Gotowi do startu [ENEA BYDGOSZCZ TRIATHLON]

Redaktor | 6 lip 07:36 Czwarta edycja Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się 7 i 8 lipca. Blisko 4500 zawodników: triathlonistów, biegaczy oraz uczestników zawodów dla dzieci weźmie udział w sobotnich i niedzielnych zawodach w centrum Bydgoszczy. Na czas trwania imprezy niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu.

Jest wyrok sądu. Zawisza wraca do Bydgoszczy [Z OSTATNIEJ CHWILI]

Redaktor | 5 lip 19:44 Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” nadal jest członkiem Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego – orzekł dziś (5 lipca) Sąd Apelacyjny w Gdańsku – sensacyjną wiadomość podał portalkujawski.pl. Oznacza to, że Stowarzyszenie jako członek ma prawo do korzystania z infrastruktury sportowej przy ulicy Gdańskiej 163.

Kasa dla ratowników wodnych

Redaktor | 5 lip 19:29 Czeki na 350 tys. zł wręczył dziś (5 lipca) wojewoda Mikołaj Bogdanowicz jednostkom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) z regionu. Ratownicy otrzymali też bony paliwowe o wartości 30 tys. zł z rąk członka zarządu SOLINO S.A., dyrektora ds. operacyjnych Tomasza Molendy.

Remont ulic Zamczysko i Żmudzkiej [AKTUALIZACJA]

Redaktor | 5 lip 15:24 W przyszłym tygodniu zaczyna się remont ulicy Zamczysko na odcinku Armii Krajowej - Pod Skarpą. Zyska nową nawierzchnię, drogowcy dobudują też pobocze. Ulica zostanie zamknięta w najbliższą środę (11 lipca).

Internet nie taki straszny. Będą darmowe szkolenia w gminach

Redaktor | 5 lip 10:21 Każda z gmin w województwie kujawsko-pomorskim może otrzymać do 150 tys. złotych na organizację darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców, w tym zakup sprzętu komputerowego. Projekt jest całkowicie finansowany z funduszy europejskich i nie wymaga od samorządów wkładu własnego.

Wiosną pojedzie więcej nowych autobusów

Redaktor | 5 lip 08:09 Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy przygotowują się do zakupu kilkunastu nowych pojazdów. Autobusy zgodnie z nowymi standardami będą wyposażone m.in. w klimatyzację i bezprzewodowy Internet.

Tysiące ludzkich szczątków w parku Witosa

Redaktor | 4 lip 17:19 Będzie zmiana koncepcji zagospodarowania parku im. W. Witosa – zapowiedział na konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski. Badania archeologiczne wykazały, że na terenie po byłym cmentarzu ewangelickim mogą ciągle znajdować się szczątki kilkudziesięciu tysięcy osób.

Zmarł Wacław Rubka

Redaktor | 4 lip 12:55 „Pełni bólu zawiadamiamy, że dnia 4 lipca 2018 r. odszedł nasz Tata, Mąż, Dziadek - śp. Wacław Rubka. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać, Panie” - poinformowała Rodzina.

Naprawiają błąd. Tym razem puzzle układają prawidłowo

Redaktor | 4 lip 11:21 Na osiedlu Leśnym trwa remont i nie obyło się bez wpadek. Jak pisaliśmy wczoraj (3 lipca), płytki dotykowe, które mają ułatwiać niewidomym poruszanie się, zostały ułożone w przypadkowy sposób. Miło nam donieść, że już dzisiaj wykonawca naprawia swój błąd.

Maturzyści odebrali wyniki. Jak im poszło?

Redaktor | 4 lip 11:11 Wczoraj (3 lipca) uczniowie poznali wyniki egzaminu dojrzałości. W całej Polsce zdało tylko 79,7 proc. abiturientów - co piątej osobie nie powiodło się na egzaminie. Jak poszło uczniom z naszego regionu?