Kontrolerzy wiedzą, że są nagrywani [ROZMOWA]

Magdalena Gill | Dzisiaj 14:43 – Pracownicy firmy Rewizor zdają sobie sprawę, że we wszystkich pojazdach jest monitoring i jeśli przekroczą swoje uprawnienia, natychmiast zostaną zwolnieni z pracy – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP.

Wigilijne spotkanie z poezją [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | Dzisiaj 11:46 Wiersze związane z okresem bożonarodzeniowym będzie można usłyszeć w czwartek (14 grudnia) w Salonie Hoffmann Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury. Podczas spotkania nie zabraknie również kolęd.

Na Cieszkowskiego wraca ruch

Redaktor | Wczoraj 19:58 Od poniedziałku, 11 grudnia, na ulicę Cieszkowskiego wraca ruch samochodowy. Nie wracają natomiast autobusy, które będą kursować taką samą trasą jak podczas remontu ulicy: Mazowiecką i Pomorską do Śniadeckich. Takie rozwiązanie będzie stosowane do czasu wybudowania ulicy Nowomazowieckiej.

Rejewski wyruszył w swoją pierwszą podróż do Warszawy [ZDJĘCIA]

Andrzej Pawelczak | Wczoraj 18:08 W niedzielę, 10 grudnia, po raz pierwszy w trasę z Bydgoszczy do Warszawy wyruszył pociąg IC Rejewski, nazwany na cześć słynnego bydgoskiego kryptologa, Mariana Rejewskiego. Jedną z pasażerek była córka Mariana Rejewskiego – Janina Sylwestrzak.

Narkotyki w Bydgoszczy [RAPORT]

Redaktor | Wczoraj 17:19 Bydgoscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mają pełne ręce roboty. Prezentujemy krótki raport ich dokonań z ostatnich tygodni.

Wojewoda podał się do dymisji

Redaktor | 9 gru 21:36 Zgodnie z zapisem art. 38 ustawy o Radzie Ministrów z 8 sierpnia 1996 roku, w przypadku złożenie dymisji przez premiera rządu, do dymisji muszą podać się także wojewodowie. Zrobili to wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i wicewojewoda Józef Ramlau.

Bydgoszcz była największym pruskim bastionem na północy

Marta Kocoń | 9 gru 19:59 – W miejscu Opery Nova były koszary, z garnizonową piekarnią i kasynem oficerskim – opowiadał historyk-pasjonat Krzysztof Drozdowski. W piątek (8 grudnia) w bibliotece na Starym Rynku zaprezentował swoją książkę – jedyną monografię o obiektach militarnych w naszym mieście.

Bydgoszcz ma nowe sanktuarium

Marta Kocoń | 9 gru 16:00 Wczoraj (8 grudnia) kościół Matki Bożej Fatimskiej na Wyżynach otrzymał status sanktuarium. Jest siódmym sanktuarium w diecezji bydgoskiej.