Parasolki zawisną nad Długą? Propozycja do prezydenta

Redaktor | 11 sty 10:21 Robert Szatkowski, prezes Stowarzyszenia Bydgoski Wyszogród, skierował do prezydenta Rafała Bruskiego wniosek o stworzenie nad ulicą Długą „zadaszenia” z kolorowych parasolek. Jego zdaniem wymierające centrum potrzebuje czegoś spektakularnego, by przyciągnąć odwiedzających.

W Toruniu radni idą na rękę mieszkańcom. A w Bydgoszczy płacz i płać

Redaktor | 11 sty 07:50 Mieszkańcy Torunia zapłacą znacznie mniej niż bydgoszczanie za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność. Radni PO-Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydent Michał Zaleski i jego zwolennicy byli jednogłośni i uchwalili w czwartek (10 stycznia) 90-procentową bonifikatę.

Aniołowie się radują – poznaliśmy zwycięzców konkursu

Redaktor | 10 sty 19:11 Propagowanie tradycji i kultury polskiej związanej z wydarzeniami kalendarza liturgicznego, pobudzanie wyobraźni, kreatywności oraz wrażliwości muzycznej dzieci i młodzieży – to cele III Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Aniołowie się radują”, który odbywał się w Bydgoszczy.

Bydgoskie centrum NATO będzie się rozrastać

Marta Kocoń | 10 sty 16:51 W 2018 roku odwiedziło nas prawie pięć tysięcy wojskowych i cywilów z 34 krajów – mówił dowódca Centrum Szkolenia Sił Połączonych w Bydgoszczy, generał dywizji Wilhelm Grün. Ubiegły rok podsumował na dzisiejszym (10 stycznia) spotkaniu w siedzibie centrum. Zapowiedział też nadchodzące zmiany.

Miasto pyta mieszkańców. Na początek o budżet obywatelski

Redaktor | 10 sty 15:22 Na 2019 rok zaplanowano wstępnie kilka konsultacji społecznych – te w sprawie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczynają się dziś (10 stycznia). W planach też ankiety na temat biletów czasowych, RO Glinki Rupienica czy przystanków wiedeńskich.

Przez dwa tygodnie wakacyjny rozkład jazdy

Redaktor | 10 sty 12:39 Rozpoczynają się ferie zimowe, a wraz z nimi zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Od 14 do 27 styczna w dni powszednie komunikacja miejska znaczna część linii będzie kursowała według wakacyjnych rozkładów jazdy.

Wystartuj w festiwalu biegowym

Redaktor | 10 sty 07:38 PKO Bydgoski Festiwal Biegowy w maju, ale rejestracja uczestników startuje się już dziś (10 stycznia) od godz. 18.00.