Nowe szaty Figara [RECENZJA]

Redaktor | 3 maj 2017 ,,Wesele Figara” sztuką rewolucyjną? Wielu współczesnych widzów może ten fakt przyjąć z niedowierzaniem. Z dzisiejszej perspektywy opowieść o charyzmatycznym słudze, który wywodzi w pole swojego pana, wygląda po prostu na błyskotliwą komedię pomyłek z szczęśliwym zakończeniem.

Historia: „Solidarność” wobec majowego święta

Krzysztof Osiński | 3 maj 2017 Stan wojenny przyczynił się do likwidacji „Solidarności”, ale nie zniechęcił ludzi do walki z komunizmem. Wyrazem tej walki było zakłócanie pochodów pierwszomajowych albo organizowanie alternatywnych kontrpochodów.

Tak Bydgoszcz obchodzi Dzień Flagi [WIDEO]

Wojciech Bielawa | 2 maj 2017 We wtorek w samo południe przy akompaniamencie polskiego hymnu biało-czerwona flaga zawisła na placu Wolności. Uroczystościom towarzyszył koncert orkiestry wojskowej.

Opera Nova z czwartym kręgiem [WIZUALIZACJE]

Wojciech Bielawa | 2 maj 2017 Bydgoska opera wzbogaci się o nową przestrzeń wystawienniczą, sale konferencyjno-projekcyjne, a także salę do prób scenicznych. Wszystko to znajdzie się w nowym, czwartym kręgu opery.

Historia "TB": Niech się święci 1 Maja

Krzysztof Osiński | 1 maj 2017 Pierwszy maja był jednym z najważniejszych dni w kalendarzu świąt celebrowanych w PRL. Komuniści upamiętniali wówczas i honorowali ludzi pracy, w imieniu których rzekomo sprawowali władzę.

Tygodnik Bydgoski apeluje: Wywieśmy polską flagę

Michał Jędryka | 1 maj 2017 Warto przywracać znaczenie polskiej fladze. Niech ona będzie z nami w majowy weekend. Flaga powinna nam towarzyszyć we wszystkich momentach ważnych dla życia narodowego – pisze Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika Bydgoskiego”.

Brda powinna być dla każdego

Magdalena Liczkowska | 30 kwi 2017 Przepływa przez Bydgoszcz na odcinku 25 kilometrów. Jest osią przechodzącą przez miasto, nad nią pracujemy, mieszkamy, relaksujemy się. Jak zagospodarować bulwary nad Brdą, aby służyły wszystkim mieszkańcom?

Co na grilla? Majówkowe przepisy

Redaktor | 30 kwi 2017 Choć pogoda za oknem nie zapowiada się upalnie, większość z nas planuje rozpocząć maj udanym grillem – jeśli nie na dworze, to choćby w piekarniku. Mamy dla Was kilka sprawdzonych pomysłów na tę okazję.