Miasto świętuje 100-lecie niepodległości

Redaktor | 6 lis 17:47 Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, rajd rowerowy, wystawy i gra turystyczna to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez cały weekend (9-11 listopada) będzie można wziąć udział w wydarzeniach upamiętniających tą szczególną datę.

100 biletów na 100-lecie niepodległości

Redaktor | 6 lis 13:36 W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Adria Art przygotował specjalne rabaty dla wybranych miast. Mieszkańcy: Bydgoszczy, Częstochowy, Katowic, Koszalina, Łodzi, Olsztyna, Płocka, Radomia i Włocławka otrzymują 50 proc. rabatu na bilet na wybrane wydarzenia.

Biegaj cały rok. Powraca cykl „Biegowe Pory Roku”

Redaktor | 6 lis 12:57 CWZS Zawisza wspólnie z Akademią Mistrzów Sportu oraz portalem www.biegi.bydgoszcz.pl w przyszłym roku reaktywują imprezę biegową „4 Pory Roku”. To cykl czterech biegów na początek każdej z pór roku. Zapisy już się rozpoczęły.

Bydgoszcz w hołdzie Marszałkowi. Nowa odsłona

Redaktor | 6 lis 11:45 Wodzowi narodu, wcieleniu polskiego bohaterstwa Józefowi Piłsudskiemu w hołdzie, podchorążowie 1931 – taki napis widnieje na pomniku Marszałka, który oficjalnie zostanie odsłonięty w sobotę (10 listopada) na dziedzińcu przed budynkiem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Niepodległa – zaproszenie na obchody

Redaktor | 5 lis 18:10 Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz zaprosił dziś (7 listopada) na szereg imprez w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Burzą budynek z piecem Hoffmanna z XIX wieku

Jarosław Kopeć | 5 lis 15:59 Robotnicy rozpoczęli w poniedziałek (5 listopada) rozbiórkę budynku na terenie byłej cegielni przy ul. Chodkiewicza 13. Firma Budlex buduje tam osiedle mieszkaniowe. Obiektu z XIX-wiecznym piecem nie udało się wpisać do rejestru zabytków.

CWZS Zawisza wspomina tych, którzy odeszli

Redaktor | 1 lis 14:34 Zgodnie z tradycją 1 listopada wspominamy tych, którzy zmarli w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. W minionym roku pożegnaliśmy kilka osób związanych w przeszłości z naszym klubem - czytamy na oficjalnej stronie CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Trwa kwesta na ratowanie bydgoskich nekropolii

Redaktor | 1 lis 14:28 Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy po raz 21 organizuje kwestę na ratowanie najstarszych bydgoskich cmentarzy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na naprawę niszczejących grobowców i pomników cmentarnych.