Pogoda zmienną jest [POGODA]

Redaktor | 3 maj 08:28 Nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi, tylko południowy zachód i krańce północno-wschodnie kontynentu są pod wpływem wyżów. Polska jest w zasięgu niżu „Zlatina”, którego ośrodek znad Danii przemieszcza się nad południową Szwecję. Pozostajemy w polarnej masie powietrza, ale zachodnia storna niżu ściąga do nas chłodniejsze powietrze, z północnych rejonów...

Burzowy początek maja [POGODA]

Redaktor | 2 maj 07:59 Pozostajemy pod wpływem starego, wieloośrodkowego niżu Zlatina. Jego centra znajdują się nad morzem Północnym i południową Skandynawią, a cały ten niż wypełniony jest stosunkowo zimnym powietrzem.

Wreszcie pada [POGODA]

Redaktor | 1 maj 07:42 Dziś będzie zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. Od Pomorza, przez Kujawy, Mazowsze, Lubelszczyznę po Podkarpacie przechodzi strefa deszczy, mogą też zdarzać się burze, prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm.

Nieco cieplej i trochę pokropi [POGODA]

Redaktor | 30 kwi 07:16 nadal znajdujemy się w zasięgu tej samej rozległej zatoki niskiego ciśnienia, związanej z głównym niżem „Zlatina” znad wysp Brytyjskich. Jego drugi ośrodek „Yve” utworzył się nad Ukrainą. Front atmosferyczny rozdziela północ kraju, gdzie będzie zalegało chłodniejsze powietrze, od południowo zachodniej strony gdzie napłynie cieplejsza polarna morska masa powietrza. My...

Deszczu dziś nie będzie? [POGODA]

Redaktor | 29 kwi 06:28 Im bliżej jesteśmy jakiegoś momentu w przyszłości, tym pewniejszą możemy podać prognozę pogody. Od wczoraj do dziś proces ten pokazał, że w Bydgoszczy, jeśli deszcz dziś spadnie, to będzie dość słaby i krótkotrwały, a może się zdarzyć, że nie będzie go wcale.

Dziś ciepło, jutro nadchodzi deszcz [POGODA]

Redaktor | 28 kwi 06:19 Znajdujemy się w zasięgu płytkiego niżu „Xenia” którego jedno z centrów jest w rejonie zatoki Gdańskiej, pozostałe w okolicach wysp Brytyjskich i Austrii. Z północy na południe kraju powoli przemieszcza się pofalowany front atmosferyczny. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim.

I jeszcze kilka suchych dni [POGODA]

Redaktor | 27 kwi 06:46 Szansa na najbliższe większe opady deszczu u nas zarysowuje się na piątek. W środę i czwartek deszcze przejdą przez Polskę południową. Czy u nas spadnie choć kilka kropel, trudno dziś przewidzieć, na razie model UM przewiduje niewielki deszcz na środę. Wszystko to niestety za mało, bo potrzebne byłyby opady nie tylko wielodniowe, ale wielotygodniowe, by odwrócić klęskę suszy.

Susza nie ustępuje [POGODA]

Redaktor | 26 kwi 07:39 Znajdujemy się w klinie wyżu „Odilo” pomiędzy niżami, z których jeden ma centrum nad morzem Barentsa, a drugi nad Alpami. Z zachodu napływać będzie dość chłodne powietrze polarno–morskie.

Chłodniej i wietrznie. I nadal sucho… [POGODA]

Redaktor | 25 kwi 08:12 Jesteśmy na skraju zatoki „Walli” związanej z rozległym niżem znad morza Barentsa. Od zachodu zaczyna ponownie rozbudowywać się klin wyżu „Odilo” znad morza Północnego. Napływa do nas z północy chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Niż i cieplejsze powietrze nadeszło, ale susza trwa [POGODA]

Redaktor | 24 kwi 07:19 Będziemy pod wpływem zatoki niżu Walli, którego ośrodek znajduje się w rejonie zatoki Fińskiej. Po południu nad północną Polskę dotrze do nas strefa chłodnego frontu atmosferycznego, ale z północnego zachodu napływać będzie dość ciepła i coraz bardziej wilgotna masa powietrza polarnego morskiego.

Niezmiennie sucho… [POGODA]

Redaktor | 23 kwi 07:13 Będziemy pod wpływem klina wyżowego, rozciągającego się od Morza Norweskiego po Morze Czarne. Ale już z północnego zachodu napływać będzie nieco cieplejsza niż dotychczas, choć wciąż sucha masa powietrza, które wprawdzie pochodzi od polarnego morskiego, ale zostało przetransformowane.

Wciąż sucho, ale coraz cieplej [POGODA]

Redaktor | 22 kwi 06:17 Pogodny wyż „Odilo”, którego centrum wciąż znajduje się nad południową Skandynawią, rozbudował się w wał wyżowy, który zajął obszar od Grenlandii na południowy wschód aż po Rumunię, Mołdawię, zachodnią Ukrainę i morze Czarne. Pozostajemy pod jego klinem, w suchym, zimnym powietrzu pochodzenia arktycznego, spływającym prosto z północy przez Bałtyk i kraje...

Kwiecień plecień… [POGODA]

Redaktor | 19 kwi 07:16 Nadal znajdujemy się w zasięgu rozległego wyżu „Odilo”, z centrum nad południową Norwegią. Z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.