W szpitalu Biziela świętowali Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Redaktor | 28 maj 16:46 W Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. J. Biziela odbyły się obchody Dnia Diagnosty Laboratoryjnego. W poniedziałek (27 maja) m.in. zasłużeni diagności otrzymali nagrody, a wszyscy chętni mogli m.in. zobaczyć, jak wyglądają preparaty laboratoryjne pod mikroskopem.

Możesz potwierdzić swoje kwalifikacje. Zdobądź certyfikat

Redaktor | 28 maj 16:22 Zintegrowany System Kwalifikacji to nowy mechanizm, który pozwoli każdemu potwierdzić swoje kwalifikacje zdobyte na różnych etapach życia, nie tylko zawodowego. Dzięki specjalnym certyfikatom będzie można łatwiej m.in. ubiegać się o atrakcyjną pracę. Mechanizm ma również pomóc pracodawcom w procesie rekrutacji nowych pracowników.

Końcówka zapisów na Bydgoskie Półkolonie

Redaktor | 28 maj 11:09 Tylko do dzisiaj (28 maja) można zapisywać swoje dzieci na „Bydgoskie Półkolonie 2019”. Podczas wakacyjnych miesięcy, w placówkach oświatowych zorganizowanych zostanie w sumie 325 turnusów dla dzieci do lat 13. Zaplanowano m.in. blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach, na basenach i boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku.

Moc atrakcji i darmowe bilety na Dzień Dziecka od PKP IC

Redaktor | 28 maj 07:17 Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało prezent dla małych podróżników. Na najmłodszych na dworcu kolejowym Bydgoszcz Główna będą czekać m.in. animacje, zabawy, słodkie niespodzianki oraz konkursy z nagrodami.

Autyzm – piękno walki o to, by się rozumieć [RELACJA, ROZMOWY]

Redaktor | 27 maj 17:01 Pracujący tu terapeuci to anioły, dają z siebie wszystko. Chylę czoła przed nimi – mówi mama Karoliny Malewskiej, dawnej wychowanki Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem. Tydzień temu (17 maja) odbył się tu festiwal „Zapalmy się na niebiesko dla autyzmu”.

Naukowo i rodzinnie było na Wyspie Młyńskiej [FOTORELACJA]

Redaktor | 27 maj 07:22 Od 22 maja odbywał się Bydgoski Festiwal Naukowy. W ramach imprezy zorganizowano kilkaset wydarzeń, m.in. wykłady, warsztaty, pokazy, eksperymenty, dyskusje, wystawy i koncerty. Festiwal zakończył się interesującym piknikiem naukowo-rodzinnym na Wyspie Młyńskiej.

Realizują swoje marzenia - mama i córka terytorialsami

Redaktor | 26 maj 13:23 Moja mama jest moją najlepszą przyjaciółką i za to jej dziękuję - mówi szer. Karolina Szmurło, której mama jest również żołnierzem, tertorialsem. W życiu zawodowym szer. Agata Siedlecka jest kierowcą autobusu MZK.