Elf2 Pesy z homologacją. Będzie wozić po Wielkopolsce

Redaktor | 13 wrz 11:11 Wyprodukowany przez Pesa Bydgoszcz SA dla województwa wielkopolskiego elektryczny zespół trakcyjny Elf2 dostał zezwolenie na dopuszczenie do ruchu. Firma dostarczyła już pięć z dziesięciu zamówionych pojazdów.

Przed wyborem studiów. Salon Maturzystów na UTP

Redaktor | 13 wrz 09:36 Do końca września maturzyści muszą złożyć deklaracje, w których wskażą, jakie dodatkowe przedmioty chcą zdawać na egzaminie dojrzałości. Decyzje pod kątem przyszłych studiów 16 i 17 września pomogą im podjąć eksperci na UTP.

Leki za 5 złotych. Lewica chce uzdrowić służbę zdrowia

Redaktor | 11 wrz 17:18 Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia i leki nie droższe niż 5 złotych – to niektóre elementy „pakietu zdrowia”, o który Lewica chce zabiegać w parlamencie. Swoje postulaty kandydaci przedstawili przed Szpitalem MSW.

Na sportowo pomogą dzieciom z domów dziecka. PKO Bieg Charytatywny

Redaktor | 11 wrz 14:15 W sobotę (14 września) na bydgoskim stadionie Zawiszy odbędzie V PKO Bieg Charytatywny. Uczestnicy nie tylko dostarczą sportowych emocji, ale też wesprą szczytne cele. Po zakończonym biegu organizatorzy zapraszają też na bogaty w atrakcje ekologiczny piknik rodzinny.

Umiarkowane klimaty [POGODA]

Redaktor | 11 wrz 05:28 Od czwartku, na północ od pięćdziesiątego równoleżnika (czyli zaczynając od szerokości geograficznej Bydgoszczy), powstanie obszar intensywnej cyrkulacji zachodniej. W wyższych warstwach atmosfery, na poziomie mniej więcej wysokości Himalajów, prąd strumieniowy osiągać będzie prędkość ponad 250 km/h i wiać będzie od Atlantyku przez wyspy Brytyjskie i Bałtyk. Przy...