Lipcowy chłód trwa [POGODA]

Redaktor | Dzisiaj 06:54 Będziemy nadal w zasięgu płytkiej zatoki niżowej, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Wciąż napływać będzie dość chłodne powietrze polarne morskie.

Bez większych zmian [POGODA]

Redaktor | Wczoraj 06:08 Początkowo będziemy pod wpływem klina wyżu Azorskiego, później stopniowo dostawać się będziemy w zasięg płytkiej zatoki niżowej. Chłodny front atmosferyczny, przemieszczać się będzie przez Polskę z zachodu na wschód. Nadal napływać będzie dość chłodne powietrze polarne morskie.

Lipiec na razie bez upałów [POGODA]

Redaktor | 7 lip 06:48 Jesteśmy na skraju wyżu „Xabi” znad Atlantyku. Z zachodu napływa powietrze polarno-morskie. Jutro jednak zaznaczy się wpływ skandynawskiego niżu „Wendy”. 

Nieco chłodniej [POGODA]

Redaktor | 6 lip 06:03 Jesteśmy w zasięgu zatoki związanej z niżem „Wendy” znad Skandynawii. Z zachodu na wschód przechodzi chłodny front atmosferyczny. Za nim napłynie chłodniejsza masa powietrza.

Fronty przechodzą i odchodzą [POGODA]

Redaktor | 5 lip 07:31 Nad Europą północną i wschodnią dominują niże. Natomiast centrum i południowy zachód kontynentu są w zasięgu wyżu. Do Polski napływa polarna morska masa powietrza, u nas nieco chłodniejsza.

Robi się pogodnie [POGODA]

Redaktor | 4 lip 08:24 Będziemy w zasięgu klina wyżu Azorskiego. Wieczorem przybliży się do nas strefa ciepłego frontu atmosferycznego związana z niżem „Verena III” nad Skandynawią. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie.

Rano deszcz, popołudniu słońce [POGODA]

Redaktor | 3 lip 06:40 Jesteśmy w zasięgu niżu „Thekla” znad zatoki Fińskiej. Pozostajemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego, ale nad dzielnice zachodnie napłynie dziś nieco chłodniejsza i suchsza masa powietrza.

Ciągle pod wpływem niżów [POGODA]

Redaktor | 2 lip 07:01 Znajdujemy się w zasięgu płytkiego niżu znad Bałtyku z chłodnym frontem atmosferycznym. Napływa chłodniejsze powietrze polarno- morskie.

Deszcze nie chcą nas opuścić [POGODA]

Redaktor | 1 lip 07:00 Front atmosferyczny, rozdzielający chłodniejsze powietrze od ciepłego, przebiega od rejonu Murmańska przez Rosję na wschód od państw Bałtyckich i następnie ugina się na zachód, przebiegając przez środkową Polskę, północne Niemcy, Francję, Hiszpanię, Portugalię, aż nad Atlantyk.

Deszcz znów się zbliża [POGODA]

Redaktor | 29 cze 06:17 W chwili gdy piszę tę prognozę, strefa opadów rozciąga się od południowej granicy Czech na południu po Noteć i nieco dalej na północ i od granicy polsko -niemieckiej na zachodzie, po mniej więcej linię Nakła. Przesuwa się na północny wschód, więc lada moment zacznie padać w Bydgoszczy

Ostatni gorący dzień [POGODA]

Redaktor | 28 cze 08:15 Stopniowo kontynent europejski obejmowany jest przez rozległy niż „Sylvia”, z centrum nad Szkocją. Będzie się on przemieszczał, wraz ze swoim układem frontów, i wprowadzał nad Europę chłodniejszą masę powietrza znad Atlantyku.

Wyż na wschodzie, niż na zachodzie… [POGODA]

Redaktor | 26 cze 06:53 ... to oznacza, że u nas jest gorąco. Północno-wschodnia część Polski jest pod wpływem wyżu „Utz”, rozciągającego się od Bałtyku po Ukrainę, natomiast od południowego zachodu nasuwa się zatoka niżu „Sylvia”, znad Wielkiej Brytanii.

Powrót deszczy i burz [POGODA]

Redaktor | 25 cze 06:05 Wyż Utz przesunął się nieco na wschód, a my dostajemy się pod wpływ płytkiego niżu Rosemarie znad Niemiec. Jesteśmy też w strefie frontu atmosferycznego.