Jechał pijany, a do tego zbyt szybko. Zatrzymali go policjanci [WIDEO]

Redaktor | 20 mar 22:03 Pijanego kierowcę zatrzymali w miniony weekend policjanci ruchu drogowego ze Świecia. 37-latek przekroczył prędkość, nie posiadał uprawnień, a na dodatek podróżował z poszukiwanym kolegą. Oprócz mandatu kierowcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Zdarzenie nagrał wideorejestrator zamontowany w policyjnym radiowozie.

Podejrzani są o zbrodnię vatowską. Grozi im nawet do 25 lat więzienia [WIDEO]

Redaktor | 20 mar 19:44 Z ustaleń funkcjonariuszy CBŚP i kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej, że w proceder „kupowania kosztów” w celu nielegalnego obniżenia podatku może być zamieszanych nawet 150 firm. Wśród zatrzymanych znajdują się dwie osoby podejrzane o zbrodnie vatowskie, którym grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 25 lat.

Park kieszonkowy powstaje w Śródmieściu

Redaktor | 20 mar 19:03 Drzewa i krzewy, rabaty z kwiatami, a także ławeczki i siedziska – na zieleńcu u zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej powstaje pierwszy w mieście park kieszonkowy. Miniogród ma być miejscem odpoczynku i relaksu w otoczeniu przyrody – informuje ratusz.

Niewidomi i niedowidzący zawodu będą uczyć się na nowym sprzęcie

Redaktor | 20 mar 13:17 Maszyny służące do druku pisma Braille’a, elektroniczne lupy czy mówiące wagi kuchenne do nauki zawodu – te i inne specjalistyczne pomoce dydaktyczne trafią do uczniów Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy. Wartość sprzętu to blisko 701 tysięcy złotych.