Rób zdjęcia na tle zabytków i wygrywaj. Konkurs KPCK

Redaktor | 12 lip 11:51 Fotografowie -amatorzy mają szansę pokazać swoją pasję w konkursie organizowanym przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wystarczy, że sfotografują jedną osobę lub grupę na tle zabytków w naszym województwie. Czekają nagrody!

Spacer z historią w tle. Nowy szlak leśny w Fordonie

Redaktor | 12 lip 10:29 Na osiedlu Terenów Nadwiślańskich powstał nowy szlak leśny, który ma zachęcać do spacerów oraz biegania. Prezentuje on także historię czterech wsi, które istniały w tym miejscu przed przyłączeniem tych terenów do Bydgoszczy.

Astoria. Można budować

Redaktor | 11 lip 16:27 Bydgoscy radni zgodzili się dziś (11 lipca) na zmianę w wieloletniej prognozie finansowej. Tym samym ratusz może rozstrzygnąć przetarg na budowę basenu Astorii, mimo że najniższa oferta była o ok. 12,5 miliona wyższa niż środki planowane na tę inwestycję.

Za letnie ogródki na Starym Rynku zapłacą mniej

Redaktor | 11 lip 11:44 Stawka czynszu za letnie ogródki na Starym Rynku od 1 lipca zmniejszyła się o połowę. Z prośbą o  obniżenie opłat na czas prac zwrócili się do prezydenta właściciele punktów gastronomicznych.

40 lat bydgoskiego zoo. Festyn, rabaty i tort

Redaktor | 10 lip 20:47 Zwiedzanie zaplecza terrarium, promocje i spotkania z ciekawymi ludźmi – te i inne atrakcje przygotowuje ogród zoologiczny z okazji swoich urodzin. Obchody potrwają prawie dwa tygodnie.

Fizycy z całego świata w Bydgoszczy. Trwa EURODIM 2018

Redaktor | 9 lip 22:05 W hotelu Holiday Inn oficjalnie rozpoczęła się XIII Europejska Konferencja Fizyki Defektów w Materiałach Izolujących (EURODIM 2018). Gospodarzem wydarzenia jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.