Most Królowej Jadwigi – gra miejska

Redaktor | 12 maj 09:49 Pierwsza odsłona gry miejskiej Most Królowej Jadwigi już dziś (12 maja) o godz. 14.30. Uczestnicy poruszać się będą szlakiem miejsc opisanych w trylogii Jerzego Sulimy-Kamińskiego.

Idzie burza. Ostrzeżenie IMGW

Redaktor | 11 maj 21:43 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa kujawsko-pomorskiego. Ostrzega przed burzami gradobiciem.

Młode twarze prawicy

Redaktor | 11 maj 07:24 Młoda Prawica - młodzieżówka partii Porozumienie Jarosława Gowina zainaugurowała działalność w Bydgoszczy. – To organizacja, która dynamicznie się rozwija w przeciwieństwie do innych młodzieżówek, działających przy polskich partiach politycznych – przekonywał na konferencji prasowej Andrzej Walkowiak, szef regionalnych struktur Porozumienia.

Policjanci z Koronowa i Bydgoszczy dla Kubusia

Redaktor | 10 maj 20:38 Policjanci z Koronowa oraz „wodniacy" i przewodnicy psów służbowych bydgoskiej komendy wzięli udział w ,,I Charytatywnym Festynie dla Kuby" w Strzelcach Dolnych. Rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie, głównie w ruchu drogowym, ale również zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu w ich codziennej służbie. Wszystko to dla małego Kubusia zmagającego się z chorobą,...

Pożegnaliśmy legendę bydgoskiego hokeja [ZDJĘCIA]

Redaktor | 10 maj 16:42 Rodzina, przyjaciele i sympatycy hokeja na lodzie stawili się licznie na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, by oddać hołd legendzie bydgoskiego sportu i uczestniczyć w ostatniej drodze Piotra Cebuli.

Nowa płyta Starego Rynku. Za 14 milionów

Redaktor | 10 maj 13:48 Firma Betpol jako jedyna zgłosiła się do przetargu na rewitalizację Starego Rynku. Koszt wykonania remontu wyceniła na 14,3 mln złotych. To o trzy miliony złotych mniej niż zakładali drogowcy.

Skorzystaj z „ulgi na start”. Doradca podpowie, jak

Redaktor | 10 maj 12:18 W placówkach ZUS pojawiły się osoby odpowiedzialne za doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Po poradę mogą przyjść zarówno ci, którzy już mają firmę, jak i ci, którzy dopiero chcą ją założyć.

Kilometry dróg do remontu

Redaktor | 9 maj 20:49 W 17 gminach i sześciu powiatach regionu wyremontowanych i przebudowanych zostanie ponad 88 km dróg w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. Dziś (9 maja) w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim stosowne umowy wręczył samorządowcom wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.