Studenci wszystkich uczelni, bawcie się

Redaktor | 14 maj 14:54 Studenci odebrali z rąk prezydenta Bydgoszczy klucz do miasta i od dziś (14 maja) świętują. Główne koncerty tegorocznych juwenaliów odbędą się na stadionie Zawiszy 17 i 18 maja.

W Klubie „Grota” opowiedzą o Janie Żychoniu

Redaktor | 14 maj 10:18 Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Bydgoszczy we wtorek (15 maja) zaprasza na wykład przybliżający postać majora Jana Żychonia. W zeszłym roku został patronem jednej z bydgoskich ulic.

Wielkie sprzątanie Puszczy Bydgoskiej

Redaktor | 14 maj 09:06 Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Bydgoszcz zapraszają 9 czerwca (sobota) na sprzątanie Puszczy Bydgoskiej. Na najwytrwalszych uczestników akcji czeka piknik przy leśniczówce.

Myślęcinek gotowy. Harleyowcy nadjeżdżają [PROGRAM]

Redaktor | 13 maj 20:02 „Za wszelkie niedogodności przepraszamy w imieniu organizatora, a firma ochroniarska została poproszona o instruowanie na temat możliwości poruszania po parku” – czytamy w komunikacie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Od środy (16 maja) do niedzieli (20 maja) Myślęcinek opanują harleyowcy.

Miasto skarbów – opowieść o znalezisku w katedrze

Redaktor | 13 maj 15:22 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza we wtorek (15 maja) na spotkanie z archeologiem Robertem Grochowskim. Odkrywca skarbu w bydgoskiej katedrze uchyli rąbka tajemnicy, jak wyglądają kulisy badań archeologicznych

Segregacja jest dobra, gdy dotyczy śmieci [GALERIA ZDJĘĆ]

Redaktor | 13 maj 13:49 „Segregujesz odpady – Zyskujesz” pod takim hasłem na Wyspie Młyńskiej odbył się w sobotę (12 maja) kolejny festyn ekologiczny zorganizowany przez Miasto Bydgoszcz. Każdy, kto przyniósł posegregowane śmieci, mógł wymienić je na rośliny.

Bracia Kacprzakowie szachują rywali [ZDJĘCIA]

Redaktor | 13 maj 09:57 Czwarty turniej Pierwszej Międzyszkolnej Bydgoskiej Ligi Szachowej został przeprowadzony w sobotę (12 maja) w Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach. To była przedostatnia runda cyklu turniejów w ramach projektu „Edukacja przez szachy”.

Szukali miejsc z trylogii Sulimy-Kamińskiego [ZDJĘCIA]

Redaktor | 12 maj 19:01 „Most Królowej Jadwigi” Jerzego Sulimy-Kamińskiego był podstawą zorganizowanej dzisiaj (12 maja) gry miejskiej. Uczestnicy musieli dotrzeć do miejsc związanych z bydgoską sagą i wykonać czekające na nich zadania.

Polonia goni wicelidera

Redaktor | 12 maj 14:48 Piłkarze Polonii Bydgoszcz pokonali dziś (12 maja) na własnym boisku Wisłę Nowe 3:1.

Muzykoterapia z „Dziecięcym Graffiti” [ZDJĘCIA]

Redaktor | 12 maj 12:09 - Wrażliwość na estetykę i piękno to jedna z cech osób z zespołem Downa, ponieważ widzą piękno obiektywne, bez kalkulowania czy logicznego rozpatrywania - podkreśla prof. dr hab. Wojciech Pospiech, inicjator projektu muzykoterapii.