Noworoczny maraton w Operze Nova

Redaktor | 24 paź 19:59 Opera Nova informuje, iż sprzedaż biletów na „Koncerty Sylwestrowo-Noworoczne” rozpocznie w poniedziałek (29 października) od godz. 8.30 w kasie biletowej (hol główny) oraz online.

Młynarski i Małecki w Operze Nova. Czeka nas „Awantura w Recco”

Marta Kocoń | 19 paź 20:59 W tym dziele spotkało się dwóch panów o podobnym poczuciu humoru – mówi druga reżyser „Awantury w Recco”, Magdalena Małecka-Wippich. Opera komiczna z tekstem Wojciecha Młynarskiego i muzyką Macieja Małeckiego to najnowsza propozycja Opery Nova.

Muzyka otwiera oczy. Wyjątkowy Festiwal w Światłowni

Redaktor | 12 paź 13:28 Artystą się jest lub nie – niezależnie od wszelkich schorzeń – zaznaczają organizatorzy VIII Festiwalu Widzących Duszą. W tym roku uczestnicy konkursu adresowanego do osób z dysfunkcją wzroku będą śpiewać piosenki Agnieszki Osieckiej.

Do Opery powraca balet „Zniewolony umysł”

Redaktor | 8 paź 13:40 W Operze Nova montowana jest nowa scena obrotowa. Dzięki niej po czterech latach do repertuaru wraca balet „Zniewolony umysł” Roberta Bondary stworzony dla Baletu Opery Nova. Na scenie pojawi się jeszcze w tym tygodniu.

Symfonicznie i lirycznie – Szpilman, Wars, Kilar [RECENZJA]

Anna Szarapka | 5 paź 08:07 Koncert Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego pt. „Szpilman, Wars, Kilar” dostarczył melomanom miłych wrażeń dzięki muzyce lekkiej, radosnej i komunikatywnej, zdobionej muzycznym humorem i ilustracyjnością. Pierwsza część koncertu poświęcona została orkiestrowej twórczości Władysława Szpilmana i Henryka Warsa. W drugiej części natomiast usłyszeliśmy suitę z filmu „Pan...

Żydowicz komentuje stanowisko kandydatów w sprawie Camerimage

Redaktor | 2 paź 19:16 „Konkretne zapewnienie w tej kwestii złożył Pan Tomasz Latos. Deklarację rozmów o przyszłości Camerimage w Bydgoszczy złożył także Pan Marcin Sypniewski. List Pana Rafała Bruskiego wywołuje największe emocje i budzi największe wątpliwości” - tak Marek Żydowicz komentuje odpowiedzi na jego list otwarty, które otrzymał od trzech z pięciorga kandydatów do fotela prezydenta...

Andrzej Sikorowski: Piszę przyzwoite piosenki [ROZMOWA]

Redaktor | 30 wrz 17:28 – Ludzie na te piosenki czekają. Może dlatego, że kojarzą się z ich młodością – mówi Andrzej Sikorowski, lider zespołu „Pod Budą”, świętującego jubileusz 40-lecia działalności. 9 października grupa wystąpi w Bydgoszczy.

Muzyczne skarby Jasnej Góry [RECENZJA]

Anna Szarapka | 30 wrz 09:45  W środę 18 września, w ramach 56. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego przebiegającego pod hasłem „Kontrasty - Niepodległa”, wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu zatytułowanego „Duchowa stolica Polski”. Wieczór poświęcony był polskiej muzyce barokowej i jej znakomitemu kompozytorowi Marcinowi Józefowi Żebrowskiemu.

Prapremiery o kobietach i niepodległości

Redaktor | 26 wrz 12:31 Początek Festiwalu Prapremier już w przyszłym tygodniu. Spektakle wystawiane w Teatrze Polskim będą nawiązywać do obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rocznicy nadania praw wyborczych kobietom. Prócz przedstawień odbędą się debaty, warsztaty i czytanie performatywne.