Setki propozycji na Bydgoskim Festiwalu Nauki 2019

Redaktor | 20 maj 11:03 Jubileuszowy, dziesiąty Bydgoski Festiwal Nauki rozpocznie się już w środę (22 maja). W tym roku organizatorzy przygotowali ok. 900 wydarzeń, m.in. wykłady, warsztaty, pokazy, eksperymenty, dyskusje, wystawy i koncerty przygotowane przez bydgoskie środowiska akademickie oraz pozauczelniane. Całość zwieńczy piknik na Wyspie Młyńskiej.

Instalatorzy biegali przełajowo [ZDJĘCIA]

Redaktor | 19 maj 20:16 Bieg Instalatora to bieg przełajowy, który odbył się w niedzielę (19 maja) na dystansie 10 kilometrów po ścieżkach i drogach Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. To impreza towarzysząca XXVII Międzynarodowym Targom Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2019.

Z wieży Sądu Okręgowego Bydgoszcz wygląda przepięknie [ZDJĘCIA]

Redaktor | 19 maj 14:40 Na jednym z pierwszych spotkań założycielskich Stowarzyszenia wypisaliśmy sobie cele i miejsca które chcemy zwiedzić. Na samej górze listy była wieża sądu. Marzenia się spełniają – napisało w mediach społecznościowych Stowarzyszenie Wchodzących Na Wieże.

UKW na podium, Klaudia akademicką mistrzynią Polski

Redaktor | 18 maj 21:49 Klaudia Jedynak została złotą medalistką, a Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Wygrała Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W województwie rozpoczął się Rok św. Jana Pawła II

Redaktor | 17 maj 20:37 W przeddzień 99. rocznicy urodzin polskiego papieża w naszym województwie został zainaugurowany Rok jego imienia. Z tej okazji młodzież szkół z całego regionu, którym patronuje Jan Paweł II, uczestniczyła w uroczystościach w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Zbiórka na chorego Marcinka nadal trwa. Pomóżmy!

Redaktor | 17 maj 17:47 Sześć miesięcy, jak będzie miał szczęście, dziewięć – taką diagnozę usłyszała rodzina Marcinka. Chłopiec ma w głowie guza, nieoperacyjnego glejaka. W pomoc zaangażowały się już tysiące osób, ale do uzbierania całej kwoty wciąż jeszcze brakuje ponad 334 tysięcy złotych.

Dęby jadą na podbój Śląska [ZAPOWIEDŹ]

Redaktor | 17 maj 16:56 W nadchodzący weekend nie są zaplanowane żadne mecze baseballowe w Osielsku. W Ekstralidze KWK Construction Dęby czeka kolejna eskapada na Śląsk, tym razem przez obie jego części.