Co się dzieje w weekend [PRZEWODNIK]

Redaktor | 29 wrz 2017 W ten weekend nie zabraknie imprez kulturalnych i sportowych. Trwa 55. Bydgoski Festiwal Muzyczny, interesujące spektakle będzie można zobaczyć w Operze Nova i Teatrze Polskim. Oto, co się będzie działo.

Promem przez Wisłę

Redaktor | 28 wrz 2017 W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisane zostało porozumienie w sprawie uruchomienia przeprawy promowej na Wiśle, na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa.

Polska dwunapędowa lokomotywa coraz bliżej realizacji

Redaktor | 28 wrz 2017 PKP Intercity, PESA Bydgoszcz oraz Instytut Pojazdów Szynowych „Tabor” podpisały umowę o współpracy badawczo-rozwojowej dotyczącej budowy lokomotywy dwunapędowej. To pierwszy projekt w ramach tzw. partnerstwa innowacyjnego, w którym polski przewoźnik, instytut badawczy i producent będą współpracować w celu stworzenia nowoczesnego pojazdu szynowego. Będzie to pierwsza tego typu...

Bogdan Dzakanowski ma przeprosić Rafała Bruskiego

Wojciech Bielawa | 27 wrz 2017 Radny Bogdan Dzakanowski ma przeprosić na piśmie prezydenta Rafała Bruskiego, a także wpłacić 5 tysięcy złotych na rzecz hospicjum – orzekł w środę (27.09) Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.

Andrzej Szwalbe wyrastał ponad przeciętność [ROZMOWA]

Magdalena Gill | 26 wrz 2017 - Szwalbe był najwybitniejszą osobowością, jaką spotkałam w mojej pracy pisarskiej – twórczą, wizjonerską, działającą z ogromną determinacją, a jednocześnie bardzo ludzką – opowiada Krystyna Starczak-Kozłowska, której książkę wznowi Stowarzyszenie Andrzeja Szwalbego Dziedzictwo.