Ze Szwederowa do centrum na rowerze

Redaktor | 19 wrz 2017 Ogłoszony został przetarg na budowę nowej trasy rowerowej, która pozwoli dojechać ze Szwederowa w stronę Starego Miasta. Będzie ona miała charakter kontrapasa. Nowe drogi rowerowe powstaną też wzdłuż Kujawskiej i Zbożowego Rynku.

„Za życiem” – nowy pomysł pomocy niepełnosprawnym

Redaktor | 19 wrz 2017 Program, który wejdzie w życie na początku przyszłego roku, obejmie wsparciem osoby niepełnosprawnych od poczęcia do śmierci. – Osoby niepełnosprawne mają prawo do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym – mówi Mirosław Przewoźnik, dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Złożą swoje autografy na Długiej

Redaktor | 19 wrz 2017 Artysta fotografik Jerzy Riegel, wioślarski duet mistrzyń olimpijskich Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj oraz chirurg prof. Wojciech Zegarski – to oni odsłonią swoje autografy na ulicy Długiej. Uroczyste odsłonięcie Bydgoskich Autografów odbędzie się już w najbliższą sobotę, 23 września, o godzinie 12.00.

Trzecia edycja TehoFest za nami [ZDJĘCIA]

Redaktor | 17 wrz 2017 Tegoroczne święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH20 upłynęło pod hasłem „Bydgoszcz ma skarb”. O tym, jaki to skarb i jak go odkryć, można było przekonać się w w sobotę w obiektach należących do szlaku.