Zginęła bydgoszczanka. Ustalenia policji po wypadku w Bzowie

Redaktor | 1 paź 21:57 Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna, w wypadku do którego doszło we wtorek (1 października) na drodze krajowej nr 91 w Bzowie (pow. świecki). Ofiary śmiertelne to 29-letni kierowca bmw oraz 28-letnia kierująca peugeotem. Śledztwo prowadzone w tej sprawie wyjaśni przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Zaczyna się głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

Redaktor | 1 paź 16:43 Od 1 do 31 października można głosować na propozycje zgłoszone przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku przeznaczono na nie kwotę aż 16 milionów złotych. Do projektów osiedlowych i ponadosiedlowych po raz pierwszy dołączają małe projekty społeczne.

Bydgoski fotograf wyróżniony w międzynarodowym konkursie [ZDJĘCIA]

Redaktor | 1 paź 16:16 Piotr Górny jest fotografem dzikiej przyrody. W europejskim konkursie fotografii przyrodniczej, zorganizowanym przez Swiss Ornithological Institute wywalczył III miejsce w kategorii „Emotion”, a na finałową listę 100 najlepszych prac trafiły łącznie cztery kadry jego autorstwa.

Prawo i Sprawiedliwość liderem w okręgu bydgoskim [WYBORY 2019]

Redaktor | 29 wrz 22:06 Socjolog polityki Marcin Palade opublikował w niedzielę (29 września) kolejną prognozę wyników wyborów do parlamentu. W okręgu bydgoskim (numer 4) zdecydowanie wygrywa Prawo i Sprawiedliwość. Ma wciąż szansę zdobyć aż sześć mandatów, czyli o jeden więcej niż w 2015 roku.

Wicepremier Gliński: Pieniądze są w budżecie, powstanie kampus Akademii Muzycznej

Redaktor | 29 wrz 20:49 To inwestycja w polską kulturę - powiedział wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, który w niedzielę (29 września) odwiedził Akademię Muzyczną. W towarzystwie rektora prof. Jerzego Kaszuby oraz bydgoskich posłów Prawa i Sprawiedliwości zapewnił, że kampus uczelni wart blisko 300 milionów powstanie w Bydgoszczy.

CITY TRAIL: wystartowała ósma edycja

Redaktor | 28 wrz 18:43 Bydgoszcz otworzyła ósmą ogólnopolską edycję przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Sobotnie (28 września) zawody odbyły się w sprzyjających warunkach – temperatura około 15 stopni, delikatny wiatr i pojawiające się co chwilę słońce – tak było w bydgoskim Myślęcinku. W zawodach zwyciężyli Krzysztof Gosiewski i Daria Maik.

Wielkie święto wioślarzy na Brdzie

Redaktor | 28 wrz 08:37 28. Wielka Wioślarska odbędzie się w sobotę (28 września) na Brdzie. W wyścigu brytyjskich uniwersytetów tradycyjnie Oxford zmierzy się z Cambridge. Rok temu lepsi byli studenci z Cambridge, ale to Oxford prowadzi w tej rywalizacji 7:5.