Koktajl z koncertem na zakończenie roku szkolnego w "Wiatraku"

Redaktor | 23 cze 2017 Modlitwa, prezentacja wiatrakowych wydarzeń, wykład Grażyny Rybki, koncert Joachima Perlika i degustacja pysznych koktajli – to wszystko znalazło się w programie „Koktajlu wiatrakowego”, którym oficjalnie fundacja zakończyła rok szkolny 2016/2017.

Po roku ciszy wraca temat Uniwersytetu Medycznego

Wojciech Bielawa | 22 cze 2017 Szanse na powołanie w Bydgoszczy Uniwersytetu Medycznego są równe zeru. Przeciwni temu są bowiem ministrowie zdrowia oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Projekt ustawy o powołaniu uczelni ponad roku temu utknął w sejmowych komisjach. Posłowie mają się nad nim pochylić w lipcu.

Nowy salon „Fale, Loki, Koki" otwarty na Starym Rynku

Redaktor | 21 cze 2017 Promocje, konkursy, konsultacje mistrzyni świata we fryzjerstwie Joanny Zaremby-Wanczury to tylko niektóre atrakcje czekające na klientów nowo otwartego sklepu przy Starym Rynku 13. W salonie można kupić kosmetyki do pielęgnacji włosów, akcesoria i sprzęt fryzjerski.

Nowi bydgoscy radni złożyli ślubowanie

Wojciech Bielawa | 21 cze 2017 Alicja Witowska-Araszkiewicz i Jan Gaul dołączyli do grona radnych Rady Miasta. Jan Gaul zastąpił w radzie Rafała Piaseckiego, który zrzekł się mandatu, a Alicja Witowska-Araszkiewicz zmarłą w ubiegłym miesiącu Grażynę Kufel.

Finisaż, czyli pożegnanie z bydgoską sceną

Andrzej Pawełczak | 21 cze 2017 Aż dwa premierowe spektakle wystawi w weekend Teatr Polski. Będzie to podsumowanie trzyletniego programu bydgoskiej sceny, kierowanej przez Pawła Wodzińskiego i Bartosza Frąckowiaka, którzy żegnają się z naszym miastem.

Bydgoszczanka poznaje Azję od podszewki

Magdalena Liczkowska | 20 cze 2017 Praca na farmie w Laosie, pomoc w hostelu w Tajlandii czy wolontariat w szkole w Kambodży to tylko niektóre pomysły Magdaleny Jakubowskiej na poznanie Azji. – Mało co daje tyle szczęścia, ile podążanie własną drogą – mówi 27-letnia bydgoszczanka, która podróżując, spełnia swoje marzenia.