Yulia jest niebezpieczna [POGODA]

Redaktor | Dzisiaj 08:11 Wspomniana w tytule „Yulia” to niż wtórny, przemieszczający się nad Europą z północnego zachodu i z zachodu na wschód. Utworzył się on na wspomnianym wczoraj froncie głównym, oddzielającym powietrze arktyczne od umiarkowanego. Przechodząc przez Polskę będzie się on nadal pogłębiał.

Znowu wieje [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 07:45 Dla województwa kujawsko–pomorskiego zostało wydane ostrzeżenie: „Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 40 km/h, w porywach do 75km/h z południowego zachodu i zachodu”

Xantypa nadchodzi [POGODA]

Redaktor | 21 lut 06:14 Przez Polskę z zachodu na wschód będzie przemieszczała się kolejna zatoka niżowa z frontem atmosferycznym (zokludowanym), za którym napłynie znów chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Przedwiośnie się umacnia [POGODA]

Redaktor | 20 lut 04:28 Polska będzie początkowo na skraju wyżu, którego centrum znajduje się w rejonie Alp. Po południu jednak od zachodu nasunie się zatoka niżu znad morza Norweskiego, z układem frontów atmosferycznych. Z zachodu zacznie napływac napływać nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Znowu popada [POGODA]

Redaktor | 19 lut 06:18 Polska znajdzie się pod wpływem zatoki niżu „Victoria”. Jego drugie centrum znajduje się nad morzem Norweskim, pierwsze odeszło już nad ocean Arktyczny. Z zachodu na wschód przemieści się przez Polskę zokludowany front atmosferyczny. Za nim napłynie nieco chłodniejsze, wilgotne powietrze. Tymczasem nad Atlantykiem, słusznie zwanym kuchnią pogody, utworzył się juz kolejny niż...

Chłodniej, ale tylko trochę [POGODA]

Redaktor | 18 lut 06:43 Będziemy znajdować się w obszarze pomiędzy rozległym niżem znad morza Barentsa a klinem wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Wiatry wieją, a przedwiośnie trwa [POGODA]

Redaktor | 17 lut 06:28 Dwanaście i pół stopnia pokazały termometry wczoraj w Bydgoszczy. Ciepłe lutowe przedwiośnie spowodowało, że na dobre zaczyna się wegetacja roślin. Rosną przebiśniegi i krokusy, a na drzewach pojawiły się pąki. Gdyby teraz przyszły mrozy, straty w rolnictwie byłyby spore.

Wyż i ocieplenie [POGODA]

Redaktor | 15 lut 08:31 Będziemy dostawać się w zasięg rozległego niży „Uta” i „Victoria” znad północnych akwenów Atlantyku.

„Tomris” już przeszedł. Nadchodzi „Uta” [POGODA]

Redaktor | 14 lut 06:53 Z niżami jest tak, że jeśli znajdą się nad lądem, albo nawet nad małym morzem, takim jak Bałtyk, bardzo szybko tracą swoją dynamikę. Tak właśnie się stało z niżem „Tomris”, który jeszcze poprzedniej nocy mocno „kręcił się” nad wyspami Brytyjskimi. Dlatego wiatry od poprzedniego niżu były o wiele silniejsze, tamten bowiem nie przechodził nad lądem, a okrążył...

Wiatr wreszcie osłabnie [POGODA]

Redaktor | 13 lut 06:16 Polska dostanie się w zasięg klina wyżu znad Bułgarii i Turcji. Będziemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, ale nad zachód kraju, z południowego zachodu, zacznie napływać nieco cieplejsza masa powietrza.

Sabina ustąpiła [POGODA]

Redaktor | 12 lut 06:05 Pozostaniemy jeszcze kilka dni w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego napływającego z zachodu.

Nadal wieje i pada [POGODA]

Redaktor | 11 lut 06:10 Przeważający obszar Europy będzie nadal pod wpływem rozległego niżu z rejonu oceanu Arktycznego i to on jest przyczyną silnego wiatru, który towarzyszy nam od półtorej doby. Dziś nad Poską, z zachodu na wschód, przemieszczał się będzie wtórny chłodny front atmosferyczny. Z zachodu zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Nadal, aż do czwartku, wiatr...

Wicher znów wieje [POGODA]

Redaktor | 10 lut 06:46 Kolejne dni zapowiadają się wietrznie w całej Polsce. Wszystko za sprawą niżu "Sabine", którego centrum znajduje się na morzu Norweskim i przesuwa się na północny wschód. „Sabine” wraz z niżem „Ruth” tworzą rozległy, wieloośrodkowy układ nad północnym Atlantykiem.

Po niedzieli powrót „zimowej jesieni” [POGODA]

Redaktor | 9 lut 07:44 Niedziela przyniesie pogodę podobną do wczorajszej,, będzie nawet jeszcze cieplej, w Bydgoszczy spodziewane jest 7 stopni lub nawet więcej, jednak ze wzrastającym od północnego zachodu zachmurzeniem. Po ciepłym i pogodnym weekendzie powróci pogoda raczej jesienna — z dodatnią temperaturą i opadami deszczu, zamiast śniegu i silnym wiatrem.