Quadrans, spektakl w ciemności i gitara. Styczeń w Światłowni

Redaktor | 2 sty 18:01 Koncert kolęd w wykonaniu zespołu Quadrans, spektakl improwizowany przez Trzy Słowa oraz gitarowe „plumkanie” Macieja Stobrawy to najbliższe propozycje kulturalne Otwartej Przestrzenia „Światłownia” (ul. Świętej Trójcy 15). W drugiej połowie miesiąca będzie szampańsko dzięki koncertowi karnawałowemu i nowocześnie - za sprawą Łukasza Jędrysa i jego loopera.

Niech żyje bal w Operze Nova [GALERIA ZDJĘĆ]

Redaktor | 28 gru 10:07 Koncerty sylwestrowo-noworoczne w Operze Nova zaczynają się już dziś (28 grudnia). Na scenie pojawią się soliści opery, goście z warszawskiej „Romy”, chór i balet. O szampański humor widzów zadba „zabawny inaczej” satyryk Andrzej Poniedzielski.

Potrzebujemy entuzjastów bydgoskiej historii

Redaktor | 23 gru 11:16 Nowe podejście do historii daje szansę, by każdy bydgoszczanin zagadnięty przez przybysza, czym miasto może się pochwalić, a z czego musi się tłumaczyć, miał przemyślaną odpowiedź – pisze Antoni Tokarczuk, działacz opozycji antykomunistycznej, były minister środowiska, senator I kadencji.

O Maryi Patronce Niepodległości w Galerii Autorskiej

Redaktor | 19 gru 14:16 W czwartek (20 grudnia) Galeria Autorska zaprasza na odczyt Mateusza Solińskiego pt. „Patronka Niepodległości. Matka Boża w polskim malarstwie patriotycznym na przestrzeni wieków”. Początek o godz. 18.00.

Zwariowane przygody razem z Niespodzianką. Seans w Fordonie

Redaktor | 19 gru 12:39 „Człowiek, który zabił Don Kichota” – głośny film Terry’ego Gilliama wyświetlony zostanie w czwartek 20 grudnia w auli Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. T. „Bora” Komorowskiego 2. Seans rozpocznie się o godz. 19.00.

Coraz więcej nowych instrumentów w Filharmonii Pomorskiej [WIDEO]

Redaktor | 18 gru 20:02 Kolejne spotkanie melomanów i przedstawicieli mediów informujące o postępie programu zakupu nowych instrumentów odbyło się w poniedziałek (17 grudnia) w Filharmonii Pomorskiej. Muzyczną niespodzianką był koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez rodziny pracowników FP.

Huczny jubileusz w operze. 60 lat Ziemi Bydgoskiej [ZDJĘCIA, cz. I]

mk | 17 gru 12:09 Jesteśmy dziarskim staruszkiem, który młodnieje z każdym rokiem – mówiła żartobliwie kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska Elżbieta Kornaszewska-Rogacka. Aż 180 wykonawców można było zobaczyć i usłyszeć podczas jubileuszowego koncertu na scenie Opery Nova.

Ziemia Bydgoska tańczy i śpiewa od 60 lat

Marta Kocoń | 15 gru 14:00 Cieszymy się, że mamy przyjaciół i publiczność, na którą możemy liczyć – mówi Elżbieta Kornaszewska-Rogacka, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. Koncertami w filharmonii i operze (15 i 16 grudnia) zespół będzie świętował 60. urodziny.

Opera za miliony. Powstaje projekt budowlany

Redaktor | 15 gru 10:10 80 milionów złotych ma kosztować budowa czwartego kręgu Opery Nova. Projekt budowlany przygotuje Warsztat Architektury Pracownia Autorska Krzysztofa Kozłowskiego z Sopotu.