Wyż i ocieplenie [POGODA]

Redaktor | 15 lut 08:31 Będziemy dostawać się w zasięg rozległego niży „Uta” i „Victoria” znad północnych akwenów Atlantyku.

„Tomris” już przeszedł. Nadchodzi „Uta” [POGODA]

Redaktor | 14 lut 06:53 Z niżami jest tak, że jeśli znajdą się nad lądem, albo nawet nad małym morzem, takim jak Bałtyk, bardzo szybko tracą swoją dynamikę. Tak właśnie się stało z niżem „Tomris”, który jeszcze poprzedniej nocy mocno „kręcił się” nad wyspami Brytyjskimi. Dlatego wiatry od poprzedniego niżu były o wiele silniejsze, tamten bowiem nie przechodził nad lądem, a okrążył...

Wiatr wreszcie osłabnie [POGODA]

Redaktor | 13 lut 06:16 Polska dostanie się w zasięg klina wyżu znad Bułgarii i Turcji. Będziemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim, ale nad zachód kraju, z południowego zachodu, zacznie napływać nieco cieplejsza masa powietrza.

Sabina ustąpiła [POGODA]

Redaktor | 12 lut 06:05 Pozostaniemy jeszcze kilka dni w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego napływającego z zachodu.

Nadal wieje i pada [POGODA]

Redaktor | 11 lut 06:10 Przeważający obszar Europy będzie nadal pod wpływem rozległego niżu z rejonu oceanu Arktycznego i to on jest przyczyną silnego wiatru, który towarzyszy nam od półtorej doby. Dziś nad Poską, z zachodu na wschód, przemieszczał się będzie wtórny chłodny front atmosferyczny. Z zachodu zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Nadal, aż do czwartku, wiatr...

Wicher znów wieje [POGODA]

Redaktor | 10 lut 06:46 Kolejne dni zapowiadają się wietrznie w całej Polsce. Wszystko za sprawą niżu "Sabine", którego centrum znajduje się na morzu Norweskim i przesuwa się na północny wschód. „Sabine” wraz z niżem „Ruth” tworzą rozległy, wieloośrodkowy układ nad północnym Atlantykiem.

Po niedzieli powrót „zimowej jesieni” [POGODA]

Redaktor | 9 lut 07:44 Niedziela przyniesie pogodę podobną do wczorajszej,, będzie nawet jeszcze cieplej, w Bydgoszczy spodziewane jest 7 stopni lub nawet więcej, jednak ze wzrastającym od północnego zachodu zachmurzeniem. Po ciepłym i pogodnym weekendzie powróci pogoda raczej jesienna — z dodatnią temperaturą i opadami deszczu, zamiast śniegu i silnym wiatrem.

Chłodny uścisk Qendresy [POGODA]

Redaktor | 7 lut 04:46 Z północnego wschodu na południowy zachód przemieści się płytka zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym zacznie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Frank próbuje zablokować cyrkulację [POGODA]

Redaktor | 6 lut 07:31 Na północ od Europy, oraz na północnym Atlantyku, a więc na obszarze, który jest kluczowy dla rozwoju sytuacji pogodowej, znajdują się dwa wielkie niże. Jeden z nich, „Qandresa”, znajduje się nad północną Rosją i morzem Białym, a drugi, „Ruth”, nad Grenladią i północnym Atlantykiem. Pomiędzy nimi, nad zachodnią i środkową Europą, rozciąga się wyż „Frank”,...

Znowu wyż. Tym razem Frank [POGODA]

Redaktor | 4 lut 23:01 Na terenie wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego do godz. 09:00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna wyniesie około -1 stopień, a temperatura minimalna gruntu około -2 stopnie. Europa będzie w zasięgu rozległego wyżu „Frank” znad wysp Brytyjskich, jedynie...

Petra nad Rumunią, a Frank nad Atlantykiem [POGODA]

Redaktor | 4 lut 06:58 Polska znajduje się pod wpływem niżu „Petra” znad Rumunii oraz jego zatoki „Ottilia”, która znajduje się nad Niemcami. Nadal napływa wilgotne powietrze polarne morskie. Dziś czeka nas nieznaczne ochłodzenie, ale od czwartku znów nastąpi wzrost temperatury.

Jeszcze jedna jesienna niedziela [POGODA]

Redaktor | 2 lut 08:28 Polska znajduje się w zasięgu niżu z głównym ośrodkiem nad morzem Norweskim i wtórnym nad południową Skandynawią. Z zachodu na wschód przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływa już chłodniejsza masa powietrza.