Sabina ustąpiła [POGODA]

Redaktor | 12 lut 06:05 Pozostaniemy jeszcze kilka dni w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego napływającego z zachodu.

Nadal wieje i pada [POGODA]

Redaktor | 11 lut 06:10 Przeważający obszar Europy będzie nadal pod wpływem rozległego niżu z rejonu oceanu Arktycznego i to on jest przyczyną silnego wiatru, który towarzyszy nam od półtorej doby. Dziś nad Poską, z zachodu na wschód, przemieszczał się będzie wtórny chłodny front atmosferyczny. Z zachodu zacznie napływać chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Nadal, aż do czwartku, wiatr...

Enea trzeci sezon będzie mecenasem Filharmonii Pomorskiej

Redaktor | 10 lut 16:06 Biznes i kultura muszą się łączyć, żeby dawać efekty w postaci znakomitych koncertów – mówi Cezary Nelkowski, zastępca dyrektora Filharmonii Pomorskiej. W poniedziałek (10 lutego) ogłoszono, że spółka Enea będzie wspierać instytucję także w 2020 roku.

Jak i po co powstała antypolska narracja o Jedwabnem. Spotkanie z W. Sumlińskim [RELACJA]

Redaktor | 10 lut 08:50 „Gdybyście jednak poszli do Żydowskiego Instytutu Historycznego i poprosili o kopie oryginału to jej nie dostaniecie, bo usłyszycie, że oryginał zaginął. Najważniejszy dokument, w oparciu o który opisano zbrodnie w Jedwabnem, zaginął.” - mówił Wojciech Sumliński podczas spotkania 16 stycznia w Bydgoskim Klubie Frondy, podczas którego dziennikarz i autor książki „Powrót...

Wicher znów wieje [POGODA]

Redaktor | 10 lut 06:46 Kolejne dni zapowiadają się wietrznie w całej Polsce. Wszystko za sprawą niżu "Sabine", którego centrum znajduje się na morzu Norweskim i przesuwa się na północny wschód. „Sabine” wraz z niżem „Ruth” tworzą rozległy, wieloośrodkowy układ nad północnym Atlantykiem.

Po niedzieli powrót „zimowej jesieni” [POGODA]

Redaktor | 9 lut 07:44 Niedziela przyniesie pogodę podobną do wczorajszej,, będzie nawet jeszcze cieplej, w Bydgoszczy spodziewane jest 7 stopni lub nawet więcej, jednak ze wzrastającym od północnego zachodu zachmurzeniem. Po ciepłym i pogodnym weekendzie powróci pogoda raczej jesienna — z dodatnią temperaturą i opadami deszczu, zamiast śniegu i silnym wiatrem.