Nadchodzi ocieplenie [POGODA]

Redaktor | 3 kwi 07:25 Jesteśmy jeszcze pod wpływem niżu znad Finlandii, którego ośrodek znad zatoki Botnickiej przemieszcza się nad półwysep Kolski. Z północnego zachodu przejściowo napłynie chłodniejsze, przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego.

Nadal nocne przymrozki [POGODA]

Redaktor | 31 mar 03:07 Będziemy w zasięgu wyżu „Keywan”, jednak od wschodu będzie przemieszczać się płytka zatoka niżowa, stopniowo zanikająca. Nadal będzie napływać powietrze pochodzenia arktycznego

Zimno juz przyszło. I może padać [POGODA]

Redaktor | 29 mar 08:42 Temperatura spadła w Bydgoszczy do 5 stopni, a wiatr będzie dziś tak silny, że tak zwana tempeartura odczuwalna może ukształtować sie poziomie nawet -5 stopni.

Ostatni ciepły dzień [POGODA]

Redaktor | 28 mar 08:26 Wczoraj w Bydgoszczy o godzinie 14.00 było 15,4 stopnia, Dziś spodziewana jest temperatura maksymalna tego samego rzędu. od jutra jednak będzie znacznie chłodniej.

Nadchodzi zmiana [POGODA]

Redaktor | 27 mar 06:50 Po raz pierwszy od dłuższego czasu nie było nocnego przymrozku (temperatura rano wyniosła w Bydgoszczy 3 stopnie) i przywitało nas pochmurne, a nie słoneczne niebo.

Chłodno i słonecznie jeszcze dziś i jutro [POGODA]

Redaktor | 25 mar 06:35 Jesteśmy w zasięgu wyżu „Jürgen”, który wciąż panuje nad naszą częścią Europy. Ze wschodu nadal napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Nastąpi niewielki spadek ciśnienia.

Nasza wiosna stabilna [POGODA]

Redaktor | 24 mar 06:49 Znów bydgoskie lotnisko podaje o 5.30 temperaturę -8 stopni, w mieście było -6. I nic nie wskazuje na to, by kolejnej nocy było inaczej.

Mróz w marcu [POGODA]

Redaktor | 23 mar 06:44 Pogodę nadal kształtuje u nas rozległy wyż „Jürgen” z centrami w rejonie Bałtyku oraz nad północną Rosją. Z północnego wschodu napływa chłodne powietrze arktyczne, kontynentalne.

Zima wiosną czyli marzec figlarzec [POGODA]

Redaktor | 21 mar 08:31 Czeka nas kilkudniowy epizod napływu z północy chłodnego powietrza arktycznego. Jak już pisaliśmy wczoraj, zablokowana jest zachodnia cyrkulacja strefowa. Wynika to stąd, że nad półwyspem Skandynawskim dominuje rozległy wyż „Jürgen” z centrum w rejonie Oslo. Przez kilka najbliższych dni będzie się on umacniał, przemieszczając na południowy wschód - nad Bałtyk.