Zmarł doktor Edward Latos

Redaktor | 29 gru 16:07 W sobotę (29 grudnia) rano zmarł w Bydgoszczy doktor Edward Latos, legendarny bydgoski pediatra. Miał 96 lat. Leczył kilka pokoleń małych bydgoszczan.

Piłsudski i Dmowski pójdą w Orszaku Trzech Króli

Marta Kocoń | 28 gru 15:10 Mędrcy ze Wschodu ze swoimi dworzanami ulicami Bydgoszczy przejdą już po raz szósty. W tym roku dołączą do nich ojcowie niepodległości: Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski i Roman Dmowski.

Trefne papierosy i alkohol przechwycili policjanci

Redaktor | 28 gru 14:31 Ponad 10 tysięcy sztuk papierosów oraz pięć litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy została zatrzymana 56-letnia kobieta, która odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego.

Kochany i nienawidzony: Macierewicz [RECENZJA]

Redaktor | 27 gru 09:45 Antoni Macierewicz należy do grona najbardziej wyrazistych postaci polskiej sceny politycznej. Obecny na niej od kilkudziesięciu lat, wpisał się na stałe na karty historii.

Pasterka w Radiu PiK

Redaktor | 24 gru 15:43 O północy rozpocznie się na antenie Polskiego Radia PiK transmisja pasterki z kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Dębowej Łące (powiat wąbrzeski, gmina Dębowa Łąka).

Żywy żłóbek w Fordonie

Redaktor | 24 gru 08:35 Już od 25lat żywy żłóbek tradycyjnie pojawia się w Wigilię i święta Bożego Narodzenia w Sanktuarium Królowej Męczenników w Fordonie.

Ostatni dzień jarmarku. Wyciszenie i kolędowanie

Redaktor | 23 gru 13:11 Dziś ostatni dzień jarmarku świątecznego na moście Staromiejskim. W związku z żałobą narodową w części artystycznej ma być dostojnie, a w repertuarze mają być tylko kolędy - usłyszeliśmy od jednego z organizatorów.

Wigilia fordońska [GALERIA ZDJĘĆ]

Redaktor | 22 gru 16:46 Fordoniaków nie wystraszyła jesienna szaruga i tłumnie przybyli na Rynek w Starym Fordonie, aby dziś (22 grudnia) wziąć udział w spotkaniu wigilijnym.

Korytarz życia, bydgoscy drogowcy przypominają

Redaktor | 22 gru 15:52 Jak prawidłowo zrobić korytarz życia, który może skrócić czas dojazdu służb ratunkowych na miejsce kolizji nawet o sześć minut. Zasada jest jak na dłoni – bydgoscy drogowcy pokazują w Internecie prostą instrukcję.

Z prezentami dla pacjentów [ZDJĘCIA]

Redaktor | 22 gru 12:38 Stowarzyszenie „Serduszko na Dłoni” odwiedziło z podarkami młodych pacjentów bydgoskiego szpitala zakaźnego. Dzięki darczyńcom udało się przygotować atrakcyjne upominki.