W wakacje warto pójść do pracy

Magdalena Liczkowska | 6 lip 2017 Młodzi chcą pracować. Zwłaszcza teraz, gdy świadectwo ukończenia kolejnej klasy mają już w garści lub właśnie zdali ostatni egzamin w sesji. Jakich ofert szukać, aby zarobić przez kilka tygodni na wymarzone wakacje lub podreperować napięty studencki budżet?

Tak będą się nazywać bydgoskie ulice? Oto propozycje PiS

Wojciech Bielawa | 6 lip 2017 Radni PiS zwrócili się do przewodniczącego Rady Miasta o zwołania nadzwyczajnej sesji w sprawie dekomunizacji ulic. Ich propozycje na nowe nazwy to m.in. Studencka, Ku Słońcu, Legionów Polskich, Krzysztofa Gotowskiego i Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Chemik poznał rywali w meczach sparingowych

Redaktor | 6 lip 2017 Piłkarze Chemika Bydgoszcz wkrótce rozpoczną przygotowania do rozpoczęcia rozgrywek ligowych. Na razie poznali listę rywali w meczach sparingowych oraz nowego partnera strategicznego klubu.

PiS apeluje do radnego Mendrego: Odejdź z podniesioną głową

Wojciech Bielawa | 5 lip 2017 Radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do Jakuba Mendrego (SLD), aby dobrowolnie zrzekł się mandatu radnego. Politycy PiS nie chcą powoływania doraźnej komisji, która zweryfikuje gdzie mieszkają radni, ponieważ obawiają się, że będzie to „polityczny teatr”.

Swingi pojadą Wojska Polskiego

Redaktor | 4 lip 2017 Ogłoszony został przetarg na przebudowę torowiska na ul. Wojska Polskiego od ul. Baczyńskiego do Chemicznej wraz z pętlą. Prace zakończą się w połowie przyszłego roku.

Druga karetka dla Koronowa

Redaktor | 4 lip 2017 W Koronowie przez najbliższe dwa miesiące będzie funkcjonowała dodatkowa karetka. W poniedziałek, 3 lipca, przekazał ją władzom gminy wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Będzie buspas do Myślęcinka

Redaktor | 4 lip 2017 Do 17 lipca można składać w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oferty w przetargu na budowę buspasa na odcinku ulicy Gdańskiej. Ta inwestycja ma znacznie poprawić dojazd na duże imprezy organizowane na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.