Symbol niezłomności i patriotyzmu

Krzysztof Osiński | Wczoraj 11:56 Nie wszyscy wiedzą, że pułkownik Łukasz Ciepliński przed wojną służył w jednej z bydgoskich jednostek wojskowych. Dla upamiętnienia jego męczeńskiej śmierci w 1951 r. 1 marca wyznaczony został Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wojewoda podał się do dymisji

Redaktor | 9 gru 21:36 Zgodnie z zapisem art. 38 ustawy o Radzie Ministrów z 8 sierpnia 1996 roku, w przypadku złożenie dymisji przez premiera rządu, do dymisji muszą podać się także wojewodowie. Zrobili to wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i wicewojewoda Józef Ramlau.

Bydgoszcz była największym pruskim bastionem na północy

Marta Kocoń | 9 gru 19:59 – W miejscu Opery Nova były koszary, z garnizonową piekarnią i kasynem oficerskim – opowiadał historyk-pasjonat Krzysztof Drozdowski. W piątek (8 grudnia) w bibliotece na Starym Rynku zaprezentował swoją książkę – jedyną monografię o obiektach militarnych w naszym mieście.

Bydgoszcz ma nowe sanktuarium

Marta Kocoń | 9 gru 16:00 Wczoraj (8 grudnia) kościół Matki Bożej Fatimskiej na Wyżynach otrzymał status sanktuarium. Jest siódmym sanktuarium w diecezji bydgoskiej.

Żywa choinka – jak ją wybrać?

Redaktor | 9 gru 12:56 Zbliża się czas Bożego Narodzenia, poprzedzony mozolnymi przygotowaniami. Wszystko po to, by było pięknie, radośnie i rodzinnie. Elementem tradycji jest także świąteczne drzewko – coraz częściej prawdziwe, a nie sztuczne.

Książka w twardej oprawie [FELIETON TOMASZA ROWIŃSKIEGO]

Redaktor | 9 gru 12:39 Są momenty miłe w życiu. Na przykład to chwila, gdy ukazuje się książka, której jest się autorem lub chociaż współautorem. W tym roku już raz mi się taki miły moment przytrafił, kiedy ukazał się tom pod redakcją Pawła Rojka „Społeczeństwo teologiczne. Polska teologia narodu 966–2016”.