Żołnierze WOT pomagają w dystrybucji maseczek

kd | Dzisiaj 15:31 Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO) produkują dziennie 5 tyś. maseczek ochronnych. Ich dystrybucją zajmują się terytorialsi w 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ponad 18 tys. wniosków o odroczenie terminu płatności składek

Redaktor | Wczoraj 18:48 Możliwość odroczenia składek o trzy miesiące oraz zawieszenie spłaty już zawartych układów ratalnych – to wsparcie dla przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa. Najwięcej wniosków wpływa do ZUS-u o odroczenie terminu płatności składek.

Aż 25 nowych przypadków zakażenia w województwie

mk | Wczoraj 16:25 Do 72 wzrosła liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV2 w regionie. O 25 nowych przypadkach oraz o pięciu osobach, które wyzdrowiały, w poniedziałek (30 marca) poinformował Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki.

Pracownicy szpitali zakażeni. Pięć osób w „Bizielu”, dwie w dziecięcym

mk | Wczoraj 14:46 Badania laboratoryjne wykazały obecność wirusa SARS-CoV-2 u pięciu pracowników Kliniki Neurologii i Neurochirurgii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy. W poniedziałek (30 marca) potwierdzono też informację o zakażeniu dwóch osób związanych z Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym.

ZUS jest gotowy do realizowania tarczy antykryzysowej

Redaktor | 29 mar 14:37 Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest gotowy do realizowania tzw. tarczy antykryzysowej. „Wnioski przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w związku z epidemią koronawirusa będą realizowane priorytetowo” – zapewnia prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zmiana czasu a podróż koleją [KOMUNIKAT]

kd | 28 mar 20:20 W najbliższą niedzielę (29 marca), przestawiamy zegarki o godzinę do przodu, z 2:00 na 3:00. W związku z czym śpimy godzinę krócej. W ten sposób przechodzimy z czasu zimowego na letni.