Wolontariusze Szlachetnej Paczki gotowi do działania

Zofia Płachta | Wczoraj 08:20 W sobotę (16.11) ulicami Bydgoszczy przeszedł marsz Szlachetnej Paczki. Wolontariusze dali w ten sposób znać, że mieszkańcy mogą już deklarować swoją pomoc rodzinom znajdującym się w potrzebie.

Rejewski będzie promował Poznań. Centrum Enigmy coraz bliżej

mk | 7 lis 17:16 Poznań wyłonił już wykonawcę Centrum Szyfrów Enigma, w którym zwiedzający, przy multimedialnych stanowiskach, będą wprowadzani w świat kryptologii. Punktem wyjścia inwestycji jest osiągnięcie Mariana Rejewskiego i jego współpracowników – określanych jako „poznańscy kryptolodzy”.

Marek Małecki doktorem honoris causa UTP [ZDJĘCIA]

mk | 7 lis 15:45 Prezes SOLBET-u, największego producenta betonu komórkowego w Polsce, znany z działalności społecznej i charytatywnej, Marek Małecki został honorowym doktorem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Chryzantemy z UTP zamiast zagranicznych. Badacze hodują polskie odmiany

Redaktor | 1 lis 09:05 Chryzantemy, w Polsce tradycyjnie związane z uroczystością Wszystkich Świętych, należą do najchętniej kupowanych kwiatów na świecie. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy jako jedyny ośrodek w kraju prowadzi badania badania nad hodowlą chryzantem – od ponad 30 lat.

Trwa kwesta na renowację zabytkowych nagrobków [ZDJĘCIA]

Redaktor | 31 paź 17:42 Już po raz 22. Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy organizuje zbiórkę pieniędzy na ratowanie zabytkowych pomników cmentarnych. W czwartek (31 października) kwestujących można było zobaczyć na cmentarzu parafialnym przy ul. Kossaka.

Szwederowo wyposażone w 18 defibrylatorów [LISTA MIEJSC]

Redaktor | 31 paź 09:54 Szkoły, kościoły, markety - to przede wszystkim w tych miejscach na Szwederowie od wtorku (29 października) można znaleźć defibrylatory AED. Na kupno urządzeń do reanimacji mieszkańcy osiedla zagłosowali rok temu w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.