Nagrody im. Kiepury dla artystów Opery Nova

Redaktor | 26 cze 2017 W sobotę, 24 czerwca, w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się XI Gala wręczenia Teatralnych Nagród Muzycznych im. Kiepury. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych za osiągnięcia twórcze w 2016 roku znaleźli się artyści bydgoskiej Opery Nova.

Nowe kierunki studiów wyznacza rynek pracy

Andrzej Pawełczak | 26 cze 2017 Na bydgoskich uczelniach trwa rekrutacja na rok akademicki 2017/2018. W ofercie pojawiły się propozycje nowych kierunków i specjalności studiów. Głównym wyznacznikiem ich wprowadzania są przede wszystkim potrzeby rynku pracy.

Sicienko stowarzyszeniami słynie...

Redaktor | 25 cze 2017 … tak w każdym razie twierdzi wójt gminy Jan Wach, który pospołu z kilkoma miejscowymi stowarzyszeniami i instytucjami pozarządowymi zorganizował Majowy Piknik „Postaw na rodzinę”.

Niepełnosprawni ruszyli w miasto i sprawdzali, jak są traktowani

Magdalena Gill | 24 cze 2017 Niepełnosprawni uczniowie ośrodka przy ul. Granicznej wraz z nauczycielkami i rodzicami odwiedzali anonimowo różne miejsca, by sprawdzić, jak traktuje się tam niepełnosprawnych. 51 wybranych przez nich obiektów otrzymało wyjątkowe certyfikaty.

ME U-21. Hiszpanie zagrali rezerwami i pokonali Serbów 1:0

Wojciech Bielawa | 24 cze 2017 W piątkowy wieczór Bydgoszcz pożegnała się z ME U-21. Spotkanie Hiszpanów z Serbami obejrzało ponad 12 tysięcy kibiców. Zawodnikiem meczu został wybrany strzelec jedynej bramki Denis Suarez, na co dzień zawodnik FC Barcelona.