Grad medali bydgoskich studentów w brazylijskim jiu jitsu

Redaktor | 14 maj 16:52 Dwa złote medale i jeden srebrny dla Wyższej Szkoły Gospodarki, jeden złoty medal i dwa srebrne dla Collegium Medicum oraz jeden złoty i jeden srebrny medal dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, jeden srebrny i jeden brązowy medal dla Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego - to dorobek naszych akademików w zakończonych w niedzielę (12.05) III Akademickich Mistrzostwach Polski w...

Zapaśnik Bartłomiej Bartnicki pełnomocnikiem wojewody ds. sportu

Redaktor | 14 maj 10:15 Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołał nowego pełnomocnika ds. sportu i turystyki. Został nim Bartłomiej Bartnicki, zapaśnik, dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich oraz wielokrotny mistrz Polski i reprezentant kraju na Mistrzostwach Świata i Europy. Do jego zadań należeć będą m.in. wspieranie klubów i organizacji sportowych z regionu i pomoc w ich rozwoju.

Fajfy z Dziecięcym Graffiti [ZDJĘCIA]

Redaktor | 13 maj 22:43 Uczestnicy projektu „Dziecięce Graffiti” wzięli udział w rehabilitacji na parkiecie. W piątek (10 maja) w restauracji „Stara Fabryka” odbyły się kolejne tzw. fajfy.

Przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na fordońskim skrzyżowaniu

Redaktor | 13 maj 19:44 Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy ogłosił przetarg na na budowę sygnalizacji świetlej ulic Pelplińska - Orląt Lwowskich - Lawinowa w Bydgoszczy. Fordońskie skrzyżowanie okrzyknięte zostało jednym z najniebezpieczniejszych w Bydgoszczy. Wypadki i kolizje zdarzają się tam wyjątkowo często, na co niejednokrotnie zwracali uwagę mieszkańcy i bydgoskie...

Muzea gotowe na szturm. Noc pełna atrakcji [PROGRAM]

Redaktor | 13 maj 18:10 Warsztaty z tworzenia perfumów, zwiedzanie czołgu czy zdjęcia w strojach retro – podczas Europejskiej Nocy Muzeów (18 maja) w Bydgoszczy będzie można przebierać w atrakcjach, w większości bezpłatnych.

Praca czeka na człowieka. UKW szuka brokera innowacji

Redaktor | 13 maj 13:42 Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego poszukuje osoby na stanowisko referenta/specjalisty realizującego zadania brokera innowacji - pośrednika odpowiedzialnego za nawiązanie współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.