Wystawa psów [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 30 sty 12:26 Wszystkich miłośników czworonogów zapraszamy już w weekend (3-4 lutego) na Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która odbędzie się na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. Patronat nad wystawą objął Prezydent Miasta Bydgoszczy - podaje Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Bydgoszcz stolicą żeglugi na Wiśle  

Redaktor | 29 sty 21:06 – To dobra wiadomość dla regionu – mówił dziś (29 stycznia) wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Wspólnie z wiceministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorzem Witkowskim ogłosił, że Centralny Urząd Żeglugi dla Wisły będzie zlokalizowany w Bydgoszczy.

Spotkanie z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem

Redaktor | 29 sty 10:36 „Polska szuka bohaterów” - pod takim hasłem odbędzie się spotkanie z wiceprezesem Instytutu Pamięci Narodowej, prof. Krzysztofem Szwagrzykiem. Organizatorem spotkania jest Bydgoski Klub Frondy.

Drugi etap budowy Trasy Uniwersyteckiej [ZDJĘCIA]

Redaktor | 28 sty 18:53 Oddanie przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej do użytku jest planowane na koniec czerwca tego roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że terminu nie uda się dotrzymać. Tak obecnie wygląda plac budowy.

W JFTC szkolą się do misji w Aganistanie

Redaktor | 27 sty 18:21 Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) rozpoczęło pierwsze szkoleniem w tym roku. 23 stycznia generał dywizji Wilhelm Grün, dowódca JFTC, zainaugurował kolejną edycję szkolenia dla przyszłych członków misji Resolute Support. Do JFTC przybyło ponad 200 żołnierzy, przygotowujących się do wyjazdu do Afganistanu. Pomaga im ponad 150 ekspertów, trenerów i personelu...

Brzoza pomaga dzieciom z Zambii

Andrzej Pawełczak | 27 sty 11:06 Mieszkańcy Brzozy zapłacą za naukę około 70 dzieci ze szkoły w stolicy Zambii. Zainspirował ich misjonarz ks. Maciej Oparka. Dzieci z podstawówki chcą nawiązać kontakt ze swoimi rówieśnikami z Lusaki.

Torbyd na skalę naszych możliwości

Wojciech Bielawa | 26 sty 18:51 Nowy Torbyd wybudowany kosztem 24 mln złotych jest niefunkcjonalny i za mały, jak na potrzeby ósmego największego miasta w Polsce. Powrót hokeja do Bydgoszczy obejrzało 300 osób, choć chętnych było nawet pięciokrotnie więcej.

Nowy prezes Pesy: trzeba zmienić zarządzanie firmą

Redaktor | 26 sty 12:35 Stawianie na sprzedaż produktów i skupienie na marżowości każdego realizowanego kontraktu – takie zmiany w zarządzaniu Pesą zapowiada jej nowy prezes, Krzysztof Sędzikowski, w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym”.