Trwa kwesta na ratowanie bydgoskich nekropolii

Redaktor | 1 lis 14:28 Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy po raz 21 organizuje kwestę na ratowanie najstarszych bydgoskich cmentarzy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na naprawę niszczejących grobowców i pomników cmentarnych.

Pucowanie Potopu

Redaktor | 31 paź 21:13 Gruntowne czyszczenie fontanny „Potop” w parku im. Kazimierza Wielkiego odbędzie się w okresie jesienno-zimowym, kiedy zabytkowy obiekt wyłączony jest z użytku. Fontanna ponownie zostanie uruchomiona w maju.

Zimowe pływanie w Brdzie. Ice Swimming Bydgoszcz Festival

Redaktor | 31 paź 07:15 Po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się Ice Swimming Bydgoszcz Festival. Śmiałkowie będą ścigać się w wodach Brdy. Do te pory zgłosiło się już ponad sto uczestników z całej Polski. Zapisy trwają tylko do końca tygodnia.

Port Lotniczy Bydgoszcz bije kolejne rekordy

Redaktor | 30 paź 20:47 Od początku roku bydgoskie lotnisko odprawiło 343 727 pasażerów. Oznacza to, że już w tym momencie pobiło swój rekord z najlepszego 2013 roku. Od niedzieli zmienił się też rozkład lotów na zimowy.

Budowlanka do przebudowy

Redaktor | 30 paź 18:54 Budynek Zespołu Szkół Budowlanych przejdzie termomodernizację. Rozbudowane i doposażone zostaną również warsztaty. Dzięki tym inwestycjom, na które Bydgoszcz pozyskała unijne dofinansowanie, uczniowie w komfortowych warunkach będą zdobywać umiejętności najbardziej pożądane na rynku pracy.

Józef Święcicki na muralu [ZDJĘCIA]

Redaktor | 30 paź 16:35 Wybitny architekt i budowniczy, który zaprojektował w Bydgoszczy ponad 60 kamienic, został uwieczniony muralem na szczytowej ścianie budynku u zbiegu Gdańskiej i Cieszkowskiego. Malowidło autorstwa Juliana Nowickiego zostało uroczyście odsłonięte dziś (30 października).

Bruski wspiera Gliszczyńskiego przed II turą w Koronowie

Redaktor | 29 paź 20:09 Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński podpisali list intencyjny w sprawie połączenia miasta Bydgoszcz i gminy Koronowo wspólną międzygminną komunikacją autobusową wraz z integracją biletową.