Autobusy z Osowej Góry nie będą stać w korkach

Redaktor | 27 lip 2017 W czwartek (27 lipca) ogłoszony został przetarg na budowę buspasa w ciągu ul. Kolbego wraz z rozbudową infrastruktury pieszo-rowerowej. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Osowej Góry szybciej dojadą do centrum, poprawi się też bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Nasi znowu pokonają Krzyżaków. Jarmark Cysterski w Koronowie

Redaktor | 27 lip 2017 W ten weekend, 29 i 30 lipca, już po raz piętnasty na tuszyńskich polach pod Koronowem odbędzie się Jarmark Cysterski. Od lat jego największą atrakcją, przyciągającą tłumy widzów, jest inscenizacja bitwy stoczonej z Krzyżakami pod Koronowem.

Legenda o Kazimierzu Wielkim na muralu

Redaktor | 26 lip 2017 Rusza konkurs na projekt i wykonanie muralu na ścianie zabytkowej kamienicy przy ul. Jagiellońskiej 36. Tematem malowidła ma być legenda o królu Kazimierzu Wielkim i łuczniczce o imieniu Bydgoszcza.

Droga S-10 zostanie wybudowana w terminie

Andrzej Pawełczak | 25 lip 2017 Jak zapewniają wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i poseł PiS Tomasz Latos budowa drogi ekspresowej S-10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem nie jest zagrożona. Jest pomysł, aby trasa ta powstała w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Dobrczanie wybrali nową radę gminy

Magdalena Liczkowska | 25 lip 2017 Niedzielne wybory w Dobrczu przebiegły spokojnie i bez incydentów. W ciągu najbliższych dni piętnastu nowych radnych obejmie mandaty po byłych samorządowcach. Poprzednią radę gminy mieszkańcy odwołali w kwietniu, na drodze referendum przeprowadzonego po kontrowersjach wokół planowanej budowy przemysłowych ferm drobiu.

Szlak TEH2O wśród nowych siedmiu cudów Polski?

Redaktor | 25 lip 2017 Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O został nominowany w plebiscycie 7 nowych cudów Polski, organizowanym przez National Geographic. Tym samym może znaleźć się na liście najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc na terenie Polski.