Genialną „Pasją” Bacha uczcili Dzień Muzyki

Redaktor | 3 paź 11:05 Capellę Bydgostiensis, aż trzy chóry i znakomitych solistów usłyszeli melomani w Filharmonii Pomorskiej 1 października, w Międzynarodowy Dzień Muzyki. Świętowali wykonaniem arcydzieła – „Pasji wg św. Mateusza” Jana Sebastiana Bacha.

List z folwarku [FELIETON JAROSŁAWA JAKUBOWSKIEGO]

Redaktor | 3 paź 10:01 „Ostatnio jeden sztukmistrz, taki na oko dobrze wykarmiony, palnął gadkę, że niby ci, co głosują nie na tych, co trzeba, to potomkowie chłopów folwarcznych i mszczą się za wieki ciemiężenia. Ja tam nie wiem” - z przymrużeniem oka pisze Jarosław Jakubowski.

Narkotyki, broń i jazda na haju – wpadł w ręce policji

Redaktor | 3 paź 09:17 Patrol z Fordonu zatrzymał 34-latka podejrzanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków, posiadanie narkotyków oraz nielegalne posiadanie broni. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli. W jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli narkotyki oraz pistolet.

Wciąż jesiennie i chłodno [POGODA]

Redaktor | 3 paź 06:10 Wschodnia połowa Europy nadal jest w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Zachód natomiast znajdzie się pod wpływem wyżu Käthe i wyżu skandynawskiego. Z kolei na wyspy Brytyjskie wpływ ma głęboki niż znad północnego Atlantyku. To on spowodował huragan, wyrządzający znaczne szkody na Azorach.