Lato nie wraca… [POGODA]

Redaktor | 20 wrz 06:30 Rozległy wyż z centrami nad morzem Północnym i Węgrami obejmuje obszar zachodniej i centralnej Europy.

Wciąż chłodno [POGODA]

Redaktor | 19 wrz 06:35 Z północnego zachodu wciąż napływa chłodna masa powietrza pochodzenia arktycznego.

Nadal silny wiatr — uspokojenie jutro [POGODA]

Redaktor | 18 wrz 06:25 Niż, który wczoraj utworzył się nad Bałtykiem, odsuwa się na wschód. Jego centrum znajduje się obecnie na pograniczu Białorusi i Rosji. Od zachodu nasuwa się wyż Hanneke,

Wicher wieje [POGODA]

Redaktor | 17 wrz 06:45 Wyspy Brytyjskie oraz Francja są pod wpływem wyżu „Hanneke” znad Atlantyku. Polska jest na skraju niżu „Ignaz” znad północno-zachodniej Rosji, tego samego, który jeszcze dwie doby temu przedzierał się przez góry Skandynawskie. Za frontem, który przesunął się już na południe od Polski, napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Ta ostatnia ciepła niedziela [POGODA]

Redaktor | 15 wrz 08:05 Mamy przedostatnią niedzielę tegorocznego astronomicznego lata. Będzie ona zarazem ostatnim dniem ciepłym i pogodnym, w następne dni temperatury maksymalne już będą znacznie poniżej dwudziestu stopni.

Umiarkowane klimaty [POGODA]

Redaktor | 11 wrz 05:28 Od czwartku, na północ od pięćdziesiątego równoleżnika (czyli zaczynając od szerokości geograficznej Bydgoszczy), powstanie obszar intensywnej cyrkulacji zachodniej. W wyższych warstwach atmosfery, na poziomie mniej więcej wysokości Himalajów, prąd strumieniowy osiągać będzie prędkość ponad 250 km/h i wiać będzie od Atlantyku przez wyspy Brytyjskie i Bałtyk. Przy...

Nadchodzi zmiana [POGODA]

Redaktor | 10 wrz 08:18 Niż Hans, przeszedłszy przez Polskę, jest już nad południową Skandynawią, na nas zaś zaczyna oddziaływać wyż znad Ukrainy. Dziś nastąpi zmiana pogody po południu, spodziewane jest rozpogodzenie. 

Słońce wyjrzy jutro [POGODA]

Redaktor | 9 wrz 09:00 Znajdujemy się w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Na wschodzie Polski zalega dość ciepłe powietrze, na zachodzie  - chłodniejsza masa.