Terytorialsi oddali 15 litrów krwi

Redaktor | Dzisiaj 18:20 KRWIOoBIEG Terytorialsa – to strategicznie ważny projekt dla Wojsk Obrony Terytorialnej, wynikający z misji formacji jaką jest „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. W niedzielę (23 czerwca) w Radziejowie odbyła się po raz kolejny zbiórka krwi terytorialsów z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT.

Zmiany w organizacji ruchu na trasie S5

Redaktor | Dzisiaj 17:15 Z wtorku na środę (z 25 na 26 czerwca ) w godzinach nocnych na skrzyżowaniu DK10 z drogą powiatową w miejscowości Lisi Ogon (gm. Białe Błota) wystąpią utrudnienia w ruchu. Zmiany związane są z budową w tym miejscu wiaduktu i montażem belek podłużnych przez wykonawcę drogi S5.

Uważał, że cnotę trzeba nagradzać. Profesor Polak o generale Nowku

Jarosław Kopeć | Dzisiaj 09:39 Śp. Zbyszek Nowek był wybitnym szefem polskich służb specjalnych – mówi jego przyjaciel, profesor Wojciech Polak. – Na emeryturze dbał, by ludzie związani z walką o wolną Polskę byli docenieni. Miał mnóstwo pomysłów i planów. Ta nagła śmierć je dramatycznie pokrzyżowała. Będzie go bardzo brakowało.

Coraz więcej mężczyzn korzysta z urlopów ojcowskich

Redaktor | Wczoraj 14:57 Z roku na rok rośnie liczba ojców, którzy decydują się na wykorzystanie urlopu ojcowskiego. W województwie kujawsko-pomorskim w ubiegłym roku na urlop ojcowski zdecydowało się ponad 10,1 tys. ojców, w całym kraju 196 tys.