Droga S-10 zostanie wybudowana w terminie

Andrzej Pawełczak | 25 lip 2017 Jak zapewniają wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i poseł PiS Tomasz Latos budowa drogi ekspresowej S-10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem nie jest zagrożona. Jest pomysł, aby trasa ta powstała w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Dobrczanie wybrali nową radę gminy

Magdalena Liczkowska | 25 lip 2017 Niedzielne wybory w Dobrczu przebiegły spokojnie i bez incydentów. W ciągu najbliższych dni piętnastu nowych radnych obejmie mandaty po byłych samorządowcach. Poprzednią radę gminy mieszkańcy odwołali w kwietniu, na drodze referendum przeprowadzonego po kontrowersjach wokół planowanej budowy przemysłowych ferm drobiu.

Szlak TEH2O wśród nowych siedmiu cudów Polski?

Redaktor | 25 lip 2017 Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O został nominowany w plebiscycie 7 nowych cudów Polski, organizowanym przez National Geographic. Tym samym może znaleźć się na liście najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc na terenie Polski.

Olszewski: Decyzja prezydenta dobra, choć niepełna

Andrzej Pawełczak | 24 lip 2017 - Decyzję prezydenta Dudy oceniam kierunkowo za dobrą, logiczną i wpisującą się w to, czego oczekuje opinia publiczna, choć niepełną, bo do pełni szczęścia potrzebne byłoby jeszcze trzecie weto – stwierdził poseł Paweł Olszewski (PO), komentując zapowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, że zawetuje dwie z trzech przyjętych przez parlament ustaw o reformie sądownictwa.

Rzeźba uczy cierpliwości

Magdalena Liczkowska | 23 lip 2017 Jego rzeźby można znaleźć na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych po RPA i Australię. Tworzy zarówno dzieła sakralne, jak i świeckie. Janusz May – samouk, który z rzeźbiarstwa uczynił sposób na życie, teraz przekazuje swoją wiedzę młodemu pokoleniu artystów.

Z błędów trzeba się wyzwalać

Michał Jędryka | 23 lip 2017 – Jest w Polsce pewna grupa ludzi, którzy mają mentalność skolonizowanych wasali. Oni będą powtarzać to, co mówi Macron i Merkel i nawoływać, że musimy tego słuchać, bo to jest Europa – mówi ksiądz profesor Zygmunt Zieliński w rozmowie z Michałem Jędryką.