Aktorzy w amfiteatrze nad Brdą. Na początek Emilian Kamiński

Redaktor | 9 lip 11:36 Letnie wieczory w amfiteatrze na Brdą to nie tylko „Rzeka muzyki”. W cztery wakacyjne poniedziałki będzie można obejrzeć spektakle w wykonaniu znanych polskich aktorów. Wystąpią m.in. Emilian Kamiński, Krzysztof Materna, Olga Bołądź i Grażyna Szapołowska. Już dzisiaj (9 lipca) pierwszy spektakl.

Lek na gardło wycofany z obrotu. Z powodu złej ulotki

Redaktor | 9 lip 10:42 Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z obrotu pastylek do ssania Inovox Express o smaku miodowo-cytrynowym. Okazało się, że w niektórych opakowaniach leku znalazła się niewłaściwa ulotka.

Druga młodość parku na Wzgórzu Wolności

Redaktor | 8 lip 12:00 Trwa rewitalizacja parku na Wzgórzu Wolności. Ma on zachęcać do spacerów i ponownie stać się szlakiem z atrakcyjnymi punktami widokowymi. Koszt inwestycji to blisko 1,85 mln zł.

Powrót piłkarzy Zawiszy na Gdańską. Wyrok sądu [PRZEGLĄD MEDIÓW]

Redaktor | 7 lip 18:26 W Bydgoszczy nie milkną echa wyroku gdańskiego sądu, który uznał, że SP Zawisza Bydgoszcz był i wciąż jest członkiem Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego przy ul. Gdańskiej 163. Wśród sympatyków piłkarzy euforia, wśród urzędników i decydentów konsternacja.

Nie tylko Rzeka Muzyki. W sierpniu koncerty przy „Potopie”

Redaktor | 7 lip 07:50 Kolejny rok z rzędu na skwerze Krzysztofa Komedy przed Filharmonią Pomorską można podziwiać pokazy fontanny multimedialnej. Wodzie i grze świateł towarzyszy muzyka największych światowych kompozytorów. Natomiast w sierpniowe wieczory przy Fontannie Potop ponownie usłyszymy koncerty muzyki klasycznej i operetkowej.

200 tys. złotych dla poszkodowanych w nawałnicy od firmy Solbet

Marta Kocoń | 6 lip 16:39 Mija prawie rok od nawałnicy, która przeszła przez województwo kujawsko-pomorskie, mieszkańcy jednak nadal borykają się z jej skutkami. Dziś (6 lipca) w urzędzie wojewódzkim prezes zarządu Solbet Sp. z o.o. Marek Małecki przekazał 200 tys. złotych na pomoc rodzinom z Sośna i Koronowa.

Tramwaje i autobusy pojadą inaczej [ENEA BYDGOSZCZ TRIATHLON]

Redaktor | 6 lip 15:34 W ten weekend (7-8 lipca) odbywa się Enea Bydgoszcz Triathlon. W zawodach bierze udział blisko 4500 osób, a kilkanaście tysięcy kibiców będzie zagrzewało ich do walki. Taki rozmiar imprezy oznacza zmiany w ruchu drogowym. Także podróż komunikacją miejską będzie wyglądała inaczej.

Minimuzeum w zabytkowym tramwaju

Redaktor | 6 lip 13:04 Warsztaty mydlarskie, skarby z minionych epok, najbardziej charakterystyczne budowle naszego miasta i zajęcia plastyczne z tworzenia pocztówek. Takie atrakcje przygotowano w minimuzeum, które zlokalizowane jest w zabytkowym tramwaju przy ulicy Długiej 43.