Rynek w Starym Fordonie w nowej odsłonie [WIZUALIZACJE]

Redaktor | 8 gru 13:05 Konkurs na zagospodarowanie rynku w Starym Fordonie został rozstrzygnięty. Najciekawszą koncepcję przygotowali architekci z Poznania. Chcą z tej części miasta uczynić estetyczną przestrzeń nawiązującą do historii, a także stworzyć kameralną atmosferę, która zachęci do spędzania tam wolnego czasu.

Poznaj militarną Bydgoszcz – już dziś wyjątkowe spotkanie!

Redaktor | 8 gru 10:54 Dziś (8 grudnia) o godz. 18.00 w bibliotece na Starym Rynku odbędzie się promocja książki Krzysztofa Drozdowskiego „Bydgoska architektura militarna w latach 1772–1945”. – Przedstawię to, co nie znalazło się w publikacji, będzie też pokaz zdjęć – zaprasza autor.

Pierwszy krok do budowy obwodnicy Białych Błot

Andrzej Pawelczak | 7 gru 20:37 Drogą wojewódzką nr 223 z Bydgoszczy w kierunku tras krajowych nr 5 i 10 codziennie przejeżdża blisko 24 tysiące samochodów. Budowa obwodnicy Białych Błot staje się więc koniecznością. W czwartek (7 grudnia) w bydgoskim ratuszu podpisany został list intencyjny w sprawie opracowania dokumentacji dotyczącej koncepcji obwodnicy Białych Błot.

Miasteczko bezpiecznego bohatera otwarte

Redaktor | 7 gru 15:12 Rzeczywistych rozmiarów przystanek autobusowy, przejście dla pieszych, wielofunkcyjny domek i autobus – wszystko to znalazło się w „Miasteczku bezpiecznego bohatera”, które 6 grudnia otwarto w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niedowidzącej im. Louisa Braile’a. Osoby z problemami wzroku będą poznawać tu zasady ruchu drogowego i oswajać się...

Nie żyje Lucyna Andrysiak

Redaktor | 7 gru 14:43 Nie żyje Lucyna Andrysiak, działaczka harcerska, pedagog i samorządowiec. Informację o jej śmierci pojawiła się m.in. na stronie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego, której była wieloletnią komendantką. „Zapamiętamy ją jako wspaniałą instruktorkę, człowieka niezwykle życzliwego, pełnego empatii i zrozumienia innych ludzi – czytamy w komunikacie.

Poprawki do budżetu: bilet uczniowski i nowe baseny

Redaktor | 7 gru 13:58 Darmowa komunikacja i tańsze bilety dla uczniów, a także budowa nowych basenów - wspólny komunikat dotyczący zmian w mieście przedstawili prezydent Rafał Bruski, przewodnicząca Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP w Bydgoszczy Monika Matowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy Ireneusz Nitkiewicz.

Gmina w obiektywie [WARSZTATY CZ.1]

Redaktor | 7 gru 13:18 Jak zrobić dobrą fotografię? Jak przygotować sprawnie informację medialną i jak ją poprawnie zilustrować? Jak stworzyć galerię internetową? – to tylko niektóre tematy warsztatów „Gmina w obiektywie” dla przedstawicieli gmin i organizacji pozarządowych.