Szprycha 1 - do Warszawy w mniej niż dwie godziny

Redaktor | 21 maj 19:58 Centralny Port Komunikacyjny to nie tylko nowe lotnisko, ale też linie kolejowe. W ramach tzw. szprychy nr 1 powstanie ponad 300 km nowych linii kolejowych, a prawie 600 km zostanie zmodernizowanych. Do sieci połączeń dalekobieżnych zostaną włączone m.in. Płock, Grudziądz i Złotów. Z Bydgoszczy do Warszawy pojedziemy w przyszłości w mniej niż dwie godziny.

Drums Fusion 2019 coraz bliżej [PROGRAM]

Redaktor | 21 maj 19:43 Znakomici muzycy i najlepsi perkusiści, do tego koncerty nietuzinkowych gwiazd, takich jak Omara Portuondo z Buena Vista Social Club czy Richard Bona wystąpią na 13. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion 2019.

Policjantki uratowały ludzkie życie

Redaktor | 21 maj 17:41 Dzięki szybkiej reakcji policjantek z bydgoskiego Śródmieścia mężczyzna, który chciał targnąć się na własne życie, trafił pod opiekę lekarzy. Interwencja przeprowadzona przez dzielnicowe asp. szt. Izabellę Born oraz mł. asp. Hannę Giza- Łazińską doprowadziła do uratowania ludzkiego życia.

Narkotyki i dopalacze zabijają

Redaktor | 21 maj 15:48 „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” czyli o „Profilaktyce uzależnień–narkotyki, dopalacze, inne środki odurzające” rozmawiali policjanci na spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.

Galeria Autorska będzie świętować 40-lecie działalności

Redaktor | 21 maj 15:13 W najbliższy czwartek (23 maja) 40. urodziny będzie obchodzić Galeria Autorska Jana Kaji i Jacka Solińskiego. Podczas uroczystości w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (ul. Szymanowskiego 3) po raz pierwszy wręczona zostanie statuetka „Galernik Sztuki”. W programie także wystawa i spotkanie poetyckie.

Niż wchodzi nad Polskę [POGODA]

Redaktor | 21 maj 06:22 Zgodnie z naszymi przewidywaniami już utworzył się niewielki, bo mający średnicę kilkuset kilometrów, ale dosyć głęboki niż w rejonie Lwowa.