Szwederowo wyposażone w 18 defibrylatorów [LISTA MIEJSC]

Redaktor | 31 paź 09:54 Szkoły, kościoły, markety - to przede wszystkim w tych miejscach na Szwederowie od wtorku (29 października) można znaleźć defibrylatory AED. Na kupno urządzeń do reanimacji mieszkańcy osiedla zagłosowali rok temu w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Powietrze arktyczne [POGODA]

Redaktor | 31 paź 06:59 Wyż „Oldenburgia” ma swoje centrum obecnie nad Polską i Ukrainą, ale będzie odsuwał się na wschód. Za nim przyjdzie znad Atlantyku niż „Zed” i przyniesiei kilkudniowe ocieplenie, ale z deszczem i wiatrem.

Bilety sieciowe tańsze także dla uczniów z gmin ościennych

mk | 30 paź 22:44 Decyzją radnych miasta sieciowe bilety uczniowskie oraz bilety malucha zostały rozszerzone na obszar gmin Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko i Białe Błota. Za podróż komunikacją miejską mieszkający tam uczniowie i dzieci miesięcznie zapłacą tyle, co ich rówieśnicy z Bydgoszczy.

Bydgoski oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich świętował 30-lecie

mk | 30 paź 17:26 Pisarz to zawód, który rzadko przynosi wielkie dochody, to zawód-pasja – mówił w KPCK wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. We wtorek (29 października) członkowie bydgoskiego oddziału SPP, podczas uroczystości jubileuszowej, otrzymali odznaczenia państwowe, resortowe oraz nagrody samorządowe.

PKN Orlen będzie wspierał piłkarskiego Zawiszę

Redaktor | 30 paź 12:00 Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. został partnerem głównym piłkarskich szkoleń sportowych dzieci, młodzieży oraz seniorów w klubie Zawisza Bydgoszcz – poinformował klub w środę (30 października).

Pogoda zmienną jest [POGODA]

Redaktor | 30 paź 04:38 Nad Europą dominuje wyż „Oldenburgia” z centrami w rejonie Szkocji i nad zachodnią Polską. W Bydgoszczy w nocy, przy braku chmur, temperatura spadła do –4 stopni.