Rozpoczynają się remonty ulic

Redaktor | 24 kwi 13:17 W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się buspasem na Paderewskiego oraz jezdnią serwisową przy blokach wzdłuż ul. Wyszyńskiego, ul. 11 Listopada, ul. Sułkowskiego.

Kontrakt PESY na setki milionów

Redaktor | 24 kwi 08:22 PKP Intercity zawarły dwie umowy z PESA Bydgoszcz na modernizację wagonów pasażerskich narodowego przewoźnika. Wartość kontraktu to ponad pół miliarda złotych.

Marek Żydowicz: Poczuliśmy się niechciani

Redaktor | 23 kwi 23:02 Festiwal Camerimage w tym roku na pewno odbędzie się w Bydgoszczy. Obecnie przygotowywana jest nowa umowa, ale tylko na rok. Gdzie festiwal będzie się odbywał w następnych latach, nie wiadomo.

Bydgoskie stacje będą ładować auta elektryczne w Polsce

Redaktor | 23 kwi 18:47 Wymyślone, opracowane i produkowane w Bydgoszczy stacje ładowania pojazdów elektrycznych pojawią się niedługo w całej Polsce. Kolejowe Zakłady Łączności podpisały właśnie umowę z Enea Serwis sp. z o.o. na dystrybucję stacji ecoMOTO.

Uwaga na choroby roślin. Inspektorzy ostrzegają

Redaktor | 23 kwi 13:10 – Kupując materiał bez etykiety bądź z niewiadomego źródła narażamy nasze rośliny na atak chorób i szkodników – ostrzega Marcin Wroński, kujawsko-pomorski wojewódzki inspektor ochrony roślin i nasiennictwa.

Nad Bydgoszczą będzie głośno

Redaktor | 23 kwi 10:07 Jak informują Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy od 23 do 27 kwietnia w godzinach 9.00-19.00 będą odbywały się obloty samolotu.

Mityng gimnastyczny Olimpiad Specjalnych

Redaktor | 22 kwi 17:16 Pięćdziesięciu zawodników Olimpiad Specjalnych z całej Polski rywalizowało w miniony weekend (20-22 kwietnia) o medale w gimnastyce sportowej. Zawody rozegrano we wszystkich konkurencjach olimpijskich: czterech dla kobiet oraz sześciu dla mężczyzn oraz w wieloboju męskim i żeńskim.

Wojewódzki finał artystycznych popisów seniorów [WYNIKI]

Redaktor | 21 kwi 12:25 Przez dwa dni Soleckie Centrum Kultury tętniło życiem artystycznym seniorów. Kilkuset uczestników zaprezentowało się na scenie, a najlepsi reprezentować będą województwo kujawsko-pomorskie na 18. Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniorów „ARS” 2018 w sierpniu we Włocławku.