Koncerty z okazji 99. urodzin polskiego papieża

Redaktor | 17 maj 09:34 W ramach obchodów rocznicy 99. urodzin papieża Jana Pawła II Fundacja Wiatrak zaprasza w sobotę (18 maja) na pop-gospelowy koncert pt. „Cieszcie się i radujcie”. Z kolei w kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników zostanie zaprenztowany program słowno-muzyczny „Dar i tajemnica” z udziałem Jerzego Zelnika.

Gwiazdy na obchodach święta województwa [PROGRAM]

Redaktor | 16 maj 21:41 Kayah, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Skrzynecka, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Hyży, Czesław Mozil, Dawid Kwiatkowski, Maria Sadowska, Monika Kuszyńska i Reni Jusis wystąpią w czasie obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Mistrzowska obsada memoriału Ireny Szewińskiej

Redaktor | 16 maj 20:47 Największe nazwiska polskiej lekkiej atletyki potwierdzają swój udział w 1. Memoriale Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 12 czerwca w Bydgoszczy. Wśród nich będą m.in. zwyciężczynie nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet w Jokohamie.

Złotowski o porcie multimodalnym: „Tej szansy nie można przegapić”

Redaktor | 16 maj 17:03 Mam nadzieję, że pod koniec następnej kadencji Parlamentu Europejskiego będzie można już zobaczyć w Emilianowie konkretne, wybudowane obiekty – tak o planach powstania portu multimodalnego pod Bydgoszczą mówił podczas konferencji prasowej Kosma Złotowski, europoseł i kandydat Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących eurowyborach.

Radosne serca, czyli wyjątkowe warsztaty artystyczne

Redaktor | 16 maj 15:03 „Uważasz, że jesteś wyjątkowy i masz talent? Od zawsze marzysz, by tańczyć, śpiewać, malować, realizować się aktorsko? Chcesz spełnić swoje marzenia i wystąpić przed szeroką publicznością?″ - tymi pytaniami Fundacja „Nowe Pokolenie” z Bydgoszczy zachęca do udziału w X Ogólnopolskich Warsztatach Artystycznych „Radosne Serca”. Zapisy trwają d 20 maja.

Bydgoska kuria opublikowała oświadczenie w sprawie Pawła K.

Redaktor | 16 maj 11:11 W imieniu bydgoskiego ordynariusza, ks. biskupa Jana Tyrawy, głos zabrał mecenas Edmund Dobecki. W swoim oświadczeniu nawiązał do filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”, pisząc m.in., że w czasie przebywania Pawła K. na terenie diecezji bydgoskiej nie miał on sądowego zakazu pracy z dziećmi i że oskarżenia ks. biskupa o ukrywanie jego czynów są bezpodstawne.