Wybrzeże, jakiego nie znacie [KSIĄŻKA]

Redaktor | 10 lut 20:15 Bałtyk kojarzy nam się najczęściej – i słusznie! – z okresem wakacyjnego szaleństwa. To przecież nad morze wielu z nas wybiera się latem, aby wypocząć, dobrze się zabawić i nabrać energii na kolejne miesiące roku.

Za kulisami międzywojennego wywiadu

Redaktor | 9 lut 18:55 Krzysztof Osiński poleca: Brawurowe akcje, werbunki, zdrady, działania, których przebieg nie miał nigdy ujrzeć światła dziennego – to wszystko znajdziemy w książce „W tajnej służbie”.

SBB w oryginalnym składzie zagrało na Progressive Evening

Redaktor | 7 lut 11:02 Już czwarta edycja Progressive Evening, imprezy dla fanów rocka, odbyła się 1 lutego w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Jako pierwszy wystąpił zespół Art of Illusion, który poprzedził na estradzie gwiazdę wieczoru - SBB.

Sycylijskie porachunki. Dwie opery jednego wieczoru

Redaktor | 6 lut 10:24 Od piątku do niedzieli (8, 9, 10 lutego) Opera Nova zaprasza na wieczory z włoskimi operami „Rycerskość wieśniacza” i „Pajace”. Jednoaktówki Mascagniego i Leoncavalla wprowadzą widzów w świat miłości, zmysłów, zazdrości i krwawej zemsty.

Idzie do nas Wiosna Festiwali. MCK z nową kampanią [WIDEO]

Redaktor | 5 lut 16:44 Miejskie Centrum Kultury zaprasza na pięć festiwali – muzycznych, filmowych i literacki – odbywających się od marca do czerwca. W tym roku wszystkie promuje pod wspólnym szyldem „Wiosna Festiwali”. Bohaterem kampanii jest Kapitan Wiosna.

Spotkanie z poetami „Konstelacji Toposu”

Redaktor | 4 lut 13:42 Salon Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza we wtorek (5 lutego) na spotkanie z poetami „Konstelacji Toposu”, którą tworzy ośmiu poetów związanych z Dwumiesięcznikiem Literackim „Topos”: Przemysław Dakowicz, ur. 1977; Wojciech Gawłowski, ur. 1953; Adrian Gleń, ur. 1977; Jarosław Jakubowski, ur. 1974; Wojciech Kass, ur. 1964; Krzysztof Kuczkowski, ur....

Arie i duety trafią „Od brzuszka do uszka maluszka” [ZAPROSZENIE]

Redaktor | 1 lut 11:55 Ze względu na duże zainteresowanie cyklem dla niemowląt i kobiet w ciąży „Od brzuszka do uszka maluszka” Filharmonia Pomorska zaplanowała dodatkowe spotkanie. Koncert z repertuarem arii i duetów operowych i operetkowych odbędzie się 16 lutego o godz. 13.30.

Prawdziwe oblicze błazna w Operze Nova

Redaktor | 30 sty 12:46 Bydgoska opera zaprasza na trzy wieczory (1, 2, 3 lutego) z operą „Rigoletto” Verdiego. W spektaklu o rekordowej liczbie arii i duetów reżyser Natalia Babińska pyta widzów, kto kryje się pod maską tytułowego błazna: ktoś odrażający czy godzien współczucia...