Sentymentalna podróż na Litwę [TURYSTYKA]

Redaktor | 25 sie 15:40 Dla Polaków podróż na Litwę to podróż pełna wzruszeń – wyprawa śladami Polaków, którzy mieszkali na Kresach dawnej Rzeczpospolitej. Przez wieki nasze kraje tworzyły jedną Rzeczpospolitą Obojga Narodów.

Bydgoszczanka wyszywa dzieła mistrzów [ZDJĘCIA]

Redaktor | 25 sie 12:20 Pasjonuje się dobrą literaturą, śpiewem, ale przede wszystkim – haftem. – Kiedy coś mi się podoba, chcę to wyszyć, żeby powiesić na ścianie jako pamiątkę. Haftowane dzieła będą taką małą spuścizną po mnie – mówi Marzena Sobień.

Weekend we Lwowie z wylotem z Bydgoszczy

Redaktor | 11 sie 11:37 Lwowa nikomu nie trzeba polecać. Niegdyś był stolicą Galicji, dziś jest centrum kulturalnym kraju i regionu. Leży na styku Roztocza, Niziny Nadbużańskiej i Wyżyny Podolskiej, pośród wysokich wzgórz, na które wspina się wąskimi uliczkami. Do Lwowa można się łatwo dostać samolotem z Bydgoszczy i zaplanować trzydniowy pobyt w tym pięknym mieście.

Zielona Hiszpania – wzdłuż Zatoki Biskajskiej

Redaktor | 4 sie 08:58 Nie tylko południe, ale i północ Hiszpanii zachwycają. Wspaniałe zabytki, znakomita kuchnia i żywiołowy temperament mieszkańców uzależniają od tego pięknego kraju i sprawiają, że chcemy tu powracać.

Profilaktyczne badania na WZW typu B i C. Program w toku

Redaktor | 27 lip 10:05 Trwają badania w ramach tegorocznej edycji przygotowanego przez Urząd Marszałkowski programu wykrywania zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu B i C. W tym roku w naszym województwie, w tym w Bydgoszczy, ma zostać przebadanych ponad trzy tysiące osób

Bank Mleka Kobiecego pomaga maluchom

Redaktor | 14 lip 19:17 Regionalny Bank Mleka Kobiecego w Toruniu działa już sześć lat. Zdrowe kobiety chętne do podzielenia się nadmiarem swojego mleka mogą zgłaszać się do Banku Mleka Kobiecego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Costa del Sol: wybrzeże słońca, wina i flamenco

Redaktor | 14 lip 12:53 W Andaluzji można odnaleźć wszystko, co kojarzy się z Hiszpanią: flamenco, corridę, kastaniety, białe wioski, piaszczyste plaże i hiszpańskie słońce. To najgorętszy i najbardziej słoneczny region Europy.

Największe kąpielisko Europy: Costa Brava

Redaktor | 20 cze 12:52 Uroki piaszczystych plaż, góry stykające się z morzem, a także perły architektury z Sagradą Familią na czele – to wszystko znajdziemy w hiszpańskiej prowincji Katalonia.