Jak zapobiegać samobójstwom? Forum w szpitalu Jurasza

Redaktor | 24 wrz 11:14 „Promocja zdrowia psychicznego – zapobieganie samobójstwom” to temat, który 7 października podejmą eksperci w Szpitalu im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Udział w IV Forum Kujawsko-Pomorskim Psychiatrii Środowiskowej jest bezpłatny.

500 złotych miesięcznie dla najlepszych uczniów

Redaktor | 23 wrz 20:18 Tylko do poniedziałku (30 września) można składać wnioski o stypendia w ramach marszałkowskich programów edukacyjnych. Na wsparcie (nawet 500 złotych miesięcznie) przyznawane na dziesięć miesięcy może liczyć dwa tysiące utalentowanych i pracowitych uczniów z kujawsko-pomorskich szkół.

Podwójny jubileusz profesora Witolda Podkówki

Redaktor | 21 wrz 18:36 Uroczyste posiedzenie rady Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego poświęcone było w piątek (20 września) obchodom 90. urodzin prof. dra hab. inż. Witolda Podkówki, dra h.c. oraz 60-lecia jego pracy w służbie polskiej zootechniki.

Odpady z oczyszczalni Czajka trafiły na pole w województwie kujawsko-pomorskim

Redaktor | 21 wrz 15:05 Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Ireneusz Stachowiak poinformował na Twitterze, że odpady z warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka” zostały przywiezione na pole w gminie Jeziora Wielkie w województwie kujawsko-pomorskim. – W poniedziałek składam zawiadomienie do prokuratury – napisał.