Sikorski zeznawał w sprawie tragicznego lotu do Smoleńska

Wojciech Bielawa | 12 kwi 2017 - To nie była, ani oficjalna, ani państwowa wizyta. Zręczne jest sformułowanie pielgrzymka – zeznał przed Sądem Okręgowym w Warszawie Radosław Sikorski. Były szef MSZ jest świadkiem w procesie Tomasza Arabskiego, oskarżonego o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu do Smoleńska.

Animocje z kinem japońskim

Andrzej Pawełczak | 11 kwi 2017 Tematem przewodnim tegorocznej siódmej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animocje będzie animacja japońska. W programie, między innymi pokazy filmów, spotkania z twórcami, wystawy i warsztaty.

Badają umierających, bo chcą zrozumieć ich język

Magdalena Gill | 11 kwi 2017 – Umierający słyszą do końca. I wierzący, i ateiści badani przez Szwajcarów mówili, że w odchodzeniu pomagał im przekaz wzmacniający ufność – o śmierci w medycynie i inicjatywie powołania „pełnomocnika medycznego” w Polsce opowiada prof. Małgorzata Krajnik w rozmowie z Magdaleną Gill.

W poszukiwaniu integracji. Redaktor Lewicka-Ritter w Białych Błotach

Redaktor | 11 kwi 2017 – Brak wspólnej płaszczyzny to jedna z bolączek gminy – mówią mieszkańcy. Nadzieję na poprawę daje im zbliżające się 35-lecie zespołu „Łochowianie” i sprawdzona metoda „przez żołądek do serca”. Redaktor Krystyna Lewicka-Ritter w swoim cyklu "Smaki i smaczki" tym razem odwiedza Białe Błota.

IPN rozpoczął ekshumacje na „bydgoskiej Łączce”

Wojciech Bielawa | 10 kwi 2017 Na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej rozpoczęły się poszukiwania ciał i szczątków żołnierzy wyklętych. Ekshumacje prowadzi Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN, pod kierunkiem prof. Krzysztofa Szwagrzyka, wiceprezesa IPN.

Autobus zderzył się z tramwajem. Są ranni

Redaktor | 10 kwi 2017 Dzisiaj około godziny 9.30 na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej z Ogińskiego doszło do groźnego wypadku. Tramwaj nr 8 zderzył się z autobusem PKS. 15 osób trafiło do szpitali.