Detlef z Elvisem popsuły nam pogodę [POGODA]

Redaktor | Dzisiaj 05:58 Polska będzie w zasięgu niżu „Detlef”, którego główny ośrodek znad Włoch powędruje nad północny Adriatyk, a wtórny — „Elvis II”, przemieści się nad Bałtyk.

Wraca deszcz [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 06:11 W trakcie wycofywania się klina wyżowego na wschód zwiększy się różnica ciśnień i co za tym idzie, wzrośnie prędkość wiatru.

Paloma idzie na wschód. A za nim Elvis [POGODA]

Redaktor | 11 lis 06:03 Polska będzie w zasięgu wyżu „Paloma” z centrum przemieszczającym się znad Czech nad Ukrainę. Pod koniec dnia, nad północno–zachodnie krańce Polski, zacznie już nasuwać się niż „Elvis” znad wysp Brytyjskich.

Łagodna jesień [POGODA]

Redaktor | 10 lis 08:24 Rozległy wieloośrodkowy niż, ulegający ciągłym modyfikacjom, kształtuje pogodę w centralnej Europie.

Front chłodny [POGODA]

Redaktor | 9 lis 08:27 Wieloośrodkowy niż „Carletto” znad Wysp Brytyjskich, w ciągu ostatniej doby nadal przesuwał się na wschód. Jego zafalowany front chłodny, ułożony jest od Helsinek przez zachodni Bałtyk, pogranicze niemiecko-polskie i dalej po północny Adriatyk, środkowe Włochy, w stronę Tunezji. Front oddziela od siebie cieplejsze, polarne powietrze, które znajduje się po jego stronie...

Jesiennie, ale z przejaśnieniami [POGODA]

Redaktor | 8 lis 06:46 Nad Europą przesuwa się na wschód wieloośrodkowy niż „Carletto” z ośrodkami nad morzem Północnym i zatoką Genueńską, a od wybrzeży Grenlandii ku wyspom Brytyjskim zmierza wielki niż „Detlef”

Ciemne chmury, deszcz i wiatr [POGODA]

Redaktor | 6 lis 05:34 Rozległy niż, który wędruje na wschód, jest już nad Rosją. jego zatoka, nazwana przez niemieckich meteorolgów Arne, sięga porzez Polskę aż nad wyspy Brytyjskie. 

Jeszcze jeden ciepły dzień [POGODA]

Redaktor | 4 lis 05:57 Niż, który powstaje na skraju powietrza ciepłego i zimnego nad oceanem, ma zawsze dwa sektory — ciepły i zimny. Jeśli niż nadchodzi znad Atlantyku, zazwyczaj najpierw przynosi ocieplenie, czyli dociera do nas jego ciepły wycinek. Niż jednak, jak już wielokrotnie wyjaśnialiśmy, obraca się na półkuli północnej odwrotnie niż wskazówki zegara i wkrótce po ciepłym wycinku dociera...

Mniej deszczu i cieplej [POGODA]

Redaktor | 3 lis 07:46 Rozległy niż „Zed” wędruje na wschód przez północną Europę. Polska jest na skraju tego niżu, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływa cieplejsze i wilgotne powietrze z południa.

Jesiennie [POGODA]

Redaktor | 2 lis 07:02 Dzień Zaduszny będzie prawdziwie jesienny w odróżnieniu od wczorajszego, jeszcze słonecznego dnia Wszystkich Świętych.

Powietrze arktyczne [POGODA]

Redaktor | 31 paź 06:59 Wyż „Oldenburgia” ma swoje centrum obecnie nad Polską i Ukrainą, ale będzie odsuwał się na wschód. Za nim przyjdzie znad Atlantyku niż „Zed” i przyniesiei kilkudniowe ocieplenie, ale z deszczem i wiatrem.

Pogoda zmienną jest [POGODA]

Redaktor | 30 paź 04:38 Nad Europą dominuje wyż „Oldenburgia” z centrami w rejonie Szkocji i nad zachodnią Polską. W Bydgoszczy w nocy, przy braku chmur, temperatura spadła do –4 stopni.