Matury rozpoczęte. Czym zaskoczył pierwszy egzamin?

Redaktor | 4 maj 13:20 Majówka trwa w najlepsze, jednak już dzisiaj (4 maja) maturzyści zaczęli swoje zmagania z egzaminem dojrzałości. Na początek tradycyjnie matura z języka polskiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z „Lalką” Bolesława Prusa lub wierszem Ernesta Brylla.

Powstanie nowe rondo. Łatwiejszy dojazd do BPPT

Redaktor | 4 maj 11:15 Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny wybrał wykonawcę budowy ronda, które połączy ulicę M. Dziatkiewicza oraz B. Raczkowskiego. Inwestycja ułatwi dojazd do terenów BPPT od strony osiedla Kapuściska.

Pożar drukarni

Redaktor | 3 maj 08:01 Około piątej rano wybuchł pożar w drukarni przy ulicy Wschodniej w Bydgoszczy (róg Witebskiej)

Szkoła w Czadzie wybudowana. Dzięki mieszkańcom diecezji

Redaktor | 2 maj 13:23 „Dla mojej misji to wydarzenie na skalę stulecia!” – tak o szkole w Czadzie powiedział misjonarz ks. Jakub Szałek. Nowoczesne (jak na tamte warunki) zaplecze dydaktyczne powstało dzięki mieszkańcom diecezji bydgoskiej, którzy w 2017 r. włączyli się w akcję wielkopostną pod nazwą „Budujemy szkołę w Czadzie”.

Rozegrali turniej ku czci Wojciecha Wesołowskiego

Redaktor | 30 kwi 14:15 W sobotę (28 kwietnia) odbył się pierwszy „Memoriał Wojciecha Wesołowskiego”, zmarłego policjanta oraz siatkarza Chemika Bydgoszcz i Orła Międzyrzecz. Wyjątkowy turniej piłki siatkowej został rozegrany w hali Ośrodku Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim.

Jak urzędy pracują w majówkę?

Redaktor | 30 kwi 13:39 W związku ze świętami 1 i 3 maja (wtorek i czwartek) zarówno Urząd Miasta Bydgoszczy, jaki Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki będą nieczynne. Kiedy zatem udać się do urzędu?

Bezpiecznie na dwóch kółkach

Redaktor | 30 kwi 12:48 W sobotę (28 kwietnia) mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mogli zadbać o swoje rowery. Policja z komisariatu z Fordonu zorganizowała event, na którym można było oznakować swój rower i posłuchać o bezpieczeństwie na drodze.