Operowe hity w amfiteatrze nad Brdą [FOTORELACJA]

Redaktor | 7 cze 15:58 „Operowym rendez-vous” Opera Nova włączyła się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wielki koncert z udziałem solistów, chóru i orkiestry odbył się wczoraj (6 czerwca) na scenie letniej przy amfiteatrze nad Brdą.

Blechacz, Możdżer i muzyka Kilara na 56. BFM

Redaktor | 7 cze 12:38 56. Bydgoski Festiwal Muzyczny rozpocznie się już 14 września. W tym roku, z racji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, z estrady popłynie m.in. muzyka wybitnych polskich kompozytorów. Jednym z gości będzie Rafał Blechacz.

Operowa randka w plenerze już dziś. A w weekend jubileusz

Redaktor | 6 cze 10:14 Na koncert „Operowe rendez-vous” w amfiteatrze nad Brdą Opera Nova zaprasza już dziś (6 czerwca).  Natomiast w weekend (8-10 czerwca) na melomanów czeka „Zemstę nietoperza”. Podczas sobotniego spektaklu 30. rocznicę pracy artystycznej w bydgoskiej operze świętować będą soliści - Małgorzata i Janusz Ratajczakowie.

Operowe rendez-vous. Koncert w plenerze

Redaktor | 4 cze 09:13 Plenerowym koncertem 6 czerwca (środa) Opera Nova włączy się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wielki koncert z udziałem solistów, chóru i orkiestry odbędzie się na scenie letniej przy amfiteatrze nad Brdą.  

Bydgoskie dzieci piszą wiersze [RECENZJA]

Redaktor | 22 maj 10:50 Okazuje się, że aby dawać dobro i piękno, nie trzeba być głośnym, szaleńczo szybkim, ale wystarczy być po prostu… prawdziwym – o dziecięcych „Potyczkach z wierszem” pisze Katarzyna Chrzan.

Lista Wächtera. Syn wierzy, że tata był dobrym nazistą

Redaktor | 20 maj 17:58 70 lat po wojnie podpisywał się „Horst von Wächter, syn gubernatora” – dr Magdalena Ogórek opowiadała w Bydgoszczy o swoim śledztwie, które prowadziła tropem zagrabionych Polsce dzieł sztuki. Tak powstała książka „Lista Wächtera. Generał SS, który ograbił Kraków”.