Lato powitaliśmy w Myślęcinku [ZDJĘCIA]

Andrzej Pawełczak | 18 cze 2017 W niedzielę, 18 czerwca, tradycyjnie już na polanie Różopole powitaliśmy lato. Podczas tegorocznego Otwieracza przygotowano dla bydgoszczan wiele atrakcji. Nic dziwnego zatem, że w Myślęcinku zjawiło się kilka tysięcy ludzi.

Bydgoszcz na minus w programie Mieszkanie Plus

Wojciech Bielawa | 18 cze 2017 Kilkadziesiąt gmin w całej Polsce buduje, albo niebawem rozpocznie budowę tanich mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Bydgoszczy się nie spieszy.

Muzykoterapia może być dla każdego

Magdalena Liczkowska | 18 cze 2017 Czy heavy metal może mieć działanie terapeutyczne? Co zrobić z pacjentem poddawanym muzykoterapii, który nie lubi słuchać jak „baba wysoko pieje”? Z dr. hab. Wojciechem Pospiechem, kierownikiem Katedry i Zakładu Muzykoterapii Collegium Medicum rozmawia Magdalena Liczkowska.

Zawisza nigdy nie zginie

Redaktor | 17 cze 2017 - Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, by marka Zawisza Bydgoszcz żyła - deklaruje Krzysztof Bess, prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Bydgoszcz w rozmowie z "Tygodnikiem Bydgoskim"

Bydgoscy krzewiciele antysemityzmu

Krzysztof Osiński | 17 cze 2017 „Szabes Kurier” to jedna z najbardziej antysemickich gazet w międzywojennej Polsce. Wydawano ją w Bydgoszczy, a nakład dochodził niekiedy nawet do 50 tys. egzemplarzy.

Marsz mężczyzn w milczeniu i skupieniu

Redaktor | 16 cze 2017 W piątek, 16 czerwca, katolicy z diecezji bydgoskiej wzięli udział w marszu mężczyzn. Na czele pochodu szedł kapłan z monstrancją, a uczestnicy całą trasę przeszli w milczeniu.

Na dziewięć rowerów, sześć nie jedzie

Wojciech Bielawa | 16 cze 2017 Bydgoski Rower Aglomeracyjny się sypie. - Wypożyczanie jest jak losowanie. Nigdy nie wiadomo, czy rowery są sprawne albo czy można je wyjąć ze stacji – narzekają użytkownicy. Sfatygowane jednoślady będą wymienione na nowe dopiero w przyszłym roku.

Kolejna podwyżka zrujnuje lokatorów

Wojciech Bielawa | 16 cze 2017 W kolejce po mieszkanie czeka w Bydgoszczy ponad 1300 rodzin. Wolnych lokali jest nieco ponad 300, a i tak nie wszystkie nadają się do zamieszkania. Lokatorzy ADM narzekają na wysokie czynsze, a czeka ich kolejna podwyżka.

To będzie nadzwyczajny koncert Szymona Nehringa

Redaktor | 16 cze 2017 Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy oraz Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy zapraszają na nadzwyczajny koncert Szymona Nehringa z okazji 76. rocznicy śmierci Ignacego Jana Paderewskiego.