Nauczyciele gotują się do strajku

Redaktor | 15 mar 16:31 Trwa spór zbiorowy związków nauczycielskich z rządem. W referendach przedszkola, szkoły i placówki oświatowe decydują, czy przystąpić do strajku zapowiedzianego na 8 kwietnia.

Uczestnicy Bydgoskiego Marca wezmą udział w debacie. Obchody rocznicy

mk | 15 mar 14:56 O obchodach 38. rocznicy wydarzeń, które doprowadziły do największego strajku w Polsce i rejestracji rolniczej „Solidarności”, organizatorzy mówili w piątek (15 marca) w urzędzie wojewódzkim. W programie m.in. debata z udziałem Jana Rulewskiego, Antoniego Tokarczuka i Wojciecha Mojzesowicza.

Zaginęła 13-letnia Agnieszka

Redaktor | 15 mar 12:38 Komisariat Policji Bydgoszcz Śródmieście poszukuje Agnieszki Młodzianowskiej (lat 13), która 14 marca około godz. 18. 00 wyszła z domu z koleżanką i do chwili obecnej do niego nie powróciła. Nie nawiązała też kontaktu z rodziną.

Doświadczasz przemocy? Zapisz się na spotkania

Redaktor | 15 mar 11:47 Stowarzyszenie „Alwernia” zaprasza kobiety doświadczające przemocy w rodzinie do udziału w bezpłatnym treningu interpersonalnym i spotkaniach grupy wsparcia. Zapisy trwają do 1 kwietnia.

Biegnąc, pomożesz pacjentom szpitala Jurasza

Redaktor | 14 mar 12:37 Pięć kilometrów w Myślęcinku będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pamięci Jacka Śniegockiego ps. „Czek”. Zebrane fundusze wesprą pacjentów wymagających opieki paliatywnej.

Oglądaj wiosenne niebo w astrobazach

Redaktor | 14 mar 10:53 Obserwacje gwiazdozbiorów wiosennego nieba to propozycja Astrobaz Kopernik na marzec i kwiecień. Zajęcia odbywają się w obserwatoriach w Kruszwicy, Żninie, Jabłonowie Pomorskim, Inowrocławiu, Brodnicy i Unisławiu.

Kujawska: po wycince będą nasadzenia, nowe drzewa i krzewy

Redaktor | 14 mar 08:05 Kończy się wycinka drzew przy ul. Kujawskiej. Była konieczna do przygotowania placu budowy największej inwestycji komunikacyjnej w centrum Bydgoszczy. Aby zrekompensować ubytki zieleni, posadzimy ponad 630 nowych drzew oraz ponad 6000 krzewów i bylin – obiecuje ratusz.

Płynie kasa z Unii

Redaktor | 14 mar 07:06 Budowa mikroinstalacji fotowoltaicznych, termomodernizacja budynków, rozbudowa gminnych sieci wodno-kanalizacyjnych, zakup sprzętu medycznego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy i wyposażenia pracowni centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz projekty edukacyjne skierowane do uczniów i nauczycieli – m.in. na te przedsięwzięcia przyznano pieniądze w...