Rejewski już jeździ do Warszawy

Redaktor | 30 maj 14:44 Pociąg IC „Rejewski” odjeżdża z Warszawy Wschodniej do stacji Bydgoszcz Główna codziennie o godz. 9.04. Do stolicy wraca o 14.10.

O równym traktowaniu zdecydują „sami swoi”

Redaktor | 30 maj 13:13 Bydgoska Rada Miasta wybrała ze swoich szeregów członków Rady ds. Równego Traktowania. – Bareja lepiej by tego nie wymyślił– komentuje odrzucenie kandydata opozycji Paweł Bokiej, radny Prawa i Sprawiedliwości.

Na Wyspie Młyńskiej znów zrobi się bajkowo

Redaktor | 30 maj 11:12 W niedzielę (2 czerwca) na Wyspie Młyńskiej już po raz siódmy odbędzie się piknik organizowany przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i fundację „Rozwój UTP” z okazji Dnia Dziecka. W programie „Bajkowej Bydgoszczy” kolorowa parada oraz liczne konkursy i zabawy.

Komiksowe DIY, czyli od konceptu do druku. Prelekcja w Pracowni przy Jezuickiej

Jacek Kargól | 30 maj 10:05 Jak dopracować historię i przelać ją na strony komiksu, a także o czym pamiętać, przygotowując dzieło do wydania, we wtorek (28 maja) dowiedzieli się początkujący „komiksiarze”. Prelekcję w Pracowni przy ul. Jezuickiej 22 poprowadziła dla nich Kaja, ps. Zvyrke, autorka z Asocjacji Komiksu w Toruniu.

Bydgoskie uczelnie rozpoczynają rekrutację

Redaktor | 30 maj 08:19 Bydgoskie uniwersytety wkrótce zaczną nabory. Początek rekrutacji na UTP w poniedziałek (3 czerwca), dwa dni później (5 czerwca) proces rekrutacyjny rozpocznie się na UKW.

Badania profilaktyczne dla mężczyzn w bydgoskim Centrum Onkologii

Redaktor | 29 maj 19:04 Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy i Urząd Miasta w Bydgoszczy zapraszają mężczyzn - mieszkańców Bydoszczy na badania profilaktyczne w kierunku wykrywania raka gruczołu krokowego. Z badań będzie można skorzystać od 1 lipca 2019 roku.

Pojadą na Sejm Dzieci i Młodzieży. Mandaty dla młodych wręczone

Redaktor | 29 maj 15:31 Takich ludzi jak Wy – zaangażowanych w sprawy społeczne, nam potrzeba – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, wręczając uczniom z regionu mandaty posła na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim we wtorek (28 maja) odebrało je 20 osób.

Parkuj, jedź i płać

Redaktor | 28 maj 21:46 Bydgoscy radni będą w środę (29 maja) debatować nad uchwałą o stawkach za parkowanie i przejazdy komunikacją publiczną w systemie „parkuj i jedź”.

Reforma oświaty: Bydgoszcz dała radę

Redaktor | 28 maj 19:14 Około siedem tysięcy uczniów ubiegać się będzie o przyjęcie do liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół na rok szkolny 2019/2020. „Miasto jest gotowe na ich przyjęcie” – informuje ratusz. Już niemal wszystkie szkoły przygotowały podwójną liczbę klas pierwszych