Pesa dostarczy wozy dla Tramwajów Śląskich

Redaktor | 29 cze 20:06 W ramach unijnego projektu inwestycyjnego spółka Tramwaje Śląskie S.A. kupi minimum 35 nowych, wieloczłonowych tramwajów, które wyprodukuje Pesa Bydgoszcz SA. W piątek (29 czerwca) obie strony podpisały stosowną umowę.

Nocne rolkowanie ulicami miasta [ZDJĘCIA]

Redaktor | 29 cze 19:21 Kilkuset rolkarzy i wrotkarzy spotkało się przy zachodzącym słońcu w centrum miasta. Następnie ruszyli na wspólną przejażdżkę ulicami Bydgoszczy.

„Dziecięce graffiti” na wystawie kolekcji Wojciecha Fibaka [ZDJĘCIA]

Redaktor | 29 cze 15:46 To ostatnia lekcja muzealna „Dziecięcego graffiti” przed wakacyjnym wypoczynkiem. Tym razem niepełnosprawne dzieci i ich rodziny interpretowali dzieła z kolekcji Wojciecha Fibaka oraz tworzyli własne obrazy na płóciennych torbach. Uczestnicy zajadali się również zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez jednego z podopiecznych.

Rowerowa Bydgoszcz – będzie więcej ścieżek

Redaktor | 29 cze 13:42 W wakacje będą realizowane dwie inwestycje związane z przebudową dróg rowerowych na terenie Bydgoszczy. Ulice Łochowska i Wiatrakowa zostaną dostosowane pod kierowców dwóch kółek. Prace związane z budową nowych dróg rowerowych trwają też na ul. Grunwaldzkiej.

Hałas z nieba [KOMUNIKAT]

Redaktor | 29 cze 09:10 Jeśli dziwi was hałas nad miastem, to nie ma powodu do niepokoju. Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy informują, że dziś (29 czerwca) odbywać się będzie oblatywanie samolotu.

Radni PiS: Czynsze są za wysokie, ADM nie dba o ludzi

Redaktor | 28 cze 17:41 Za wysokie czynsze, bezduszność urzędników i „zapuszczanie” miejskich mieszkań – takie zarzuty postawili dzisiaj Administracji Domów Miejskich radni PiS. Sami chwalą się zmianami, do których udało się im doprowadzić i postulują nowe.

Wakacje w muzeum dla starszych i młodszych

Redaktor | 28 cze 09:23 Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów dla dzieci. Najmłodsi mogą m.in. poznać tajemnice bydgoskiego skarbu czy nauczyć się mówić bydgoską gwarą. Na wszystkich czeka natomiast „Strefy wolnego czasu” na Wyspie Młyńskiej.