Katedra tymczasowo zamknięta

Redaktor | 23 sty 16:08 Z powodu trwających prac archeologicznych i konserwatorskich bydgoska katedra została zamknięta dla wiernych i zwiedzających. Nabożeństwa przeniesiono do dawnej siedziby Sądu Biskupiego (ul. Farna 10).

Właściciel tartaku w ratuszu. Przełomu nie ma

Wojciech Bielawa | 23 sty 14:32 – Jestem zabezpieczony prawnie na jakieś półtora roku. Nikt mnie nie usunie z mojej działki, chyba że siłą i w kajdankach – mówi Krzysztof Pietrzak, właściciel Tartaku Bydgoszcz. Dzisiejsze (23 stycznia) posiedzenie Komisji Gospodarki Przestrzennej na temat patowej sytuacji na budowie przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej przełomu nie przyniosło.

Skarb z katedry zobaczymy od 13 lutego

Redaktor | 23 sty 11:22 Skarb, który 2 stycznia odnaleziono w bydgoskiej farze, zostanie pokazany na ekspozycji w Muzeum Okręgowym. Kosztowności będzie można oglądać już w lutym.

Deklaracja przeciwko mowie nienawiści podpisana

Andrzej Pawełczak | 22 sty 19:05 Około 50 samorządowców z regionu odpowiedziało na apel polityków PiS - posła Łukasza Schreibera i europosła Kosmy Złotowskiego i podpisało deklarację przeciwko mowie nienawiści.

Oficjalnie: Znamy następcę Bartosza Kownackiego w MON

Wojciech Bielawa | 22 sty 13:13 Ministerstwo obrony narodowej w poniedziałek oficjalnie poinformowało, że Bartosz Kownacki został odwołany ze stanowiska wiceministra. „Dziękuję wszystkim, z którymi zmieniałem oblicze wojska” - napisał poseł PiS na pożegnanie.

15 mln na remonty miejskich budynków [KOMUNIKAT]

Redaktor | 21 sty 16:29 Komunalna spółka ADM w tym roku przeznaczy około 15 mln na remonty i inwestycje. Zaplanowano między innymi termomodernizacje kilkunastu budynków oraz utworzenie nowych mieszkań socjalnych i kolejnych mieszkań wspomaganych – podaje Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Miasto kontra Tartak Bydgoszcz. Wojna na FB [TRASA UNIWERSYTECKA OPÓŹNIONA]

Redaktor | 21 sty 12:15 Miasto chce, ale nie potrafi wyrzucić Tartaku Bydgoszcz z działki przy ul. Ujejskiego. A Tartak ma mocne argumenty. Dyskusja na Facebooku Krzysztof Pietrzak kontra Michał Sztybel przypomina przysłowie: złapał kozak tatarzyna, a tatarzyn za łeb trzyma. Czy tak jest osądźcie Państwo sami.