Jan Szopiński zdecydował się wystartować w wyborach do sejmiku

jg | 13 wrz 15:59 – Mogę obiecać przyszłemu Prezydentowi, że będę jeszcze bardziej aktywny niż w mijającej kadencji – zapowiada Jan Szopiński. Wiceprzewodniczący Rady Miasta zdecydował się przyjąć propozycję kandydowania do Sejmiku Województwa, po tym jak nie uwzględniono go na listach do Rady Miasta.

Festynem będą świętować Międzynarodowy Dzień Głuchych

Redaktor | 13 wrz 11:55 Zabawa, pokazy i loteria, z której dochód zostanie przeznaczony na organizację wypoczynku dzieci słabosłyszących – to atrakcje festynu, który w sobotę (15 września) odbędzie się przy Zespole Szkół nr 7 w Bydgoszczy na Błoniu.

Absolwenci muzyki zjeżdżają się do Bydgoszczy

Redaktor | 13 wrz 11:17 Ponad 300 absolwentów, studentów i nauczycieli akademickich weźmie udział w zjeździe Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który odbędzie się w piątek 14 września.

Tańczyli poloneza i szukali nowych wolontariuszy [ZDJĘCIA]

jg | 13 wrz 10:20 Do finału Szlachetnej Paczki w grudniu zostało sto dni. Wolontariusze z całego województwa spotkali się na tradycyjnej studniówce. Był polonez, inspirujące historie, a nawet cyrkowe sztuczki. Do 30 września można zgłosić się do Szlachetnej Paczki i zostać wolontariuszem.

Jak prezydent z Tartakiem negocjował [WIDEO]

Redaktor | 12 wrz 18:15 Rafał Bruski spotkał się we wtorek (11 września) z Krzysztofem Pietrzakiem, właścicielem Tartaku Bydgoszcz, który stoi na drodze rozbudowy Trasy Uniwersyteckiej. Dziś prezydent ujawnił zapis wideo tej rozmowy.

Wolontariusze poszukiwani! Zostało 100 dni do finału Szlachetnej Paczki

Redaktor | 12 wrz 10:26 W ubiegłym roku pomogli ponad 20 tys. rodzin i kilku tysiącom dzieci. Już za sto dni finał kolejnej, XVIII edycji Szlachetnej Paczki. Ile osób otrzyma pomoc i dostanie możliwość, żeby zmienić coś w swoim życiu? To zależy od tego, ilu woluntariuszy zgłosi się do projektu.

Biura i mieszkania na miejscu dawnego Torbydu

Redaktor | 12 wrz 08:34 Przez długi czas po wyburzeniu dawnego Torbydu, przy ul. Chopina straszyła wielka dziura. Wkrótce ma się to zmienić. Na terenie po dawnym Torbydzie rusza budowa biurowców i budynków mieszkalnych. W sumie powstanie tam pięć obiektów.

Bruski mięknie. Spłaci Tartak Bydgoszcz?

Redaktor | 11 wrz 23:25 We wtorek (11 września) odbyła się rozmowa prezydenta Bydgoszczy z szefem Tartaku Bydgoszcz. Była długa, rzeczowa, niemal serdeczna – podał portal bydgoszc24.pl

Nowe mercedesy w taborze. Za trzy lata będą też elektrobusy

jg | 11 wrz 18:55 Miasto podpisało umowę z Mercedes-Benz na zakup 11 nowych przegubowców. Autobusy będą wyposażone m.in. w klimatyzację, sieć wi-fi, tablice LED, monitoring i porty USB do ładowania urządzeń mobilnych. Odnowa taboru autobusowego pochłonie 15,8 mln złotych. Trwają też przygotowania do zakupu pierwszych elektrobusów.

Sypniewski chce zbudować społeczeństwo obywatelskie

Redaktor | 11 wrz 14:25 Komitet „Czas Bydgoszczy CB2018.PL” przedstawia kolejne punkty programowe. Na konferencji 11 września Marcin Sypniewski, kandydat na prezydenta, mówił o sprawach społecznych. Zapowiedział wzmocnienie rangi rad osiedla, większy budżet obywatelski i referendum w połowie kadencji.

Dzieciństwo spędzają w grobowcach [AUDYCJA]

Redaktor | 11 wrz 12:42 - Dzieci z tego cmentarza zaśpiewały mi filipińską piosenkę pt. „Nasz dom”. Niesamowite, w takim miejscu, w takich okolicznościach, zaśpiewać coś takiego - mówi Dariusz Metel. Bydgoszczanin od wielu lat podróżujący po Azji opowiada o swojej wyprawie na Filipiny i ludziach mieszkających na Cmentarzu Północnym w Manili.