Niższy podatek, wyższe świadczenie [KOMUNIKAT ZUS]

Redaktor | 27 wrz 18:19 Od października zmienia się stawka podatku dochodowego od osób fizycznych z 18 na 17 proc. dla osób z rocznym dochodem do 85.528 zł. Co za tym idzie zmienia się również kwota zmniejszenia zaliczki na podatek z 46,33 zł na 43,76 zł.

Uczcili pomordowanych w Dolinie Śmierci [ZDJĘCIA]

Redaktor | 27 wrz 16:33 Inteligencja, duchowieństwo, Żydzi - to grupy, które jesienią 1939 roku padły ofiarą niemieckiego ludobójstwa na Pomorzu. 80. lat po egzekucjach w Dolinie Śmierci oddano hołd ofiarom.

Burzą pozostałości po fabryce Makrum [ZDJĘCIA]

Redaktor | 25 wrz 20:06 Rozpoczęła się rozbiórka budynków po fabryce Makrum – poinformował we wtorek (25 września) portal bydgoszcz.wyborcza.pl. Na osiedlu Leśnym powstaje wielki kompleks mieszkaniowo-usługowy Platanowy Park.

Malutka Iga walczy z chorobą i czasem. Krew pilnie potrzebna!

Redaktor | 25 wrz 16:54 Dwuletnia Iga jest córką lęborskiego policjanta. Dziewczynka walczy ze śmiertelną chorobą podobną do białaczki. Aby mieć szansę wyjścia z ciężkiej infekcji, pilnie potrzebuje granulocytów, komórek krwi – koniecznie grupy 0+ lub 0-.

Konfederacja pyta rząd, co robi w sprawie Zachemu

Redaktor | 25 wrz 14:30 Kandydat Konfederacji Grzegorz Kluczyński i mieszkanka Łęgnowa Renata Włazik sformułowali 16 pytań do władz na temat pozachemowskiego skażenia. Uważają, że w sprawie usuwania zanieczyszczeń nic się nie dzieje.

Znalazł niewybuch na polu. Pilnowali bombę całą dobę

Redaktor | 24 wrz 21:34 Mieszkaniec Wiela podczas przeglądu należącego do niego pola znalazł niewybuch pochodzący prawdopodobnie z czasów wojny. Nietypowe znalezisko zabezpieczali do czasu przyjazdu specjalnej jednostki wojskowej miejscowi policjanci.