Bunkier na budowie trasy S5. Tym razem w Osówcu

Redaktor | 3 lip 15:14 W Osówcu pod Bydgoszczą budowniczowie trasy S5 natrafili na kolejny bunkier z czasów II wojny światowej. - Przedmoście Bydgoskie, polska linia obrony z 1939 roku - pisze na Twitterze Tomasz Okoński, rzecznik GDDKiA w Bydgoszczy .

Astoria do poprawki? Zdecydują radni

Redaktor | 3 lip 13:05 Prezydent ogłosił, że na kolejnej sesji Rady Miasta zapyta radnych o ich opinię w sprawie zwiększenia liczby miejsc na budowanym 50-metrowym basenie na Astorii – poinformował na Facebooku wiceprzewodniczący rady Jan Szopiński.

Puzzle zamiast pomocy dla niewidomych. Partactwo na Leśnym

Redaktor | 3 lip 12:53 Różnego rodzaju oznaczenia dla niewidomych i słabowidzących mają ułatwiać im poruszanie się po mieście. Jednak kluczem jest, aby były prawidłowo rozmieszczone. To zadanie przerosło ekipę budowlaną na osiedlu Leśnym. Jej błąd może kogoś kosztować zdrowie lub życie.

Prezydent Wasiak: Strategii Rozwoju Bydgoszczy w tym roku nie będzie

Redaktor | 1 lip 12:03 Zastępca prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak poinformowała przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy, że w tym roku ratusz nie przedłoży uchwały o aktualizacji „Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku”. Tymczasem, w ramach konsultacji strategii, trwają spotkania prezydenta z mieszkańcami. Kolejne już w poniedziałek (2 lipca).

Historia z rowerem w tle

Redaktor | 1 lip 09:42 Wystawa rowerów i akcesoriów z kolekcji Dawida Piechowiaka czynna będzie jeszcze do 6 lipca 2018 r. Można ją oglądać w Salonie Hoffman KPCK przy pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy.