Biografia w kolorowym papierku [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 29 sty 14:22 Obsypany w zeszłym roku Oscarami musical „La La Land” udowodnił, że ta forma może wstrzelić się w gusta zarówno widzów, jak i krytyków. Czy „Król rozrywki” rozbudzi wyobraźnię publiczności w tak samo przebojowy sposób?

Na randce z wrogiem [RECENZJA KSIĄŻKI]

Krzysztof Osiński | 27 sty 15:45 Wspomnienia mają przewagę nad zwykłymi książkami historycznymi. Tak jest też w przypadku arcyciekawej relacji Ludwiki Zacharasiewicz, która odsłania nam kulisy konspiracji w trakcie wojny oraz po jej zakończeniu.

Mniej znaczy więcej [RECENZJA FILMU]

Redaktor | 26 sty 15:54 Alexander Payne w swym najnowszym filmie „Pomniejszenie” serwuje nam iście brawurową, kuriozalną, podaną w słodko-kwaśnym sosie wizję, ale jakże celnie chwilami trafiającą w aktualną sytuację globalnej społeczności.

DEKADA – ciąg dalszy [WYSTAWA FOTOGRAFII]

Redaktor | 25 sty 14:23 Zdjęcia Romualda Fajtanowskiego zrobione podczas podróży po Ukrainie, Litwie, Czechach, Niemczech i Polsce można oglądać od 24 stycznia w Galerii Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. „DEKADA – ciąg dalszy” to podsumowanie trzyletnich działań artysty.

Król polki z Bydgoszczy

Redaktor | 23 sty 16:11 Jan Lewandowski z Bydgoszczy, w Ameryce znany pod nazwiskiem Jan Lewan. Sławę zdobył jako król polki. Doczekał się filmu o sobie. Amerykańską produkcję można już oglądać w serwisie filmowym Netflix.

Powrót Bydgoszczy do Macierzy w KPCK

Redaktor | 23 sty 10:25 Pracownia Dziedzictwa Kulturowego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza 24 stycznia 2018 o godz. 18:00 do Salonu Hoffman KPCK na XVIII Spotkanie z Historią.