W zimowym ogrodzie: ostrokrzew i ognik. Nasz ekspert radzi

Redaktor | 26 gru 14:38 Kiedy większość roślin liściastych gubi liście, przypominamy sobie o zimozielonych krzewach ozdobnych. To dzięki nim ogród nawet o tej porze roku wygląda atrakcyjnie, a wykonane z nich ozdoby pięknie prezentują się na święta.

Jak przedłużyć życie choinki

Redaktor | 22 gru 15:11 W polskiej tradycji świąt Bożego Narodzenia to właśnie przy choince spotyka się rodzina, przy niej składamy sobie życzenia, pod nią jest miejsce na upragnione prezenty – cel Świętego Mikołaja. Bez pięknego drzewka, bez prezentów, lampek nie ma mowy o udanych świętach. Jak zadbać o żywą choinkę, by cieszyć się nią jak najdłużej?

Żywa choinka – jak ją wybrać?

Redaktor | 9 gru 12:56 Zbliża się czas Bożego Narodzenia, poprzedzony mozolnymi przygotowaniami. Wszystko po to, by było pięknie, radośnie i rodzinnie. Elementem tradycji jest także świąteczne drzewko – coraz częściej prawdziwe, a nie sztuczne.

Dobry czas na planowanie ogrodu

Redaktor | 29 lis 20:23 Za oknem coraz zimniej. Rośliny nie wyglądają już tak atrakcyjnie. Robi się szaro i miejscami pusto. Możemy ten czas wykorzystać już nie na typowe sezonowe prace ogrodnicze, ale na planowanie.

Przygotowanie ogrodu do zimy

Redaktor | 26 lis 16:41 Zbliża się mróz i śnieg, a więc dla wszystkich ludzi, zwierząt, ale także dla roślin, czas próby przetrwania do wiosny. Jak ułatwić tym ostatnim dotrwanie do ponownego rozkwitu?

Czas na marcinki, dalie i dzielżany

Redaktor | 4 lis 12:53 O tej porze roku zaczyna nam brakować zielonych liści i słońca. Kiedy ciemno, ponuro i plucha tym, co niezawodnie pomoże nam się rozchmurzyć, są jesienne kwiaty.

Jesienny przegląd trawnika

Redaktor | 22 paź 11:12 Jesień to w przyrodzie czas dużych zmian. Drzewa, krzewy, byliny przygotowują się do zimy. Mimo to wszystkie te rośliny wybuchają wiosną piękną, soczystą zielenią. Tak dzieje się również z trawą w naszych ogrodach.

Jak przyjąć skrzydlatych gości

Redaktor | 18 paź 07:42 Nadchodzi czas pierwszych przymrozków. Już wkrótce w wielu ogrodach i parkach pojawią się ptasie stołówki. Jak przygotować stanowisko dokarmiania, które przyciągnie zimowych gości, a przy tym będzie dla nich bezpieczne?