Łęgnowo zatrute przez Zachem. Mieszkańcy się buntują

Redaktor | 4 lut 17:08 W Łęgnowie wrze. Mieszkańcy domagają się od miasta przywrócenia bezpłatnych dostaw czystej wody. Z kolei radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz oświadczył na Facebooku: „w poniedziałek 5 lutego sesja sejmiku . Bardzo liczę , iż sejmik przyjmie stanowisko skierowane do Pana Premiera z wnioskiem o rządowy program likwidacji zagrożeń terenów poprzemysłowych”.

Kopciuszek, Minionki i... Bob Dylan

Redaktor | 3 lut 11:26 Przemoc, zło, magia jako sposób na życie - to świat, który postrzega dziecko w ekranie telewizora i ofercie kultury popularnej. W Bydgoszczy dziś odbywa się sympozjum, w którym biorą udział pisarze i dziennikarze zbuntowani przeciw takiej sytuacji.

Bazylika szuka gwardzistów

Marta Kocoń | 3 lut 11:23 Pełnią wartę, szkolą ich oficerowie i sportowiec. Gwardia Bazyliki Mniejszej właśnie ogłosiła nabór.

Rak to nie wyrok [FILM]

Redaktor | 3 lut 08:08 W związku ze Światowym Dniem Walki z Rakiem lekarze zachęcają do badań. Głośny apel w języku migowym, przygotował też Polski Związek Głuchych w Bydgoszczy.

Jest przetarg na basen, nową Astorię!

Redaktor | 1 lut 20:23 Ratusz ogłosił dziś, 1 lutego 2018 roku przetarg na: wykonanie robót budowlanych polegających na budowie basenu przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Bydgoszczy. To prawdziwy początek nowej Astorii.

Puchary dla najszybszych ptaków

Michal Jedryka | 31 sty 14:49 Wicewojewoda Józef Ramlau i wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski wręczyli dziś puchary zwycięzcom narodowego lotu gołębi - Memoriału im Jana Pawła II, który odbył się w lipcu br.  Gołębie leciały z Brukseli do Polski, a o locie tym pisaliśmy już wiele razy.  Dochód z niego przeznaczony był na budowę polskiego kościoła we Lwowie. 

Ojciec Adam Szustak w Bydgoszczy opowie o Niebie

Redaktor | 30 sty 17:03 Ojciec Adam ma w Internecie setki tysięcy stałych widzów. Każdy odcinek, który zamieszcza na kanale „Langusta na palmie”, ma dziesiątki tysięcy polubień. Popularny wędrowny kaznodzieja - o. Adam Szustak - niebawem przyjedzie do Bydgoszczy.

Matuszakowie: W sprawie Rzeki Muzyki ratusz uczynił z nas kłamców

Marta Kocoń | 30 sty 16:29 – Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że to my jesteśmy autorami cyklu koncertów Rzeka Muzyki– ogłosili dziś (30 stycznia) na konferencji prasowej Dominika i Waldemar Matuszakowie. Zapowiedzieli, że będą sądownie domagać się przeprosin od prezydenta Rafała Bruskiego.