomina na różne sposoby, że zbliżanie się do przysłowiowej zebry pieszego jest wystarczającym powodem dla kierowcy do zatrzymania auta, dyskusje legislacyjne w tym temacie trwają.

Dzień Kobiet w Centrum Nowe Życie. Bezpłatne spotkanie

Redaktor | 5 mar 11:24 Centrum Nowe Życie zajmujące się kompleksowym przyczynowym leczeniem niepłodności oraz innych schorzeń ginekologicznych – z wykorzystaniem NaProTechnologii – z okazji Dnia Kobiet zaprasza na spotkanie otwarte. Początek w piątek (6 marca) o godz. 18.00.

Spokojna Koka i ciekawski Kosmo pragną mieć właściciela

Redaktor | 4 mar 10:07 Rzetelne opisy psów przebywających w bydgoskim schronisku pozwalają chcącym przyjąć do domu czworonoga podjąć mądrą decyzję przy jego wyborze. Oto dziś prezentujemy Kokę i Kosma. Każde ze zwierząt marzy o kimś, kto je przygarnie. Czy znajdą się chętni?