Aktorzy w amfiteatrze nad Brdą. Na początek Emilian Kamiński

Redaktor | 9 lip 11:36 Letnie wieczory w amfiteatrze na Brdą to nie tylko „Rzeka muzyki”. W cztery wakacyjne poniedziałki będzie można obejrzeć spektakle w wykonaniu znanych polskich aktorów. Wystąpią m.in. Emilian Kamiński, Krzysztof Materna, Olga Bołądź i Grażyna Szapołowska. Już dzisiaj (9 lipca) pierwszy spektakl.

Na łańcuchu mitu [FELIETON MARCINA MASNEGO]

Redaktor | 8 lip 19:16 W felietonie sprzed bodaj trzech miesięcy „Opowieści ubezpieczeniowe” napocząłem temat mitów i zamierzam go ciągnąć, bo największym problemem naszej epoki wydaje mi się fałsz, życie w fikcji.

Otton I zmienił oblicze Europy

Redaktor | 8 lip 17:58 Jerzy Strzelczyk to jeden z największych znawców średniowiecza w Polsce. Jego książki są wypełnione szczegółowymi informacjami na temat tej epoki, podanymi jednak w tak przystępny sposób, że przyjemność z czytania będą mieć nie tylko mediewiści, ale również zwykli miłośnicy historii.

Dlaczego komunia święta nie jest dla wszystkich?

Redaktor | 8 lip 10:58 Od samego początku przestrzegano zasady, że jest to sakrament, który winien być otoczony szczególną czcią i dostępny tylko dla tych, którzy żyją już w stanie Bożej łaski. Św. Paweł sformułował jasno tę regułę w Pierwszym Liście do Koryntian: „Tak więc, ktokolwiek by pożywał ten chleb albo pił kielich Pański niegodnie, winien będzie ciała i krwi Pańskiej. Niechże...