Chryzantemy z UTP zamiast zagranicznych. Badacze hodują polskie odmiany

Redaktor | 1 lis 09:05 Chryzantemy, w Polsce tradycyjnie związane z uroczystością Wszystkich Świętych, należą do najchętniej kupowanych kwiatów na świecie. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy jako jedyny ośrodek w kraju prowadzi badania badania nad hodowlą chryzantem – od ponad 30 lat.

Trwa kwesta na renowację zabytkowych nagrobków [ZDJĘCIA]

Redaktor | 31 paź 17:42 Już po raz 22. Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy organizuje zbiórkę pieniędzy na ratowanie zabytkowych pomników cmentarnych. W czwartek (31 października) kwestujących można było zobaczyć na cmentarzu parafialnym przy ul. Kossaka.

Szwederowo wyposażone w 18 defibrylatorów [LISTA MIEJSC]

Redaktor | 31 paź 09:54 Szkoły, kościoły, markety - to przede wszystkim w tych miejscach na Szwederowie od wtorku (29 października) można znaleźć defibrylatory AED. Na kupno urządzeń do reanimacji mieszkańcy osiedla zagłosowali rok temu w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pożegnanie Jerzego Riegla, nestora bydgoskiej fotografii [ZDJĘCIA]

mk | 30 paź 20:12 Kiedy mówimy o portrecie Bydgoszczy, musimy powiedzieć: Jerzy Riegiel. To był bydgoski Canaletto fotografii – mówił Jacek Soliński. Uroczystość pogrzebowa artysty odbyła się w środę (30 października) na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Ludwikowie.

Internauci dopięli swego. Na muralu będzie inny klucz

mk | 25 paź 15:07 Zamiast „klucza od kredensu” historyczny klucz z bydgoskiego muzeum ozdobi ścianę na Wzgórzu Wolności. Pierwotny projekt upamiętniający powrót Bydgoszczy do Polski wywołał gorącą reakcję historyków i internautów.

Zmarł Jerzy Riegel, bydgoski artysta-fotograf

Redaktor | 25 paź 13:52 W wieku 88 lat zmarł w piątek (25 października) Jerzy Riegel. Uhonorowany m.in. w Alei Bydgoskich Autografów artysta od dziesięcioleci uwieczniał na zdjęciach nasze miasto.

Autobus i osobówka zderzyły się na ul. Sobieskiego [ZDJĘCIA]

Redaktor | 24 paź 17:20 Do zderzenia samochodu osobowego oraz autobusu komunikacji miejskiej (Irex Trans) doszło w czwartek (24 października) na ul. Sobieskiego. Do akcji skierowane zostały łącznie trzy zastępy PSP, dwa z JRG 1 Bydgoszcz oraz jeden z JRG 3 Bydgoszcz.

Pogrzeb Wiesława Czapiewskiego. Szkoleniowca mistrzów żegnały setki osób [ZDJĘCIA]

mk | 23 paź 21:48 – Są ludzie, których nikt nie będzie mógł zastąpić. Taki był mój trener – mówiła łamiącym się głosem Adrianna Sułek. Uroczystość pogrzebowa Wiesława Czapiewskiego odbyła się w środę (23 października) w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osielsku. Żegnali go najbliżsi, sportowcy Zawiszy, żołnierze.