Film Sautera na liście do prestiżowej nagrody

Redaktor | 29 paź 17:45 Film „Żalanasz–pusty brzeg“ w reżyserii Marcina Sautera znalazł się na shortliście do jednej z najważniejszych nagród, jaką może otrzymać film dokumentalny – Cinema Eye Honors. Nominacje będą ogłoszone już 8 listopada. Nagrody zostaną wręczone 12 stycznia 2019 roku w Nowym Jorku.

Opowiedzą o zbrodni w Bydgoszczy. W programie dokumentalnym

Redaktor | 29 paź 17:13 Historia zamordowanej 22-letniej bydgoszczanki będzie tematem najbliższego (31 października) odcinka „Opowiem ci o zbrodni”. O tym, w jaki sposób po 20 latach udało się ustalić zabójcę, opowiedzą twórcy programu dokumentalnego w telewizji Crime+Investigation Polsat.

Tramwaje PESY doceniane na Ukrainie

Redaktor | 29 paź 12:29 Władze Kijowa chwalą tramwaje Pesy przede wszystkim za niezawodność. Szczególnie w porównaniu do rodzimych Elektronów, które w większości stoją w naprawie. Na dokładkę warto dodać, że tramwaj Pesy pojawił się w reklamie jednej z największych sieci komórkowych na Ukrainie.

Dzień seniora - akcja ZUS i policji

Redaktor | 27 paź 15:57 Komenda Główna Policji podpisała z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych porozumienie o współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli. W ramach inauguracji ogólnopolskiej akcji zorganizowano „Dzień seniora”. Akcja realizowana jest pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie” i ma na celu aktywizację osób starszych oraz popularyzację wiedzy z zakresu...

Błogosławiona wina w Wiatraku [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 27 paź 14:16 Film „Błogosławiona wina" będzie można obejrzeć w poniedziałek (29 października) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7).

Mieszkańcy ul. Jasnej: Zostaliśmy potraktowani przez ratusz jak śmieci

Redaktor | 27 paź 11:13 ADM-owskie budynki przy ul. Jasnej czekają na remont już od wielu lat. Zapowiedzianego przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej mieszkańcy nie doczekali się do dzisiaj. Co więcej, teraz dowiadują się, że miasto stara się o dofinansowanie, zgodnie z którym ich mieszkania zostaną przekształcone w lokale socjalne.

Mieczysław Franaszek z medalem Gloria Artis

Redaktor | 26 paź 18:31 Dziś (26 października) w urzędzie wojewódzkim srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis został odznaczony wybitny bydgoski aktor teatralny, znany m.in. z filmu „Bohater Roku” pan Mieczysław Franaszek. Medal wręczył mu gospodarz miejsca, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Po uroczystości odbyło się posiedzenie Zespołu Doradczego Niepodległa.

W Bydgoszczy jak w Grecji

Redaktor | 26 paź 11:10 Przynajmniej w kwestii pojemników na odpady. Radny Jarosław Wenderlich zaproponował wprowadzenie w Bydgoszczy śmietników otwieranych za pomocą stopy. Miasto nie odrzuca tego pomysłu.

Zabierz czworonoga na zakupy. PupiLove Targi

Redaktor | 26 paź 09:57 Zadbaj o swojego zwierzaka i wybierzcie się wspólnie na targi PupiLove. W sobotę (27 października) na Zawiszy będzie można kupić najróżniejsze psie oraz kocie akcesoria i produkty polskich wytwórców i firm. To również okazja, żeby pomóc czworonogom w potrzebie.