Od lipca zmiany cen! Winny VAT

Jarosław Aleksander | 21 cze 16:06 Nadchodzący lipiec to czas wielu zmian. Prawo o ruchu drogowym, elementy tarczy 4.0, ustawy ekologiczne to tylko niektóre zmiany. Zmienią się też stawki VAT a tym samym ceny.

Przemysł powraca. Daleko jednak do normy

Jarosław Aleksander | 19 cze 15:51 Maj był miesiącem kiedy wskaźniki produkcji przemysłowej zaczęły rosnąć. Wciąż jednak daleko jest do poziomu sprzed załamania „kowidowego”.

Piękna kraina w Złej Wsi? To Kraina Dolnej Wisły

Redaktor | 19 cze 14:50 Zaledwie kilka kilometrów od Bydgoszczy znajduje się prawdziwa przyrodnicza perełka naszego regionu - Kraina Dolnej Wisły. To malownicze miejsce, gdzie poczujemy pełną więź z naturą - dosłownie i w przenośni możemy ją chwytać garściami.

Ceny nieruchomości w Bydgoszczy [RAPORT TB]

Jarosław Aleksander | 18 cze 13:06 Zamrożenie gospodarki spowodowało spadek ilości transakcji na rynku nieruchomości. Jednak czas kryzysu to czas powrotu do stabilnych form długofalowych inwestycji np. złota i nieruchomości.

Wkrótce przez WhatsApp prześlesz pieniądze smsem

Krzysztof Drozdowski | 17 cze 11:00 Każdego dnia tradycyjny obrót gotówką zostaje wypierany przez płatności bezgotówkowe. Staje się to naturalnym sposobem płatniczym nie tylko za dokonywane zakupy. Coraz więcej aplikacji umożliwia przesyłanie mniejszych sum za pomocą choćby sms. Taką właśnie możliwość testuje i wprowadza popularny komunikator WhatsApp

Pieniądze znikają z banków! Rośnie szara strefa

Jarosław Aleksander | 14 cze 18:07 Gwałtownie rośnie obieg gotówki w systemie płatniczym. Kwiecień 2020 w porównaniu do kwietnia 2019 to wzrost o 23%. Świadczy to o ucieczce części działań ekonomicznych w kierunku szarej strefy.

Długi weekend nad Bałtykiem [RAPORT TB]

Jarosław Aleksander | 14 cze 16:56 Ryba z frytkami od 25 do 100 złotych, goście ze Śląska i tłumy na plażach. Tak wyglądało wybrzeże Bałtyku w długi weekend. A co z pandemią?

Gospodarka pokonała wirus? Wskaźniki idą w górę

Jarosław Aleksander | 12 cze 12:00 Jak podają największe banki, obroty firm po gwałtownym załamaniu wracają do normy. Wyraźnie wzrost zbliża się do poziomu przed pandemią. Główny Urząd Statystyczny jest mniej optymistyczny i przewiduje duże straty w PKB.

Masz stare złotówki? Możesz być bogaty [WIDEO]

Redaktor | 31 maj 19:51 W domach wielu Polaków z sentymentem przechowywane są stare złotówki z czasów PRL. Ich wartość płatnicza jest obecnie zerowa. Jednak można zdziwić się jak wiele mogą być warte dla numizmatyków. 

Jedzenie na ulicy – czy można?

Redaktor | 11 maj 13:05 Od 16 kwietnia w Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Rodzą się więc pytania o jedzenie i picie w przestrzeni publicznej. 

Uwaga! Kleszcze są już aktywne

Redaktor | 11 maj 10:13 Jak podaje Główny Inspektor Sanitarny w lasach i parkach pojawiły się już kleszcze. Mimo suchej zimy i wiosny ich liczba gwałtownie przyrasta.