Nakielska będzie jak nowa. Po 2020 roku

Redaktor | 9 maj 16:35 Za dwa lata rozpocznie się przebudowa ulicy Nakielskiej – poinformowali dziś (9 maja) na konferencji prasowej przedstawiciele ratusza. I zapewniali, że czteropasmową jezdnią będzie się jeździć łatwiej i bezpieczniej.

Czyj to rower?

Redaktor | 9 maj 15:29 Policjanci z bydgoskiej komendy poszukują właściciela roweru, który został zabezpieczony podczas wykonywanych czynności procesowych na terenie Bydgoszczy. Jednoślad marki KROSS EVADO ma trwale usunięte numery identyfikacyjne. Rower najprawdopodobniej pochodzi z przestępstwa.

Gastronomik zaprasza na „kociołkowanie”

Redaktor | 8 maj 19:22 Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy organizują kolejną edycję pikniku kulinarnego, którego tematem przewodnim będą tym razem „Smaki zup kuchni regionalnej i polskiej”.

Na Wyspie Młyńskiej hotel Hilton jednak powstanie

Redaktor | 8 maj 14:45 Pokaźny budynek dawnej farbiarni nad Młynówką zostanie przebudowany na potrzeby hotelarskie znanej międzynarodowej marki Hampton by Hilton. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Akcja! Zaproś ZUS do siebie

Redaktor | 8 maj 10:01 Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi akcję zakładania profili Platformy Usług Elektronicznych (PUE) w siedzibie firmy.

Groźne szkodniki w naszych sadach [KOMUNIKAT]

Redaktor | 7 maj 15:49 W sadach i ogródkach działkowych zaczęły pojawiać się groźne szkodniki jabłoni i śliw. Mają one bardzo duży wpływ na jakość plonów. Jest to owocówka jabłkóweczka i owocówka śliwkóweczka - ostrzega Marcin Wroński, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Miliony złotych na kształcenie zawodowe

Redaktor | 7 maj 13:27 Bydgoskie szkoły dostaną pieniądze na budowę i modernizację pracowni naukowych oraz szkolnych warsztatów. To dotacje unijne w ramach projektu rozwoju kształcenia zawodowego.

Bon na patent. 2,5 miliona dla przedsiębiorców z regionu

Redaktor | 5 maj 12:12 Pięciu przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego stara się o dofinansowania na ochronę własności przemysłowej. Konkurs „Bon na patent”, organizowany przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji, czeka na rozstrzygnięcie.