Stary Fordon będzie jak nowy. Kończą się prace projektowe

Redaktor | 12 cze 18:29 Trwają ostatnie prace nad projektem umocnionego nabrzeża w Starym Fordonie. Ma ono umożliwiać cumowanie i wodowanie mniejszych łodzi – informuje bydgoski ratusz. Jesienią planuje zlecić kolejne prace budowlane związane z rewitalizacją tej części miasta.

Przynieś okulary, by pomóc potrzebującym w Kenii

Redaktor | 12 cze 16:41 Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy wspomaga działania Stowarzyszenia Leczymy z Misją. Podczas aktualnej edycji zbiera okulary, szkła, oprawki oraz krople do oczu (zamknięte), które w lipcu wysłane zostaną do Kenii.

Uwaga pasażerowie! Czasowe zmiany w komunikacji!

Redaktor | 12 cze 16:03 W związku z uruchomieniem nowej lokalizacji przystanków Nakielska/Lisia od wtorku (11 czerwca) nastąpiły zmiany w komunikacji miejskiej. Po zakończeniu budowy ronda oraz ścieżek rowerowych na połączeniu ulic: Nakielskiej, Łochowskiej, Lisiej - powstała także zatoka dla autobusów w nowej lokalizacji.

Ponad kilogram marihuany na bydgoskim Błoniu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Redaktor | 12 cze 13:55 Bydgoscy policjanci zatrzymali mieszkańca Bydgoszczy, który posiadał w domu narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego ponad kilogram marihuany o czarnorynkowej wartości niemal 68  tysięcy złotych, a także sadzonki konopi indyjskich i inne przedmioty związane z przestępczym procederem.

Noc Teatrów 2019 w Teatrze Polskim

Redaktor | 12 cze 13:05 Teatr Polski im. H. Konieczki w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty prowadzone przez twórców i realizatorów teatralnych, na co dzień pracujących w TPB. W nocy z 15 na 16 czerwca będzie można wziąć udział m.in. w warsztatach z reżyserii świata czy w warsztatach charakteryzacji scenicznej i rekwizytatorskich.

Wieczór autorski Marka Kazimierza Siwca

Redaktor | 12 cze 12:00 Biblioteka UKW zaprasza na wieczór autorski Marka Kazimierza Siwca, który odbędzie się w czwartek (13 czerwca) z okazji 40-lecia pracy twórczej połączony z prezentacją najnowszej książki pt. „Przebłysk, wiersze londyńskie".

Uroczyste powitania lata w Botaniku

Redaktor | 12 cze 11:08 Ogród Botaniczny UKW zaprasza na uroczyste Powitanie Lata, które odbędzie się w czwartek (13 czerwca). Pracownicy botanika na tę okazję przygotowali mnóstwo atrakcji.

Orzechowska. Prace zebrane - Wernisaż i wystawa w "perA boutique".

Jacek Kargól | 12 cze 10:03 Orzechowska. Prace zebrane - to tytuł wystawy, która zagościła w butiku "perA" w piątek (31 maja). Wernisaż Anny Pulcyn-Orzechowskiej zgromadził sporą widownię, ledwo mieszczącą się w sklepie z oryginalną damską odzieżą. Dwie przyjaciółki z dwóch sklepów przy ul. Długiej wykazały się inicjatywą, poczuciem smaku i zdolnością wsłuchania się w potrzeby klientów, którzy...

Wojciechowski wyskoczył na igrzyska olimpijskie [ZDJĘCIA]

Redaktor | 12 cze 07:21 Paweł Wojciechowski wynikiem 5,81 m wygrał konkurs „Tyczka na Wyspie” i tym samym wypełnił wymagane minimum olimpijskie. Zawody na Wyspie Młyńskiej były preludium 1. Memoriału Ireny Szewińskiej, który odbędzie się w środę (12 czerwca) na stadionie Zawiszy Bydgoszcz.