II Memoriał Michała Kosickiego w Bydgoszczy [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Redaktor | Dzisiaj 07:53 W tym roku w zawodach uczestniczyło 126 zawodników z 13 klubów szermierczych z całej Polski. Turniej poświęcony był pamięci florecisty Michała Kosickiego i połączony ze zbiórką charytatywną dla tancerki Stylers Dance Studio Ady Bujak, zmagającej się z chorobą nowotworową.

Ostrzeżenie: nadciąga front atmosferyczny [RADAR]

Redaktor | Wczoraj 14:47 Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa: „Po południu i w nocy (15 czerwca) bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz zostań w domu”.

Bydgoskie Towarzystwo Naukowe obchodziło jubileusz 60-lecia istnienia [ZDJĘCIA]

Redaktor | Wczoraj 12:39 Powstanie Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego czytelnie wpisuje się w historię najnowszą Kujawsko-Pomorskiego. 7 czerwca obchodzimy bowiem święto województwa ustanowione na pamiątkę wizyty świętego Jana Pawła II w Bydgoszczy i Toruniu – mówił podczas uroczystości z okazji 60-lecia powstania BTN wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Nowy dowódca bydgoskiej szpicy NATO

Redaktor | Wczoraj 11:11 Pułkownik Sławomir Walenczykowski został nowym dowódcą Jednostki Integracji Sił Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce. Zastąpił na tym stanowisku pułkownika Artura Bogowicza. W piątkowej (14 czerwca) uroczystości zmiany dowódcy jednostki stacjonującej w garnizonie Bydgoszcz, uczestniczyli przedstawiciele władz województwa i miasta.

Bydgoszcz na weekend [LISTA WYDARZEŃ]

Redaktor | 14 cze 18:07 Co się będzie działo w mieście? W weekend będzie się można wybrać na noc do teatru, obejrzeć filmy w kinie plenerowym, a także wziąć udział w maratonie. Oto lista weekendowych atrakcji.

Ksiądz Kneblewski: Wobec mnie nie ma żadnego realnego zarzutu [WIDEO]

Marta Kocoń | 14 cze 16:43 Uważam, że moja działalność jest bardzo pożyteczna, parafia kwitnie, podobnie uważa cała masa wiernych – mówi ks. Roman Kneblewski. Na swoim wideoblogu przedstawia dokumentację związaną z odwołaniem z urzędu proboszcza i odpiera zarzuty ze strony kurii.

Światowy Dzień Krwiodawstwa. RCKiK ma niespodzianki dla dawców

Redaktor | 14 cze 13:16 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy po raz 15. obchodzi Międzynarodowy Światowy Dzień Krwiodawstwa 14 czerwca to data nieprzypadkowa, jest to dzień urodzin odkrywcy grup krwi, laureata Nagrody Nobla Karla Landsteinera.