Bruski tłumaczy: Nie deklarowałem przyjęcia uchodźców

Andrzej Pawełczak | 3 lip 2017 Podpisanie przez Rafała Bruskiego oraz 10 prezydentów deklaracji o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji wywołało w Bydgoszczy prawdziwą burzę. - Nie ma żadnych decyzji dotyczących przyjmowania uchodźców. To wyłączna kompetencja rządu - twierdzi prezydent Bydgoszczy.

Nie ma bankowości bez zaufania, a zaufania bez etyki [WYWIAD]

Michał Jędryka | 2 lip 2017 – Bank Pocztowy wraz z pocztą działa w środowiskach małych miast i na wsi, gdzie wszyscy wszystkich znają. Nasza bankowość z natury ma szansę być bardziej etyczna, bo jest oparta na takich właśnie bezpośrednich reakcjach – mówi prezes Banku Pocztowego Sławomir Zawadzki w rozmowie z Michałem Jędryką.

Rektorzy tłumaczą, czemu bydgoskie uniwersytety się nie połączą

Wojciech Bielawa | 2 lip 2017 UKW to najgorszy uniwersytet w Polsce – wynika z najnowszego rankingu „Perspektyw”. UTP zajmuje 17. miejsce wśród 21 uczelni technicznych w kraju. Czy receptą na bolączki bydgoskich uczelni byłoby ich połączenie? Rektorzy nie chcą o tym słyszeć.

Przygoda na wyciągnięcie miecza [RECENZJA "KRÓLA ARTURA"]

Redaktor | 1 lip 2017 Historię władcy Brytów znamy z książek, adaptowano ją na potrzeby filmu, teatru czy gier komputerowych. Do polskich kin trafił „Król Artur: Legenda miecza”, w którym Guy Ritchie przedstawia nietuzinkową wizję losów tej postaci.

W Koronowie zmienią nazwy ulic

Andrzej Pawełczak | 1 lip 2017 W związku z ustawą dekomunizacyjną, w Koronowie przewidziano zmianę nazw ulic: Krasickiego, Kasprzaka, Nowotki, Sawickiej, Zawadzkiego oraz placu Zwycięstwa.

W Paterku stare jelcze, ikarusy i sany dostają drugie życie

Andrzej Pawełczak | 1 lip 2017 – Nie chodzi o to, aby stare autobusy stały w muzeum i można było je tylko oglądać, ale by jeździły i były w ruchu – mówi Artur Lemański, właściciel Muzeum Komunikacji w podbydgoskim Paterku w powiecie nakielskim.