Smutna rocznica. Tablica o Rejewskim odsłonięta po cichu

Wojciech Bielawa | 17 sie 2017 Na kilka dni przed 112. rocznicą urodzin Mariana Rejewskiego, na kamienicy przy ul. Gdańskiej 10 zamontowano tablicę upamiętniającą kryptologa, który złamał kod Enigmy. Dlaczego wybitny bydgoszczanin został uhonorowany po cichu?

Czterysta tysięcy złotych pomocy dla gmin

Redaktor | 17 sie 2017 Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zadeklarował wsparcie finansowe dla gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz, które ucierpiały w wyniku nawałnicy.

Pierwsza w Polsce konferencja instrumentologiczna w Ostromecku

Redaktor | 17 sie 2017 To będzie pierwsze takie wydarzenie w kraju – w ostromeckim kompleksie pałacowym 11-13 września odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Instrumentologiczna. Wezmą w niej udział muzycy, technicy budowy instrumentów, a także konserwatorzy fortepianów, muzykolodzy i kulturoznawcy.

Miasto liczy straty po nawałnicy

Redaktor | 17 sie 2017 Nawałnica, która przeszła w ubiegłym tygodniu nad naszym województwem, wyrządziła wiele szkód w przyrodzie również w Bydgoszczy. Jeszcze trwa szacowanie strat.

Wojsko pomoże odbudować linie energetyczne w Nakle

Redaktor | 16 sie 2017 32 żołnierzy z II Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu przyjedzie w czwartek do Nakła nad Notecią, aby pomóc spółce ENEA w odbudowie linii średniego i niskiego napięcia zniszczonych przez nawałnicę.

Synoptycy ostrzegają: Nad nasz region nadciągają burze

Redaktor | 16 sie 2017 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w środę (16.08) po południu w województwie kujawsko-pomorskim przejdą gwałtowne burze. Będą im towarzyszyły opady gradu i silny wiatr – w porywach powieje z prędkością do 70 km/h.

Zawisza Bydgoszcz zaprezentuje się na Starym Rynku

Wojciech Bielawa | 16 sie 2017 W piątek (18.08) o godz. 19 na płycie Starego Rynku odbędzie się prezentacja drużyny SP Zawisza. W sobotę o godz. 17 w Potulicach podopieczni Jacka Łukomskiego rozegrają pierwszy mecz w A-klasie. Rywalem bydgoszczan będzie GLKS Dobrcz.